Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شیراز تمیزترین شهر ایران

شیراز - خبرگزاری مهر: مدیر عامل سازمان بازیافت و مدیریت پسماند شهرداری شیراز این شهر را تمیزترین و پاک ترین شهر ایران عنوان کرد.
به گزارش خبرنگارمهر، حمید کشتکار ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اشاره به وضعیت نظافت کلان شهر شیراز گفت: با توجه به اینکه از لحاظ نیروهای پاکبان با کمبود هایی مواجه هستیم ولی این شهر را باید به عنوان پاک ترین شهر ایران نام برد.
وی ادامه داد: داشتن مردم با فرهنگ، ایجاد حساسیت از جانب مسئولین شهرداری و وجود زیر ساختهای مناسب از جمله دلایلی است که این شهر را به عنوان شهری پاک و تمیز معرفی می کند.
http://static.panoramio.com/photos/original/34924289.jpg مدیر عامل سازمان بازیافت و مدیریت پسماند شهرداری شیراز با اشاره به وضعیت زباله در این شهر یادآور شد: روزانه یک هزار و 80 تن زباله در شیراز تولید می شود که به طور میانگین می توان گفت که هر فرد شیرازی روزانه حدود یک کیلو و 200 گرم زباله تولید می کند.
کشتکار تصریح کرد: در این راستا روزانه چهار هزار و 500 تا پنج هزار تن نخاله و 10 تا 15 هزار تن نیز زباله های عفونی تولید می شود.
وی در خصوص طرح تفکیک زباله ها نیز یادآور شد: در هفته دولت کار کلنگزنی کارخانه سورتینگ تفکیک در مقصد با ظرفیت 250 تن انجام می شود که البته در حال حاضر نیز روزانه 35 تن زباله نیز در مبدا تفکیک می شود که نسبت به سال قبل 66 درصد رشد داشته است.
مدیر عامل سازمان بازیافت و مدیریت پسماند شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبارات سال جاری این سازمان نیز گفت: 42 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار سال جاری این سازمان است که از این مبلغ پنج میلیارد و 400 میلیون تومان مباحث عمرانی و مابقی در بخش های هزینه جاری است.
کشتکار با بیان اینکه از بخش هزینه های عمرانی در بحث توجه به زیر ساخت های شهری استفاده می شود،افزود: جمع آموری و نظافت شهری احتیاج به زیر ساخت دارد که در این راستا راه اندازی چهار مرکز انتقال زباله در سطح شهر مد نظر است که با راه اندازی این چهار مرکز تعداد مراکز جمع آوری زباله در شیراز به 16 مرکز می رسد.
وی در ادامه سخنان خود به وضعیت رودخانه خشک شیراز اشاره کرد و گفت: بحث نظافت رودخانه خشک در شیراز یکی از مباحث مورد توجه است که در این خصوص هفته ای دو مرتبه عملیات پاکسازی رودخانه خشک شیراز انجام می شود.

29 مرداد 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت