Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

افتتاح پلهای کمربندی شیراز در سال جاری

خبرگزاری مهر: در دیدار شهردار شیراز و مدیر کل راه و ترابری استان فارس، بر حل و فصل مشکلات کمربندی شیراز تأکید شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا پاک فطرت شهردار شیراز در این دیدار با بیان اینکه به دلیل شرایط ویژه شیراز، باید نگاه فرا استانی به این شهر داشت، افزود: تمام مردم کشور به نحوی از امکانات شیراز بهره مند می شوند، بنابر این تمام مسئولان باید در بحث ساماندهی راه ها در شهرستان شیراز و همچنین ورودیها و کمربندی کلانشهر شیراز توجه ویژه داشته باشند.
وی یادآور شد: مشکل تملک و رفع معارض در تقاطعهای غیرهمسطح (خلیج فارس_کمربندی)،(عدالت،کمربندی)،(حسینی الهاشمی،کمربندی) از سوی شهرداری و رفع مشکل نقدینگی از سوی اداره کل راه و ترابری انجام شده و باید با تعامل بین دستگاهی، عملیات اجرایی این تقاطع ها هرچه سریع تر به اتمام برسد.
شهردار شیراز به برنامه ریزی شهرداری برای ساماندهی ورودیهای این کلانشهر اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات به سازی ورودی شهر از طرف استان ای جنوبی به همراه ساخت المان و نماد مناسب شهری با بهره گیری از فرهنگ شیراز و پتانسیل این محور و همچنین ایجاد فضایی مفرح برای مسافران در حال اجراست.
پاک فطرت با اشاره به برنامه ریزی شهرداری برای ساماندهی دیگر ورودی های شهر تصریح کرد: طرح های دیگری نیز در محور خلیج فارس، محور سپیدان، و ساماندهی بالادست دروازه قرآن نیز در حال بررسی است که پس از تأیید طرح، عملیات اجرایی آن ها نیز آغاز خواهد شد.
وی بیان داشت: به دلیل وجود آرامستان جدید شیراز در ابتدای محور خرامه و وجود کنارگذر در حال احداث شرق شیراز، همکاری اداره راه برای حل مشکلات این مسیر و همچنین همکاری در طراحی و اجرای تقاطع های غیر همسطح دیگری نیز در این مسیر لازم است.
در ادامه نشست مدیر کل راه و ترابری استان فارس نیز با اشاره به پیگیری برای حل مشکلات مالی پروژه های تقاطع غیرهمسطح از طریق تهران، ابراز امیدواری کرد عملیات اجرایی این سه تقاطع تا پایان سال پایان یابد.
حسین فدایی همچنین با اشاره به برنامه های این اداره کل در جهت افزایش ایمنی کمربندی، تصریح کرد: نصب تابلوهای راهنمای این مسیر و همچنین نصب پایه به منظور روشنایی کمربندی تا چند ماه آینده انجام خواهد شد.
وی همچنین به انتقال پلیس راه پل فسا نیز اشاره کرد و یادآور شد: پس از انتخاب مکان مناسب برای احداث دو پلیس راه یکی در محور کوار و دیگری در محور سروستان و تصویب وزارت راه و شهرسازی این انتقال صورت خواهد گرفت.
مدیرکل راه و ترابری استان فارس و شهردار شیراز در پایان بر برقراری هرگونه تعامل در جهت حل مشکلات کمربندی و ورودی ای شیراز و در دید کلان تر شهرستان شیراز در جهت رضایتمندی شهروندان تأکید کردند.

13 مرداد 90 .

6 نظرات:

mohamad گفت...

khaily ham khob khoda kone az in polha to vorodihaye shar bezanan chon vaghean vorodihaye shiraz khaily tosh terafic hast va vaghean khob mishe az polha dar on manategh bezanan

Farhad گفت...

امین جان باید به پشتکار شما احسنت گفت که هر روز اطلاعات جدید و جذابی را از شهرمان به اطلاع همه ایرانیان می رسانی. من از شما یک سوال دارم و اینکه تعداد تقاطع های غیر همسطح فعال در شیراز چند تا است و چند تقاطع دیگر در حال ساخت است و از این نظر وضعیت شیراز در بین سایر کلانشهرها چگونه است؟ ممنون

امین گفت...

فرهاد عزیز ، بهتر هست که از پلهای درحال ساخت شیراز صحبت کنیم ، چون تعداد تقاطعهای شیراز زیاد هستن و من ممکنه تعدادیشونو از یاد ببرم ...

در اینجا تقاطع های در حال ساخت یا تقاطع هایی که در سال جاری اجرایی میشن رو نام میبرم :
ستارخان - رضوان - رحمت باهنر - معالی آباد - دروازه قرآن - ده پیاله کمربندی - پل 800 متری چمران - ارین جام جم - کوهسار ایمان - آرین کمربندی - ارین شهرک ارین - ارین رودخانه خشک - دفاع مقدس - دکتر حسابی - فضیلت سرداران - زیرگذر ساحلی - کمربندی وحدت - کمربندی خلیج فارس - کمربندی بهارستان و ...

که با انجام این پروژه ها و سایر طرحها که در سال آینده شروع میشن ، شیراز وضعیت مناسبی پیدا خواهد کرد.

مشاهده این لینک هم خالی از لطف نیست :
http://eshiraz.ir/shares/fanni/fanni-upd/amarname/motale.pdf

mohamad گفت...

amin jan kare taghato rezavan chejory pish mire va inke sorate khobi dare ya na

Farhad گفت...

امین جان ممنون از محبتت

امین گفت...

خواهش میکنم فرهاد عزیز

محمدجان از رضوان خبر خاصی ندارم ولی میدونم که در حال ساخته و روزشمار گذاشتن واسش برای 17 ماه دیکه فکر کنم