Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

خوب یا بد ؟؟؟ مرکز تجارت جهانی ایران

*** مرکز تجارت جهانی ایران – شیراز ***

3سال پیش بود که مطلبی درباره برج های مرکز تجارت جهانی در روزنامه ای خواندم و روزنامه نگار با یکی از مسوولان شهرداری درباره این برج گفت و گو میکرد و مهمترین نکته یادم هست این بود که " اگر حق و حقوق شهرداری پرداخت شود مشکلی نیست!! " رفتم دنبال قضیه و پیگیری اون تا ببینم جریان این برج ها از چه قرار هست و کجا قرار دارند و چند طبقه هستند. تا مدت زیادی حدوداً یک و نیم سال پیش نتوانستم اطلاع خاصی بدست بیاورم تا اینکه تیتر همه روزنامه ها شد بازداشت کلاهبردار برجهای دوقلوی شیراز!کمی بعدهم تصاویری از پروژه منتشر شد که دو برج دوقلو رو نشان میداد ، البته تصویر اصلی پروژه نبود. به مالک پروژه آقای محمد پور مطلق آزما همه نوع اتهامی زدند : جعل سند دریافت وام 50 میلیاردی ، همدستی با آقایان حدادعادل و شاهرودی ، ضرب و شتم مامور نیروی انتظامی ، به هم ریختن جلسه شورای شهر و ... . قبل از هر توضیحی به چند نظر که بر روی وبسایت " الف " متعلق به آقای احمد توکلی در رابطه با ساخت این برج نگاهی می اندازیم :


ابتدا خود خبر که مربوط به 5 اردیبهشت 1388 هست:
" از سرگيري پروژه برج دو قلوي شيراز، حيرت و نارضايتي افكار عمومي شیرازی‌ها را به دنبال داشته است.به گزارش الف، با وجود پيگيري شهرداري، نمايندگان مردم شيراز و ديگر نهادهاي قانوني اين شهر، مالك پروژه برج دو قلوي شيراز در خيابان قصر دشت اين شهر اخيرا مجددا كار احداث اين بنا را از سر گرفته است.پروژه برج دو قلوي شيراز بر اساس موافقتنامه‌اي سوال برانگيز و غيرمتعارف در سال 83 ميان آقاي محمدپور و شهردار وقت شيراز ساخته مي‌شود. با وجودي كه شهرداري و نهادهاي مردمي، موافقتنامه ياد شده را غيرقانوني مي دانند و اقدامات قانوني براي توقف اين پروژه به عمل آورده‌اند اما آقاي محمدپور مالك پروژه ضمن اعلام انتساب خود و منافع اين پروژه به مسوولان ارشد كشوري، خود را از تعقيب موثر قانوني مصون مي داند. وي دوباره دستگير شد اما هر دو بار با قيد وثيقه آزاد و دادگاه به نفع ايشان راي صادر كرده است.ادامه ساخت برج دوقلوي شيراز و ادعاي جسورانه مالك آن درباره نفوذش در مراكز قدرت، افكار عمومي اين شهر به ويژه گروه‌هاي عدالتخواه را ناراحت كرده است.در سال 86 موضوع برج‌هاي شيراز به سطح ملي كشيد و آيت ا... شاهرودي شخصا دستور برخورد با اين مساله را صادر كرد اما با گذشت زمان، آقاي محمد پور مالك پروژه مجددا كار ساخت اين پروژه را از سر گرفته و حتي اخيرا موفق شده 50 ميليارد تومان از یک بانک خصوصی دريافت كند. "

* جالبترین موضوع نوع اطلاع رسانی و الفاظ به کار رفته در این خبر است :
" از سرگيري پروژه برج دو قلوي شيراز، حيرت و نارضايتي افكار عمومي شیرازی‌ها را به دنبال داشته است " خیلی جالب و حیرت آورهست واقعاً ! اینکه شیرازیها شامل چه کسانی می شوند! عده ای خاص و قلیل که با هرگونه ، دقیقا با هرگونه پروژه در شیراز به صورت خیلی عجیب و حیرت آور مقابله میکردند با دلایلی همچون : زیر نظر بهائیان هست – زیر نظر اهل سنت هست – سرمایه گذارایرانی نیست – قسمت فوقانی پروژه مثلثی هست ، مثلث در دین یهود نماد شیطان است ، نماد شیطان در شیراز؟ صاحب پروژه هم شیطان پرست هست !و نمونه های دیگر تاسف بار... بهانه هاییکه در رابطه با ستاره ، خلیج فارس ، هتل های چمران و گرند هتل ، بین الحرمین ، زیتون و حالا در رابطه با مرکز تجارت جهانی گفته میشوند.
موضوع اصلی اینبار بر سر غیر قانونی بودن برج هست آن هم به دلایلی که هیچ گونه پایه و اساسی ندارند! مانند : خیابان تنگ هست و باعث ترافیک میشه! پیاده رو اشغال شده ، مالیات نداده ، تعداد طبقات زیاد هست و امثال این ها. درباره ترافیک باید گفت که درهیچ جای دنیا یک پروژه برج سازی را به دلیل ترافیک کنسل نمیکنن و به جای آن مشکل ترافیک رو برطرف میکنن. در ضمن ورودی پارکینگ پروژه در پشت آن هست و دارای 1000 واحد پارکینگ در 4 طبقه و به صورت هوشمند هست. درباره اشغال پیاده رو هیچ مزاحمتی در کار نیست و فقط کافیست یکبار از مکان پروژه عبور کنید تا به دروغ بودن سخن این افراد پی ببرید .سایت پروژه یک سایت مدرن و کاملا فنی هست که مطابق با آخرین استانداردهای جهان طراحی شده است، درباره مالیات هم که به نظر میرسه بحث اصلی باشه ،خب مسلما وقتی پروانه ساخت در سال 82 اخذ شده ، مالیات هم باید به قیمت همان سال پرداخت شود.درباره تعداد طبقات و مکان هم شهردار وقت باید پاسخگو باشد نه اینکه به صاحب پروژه بگن بی خیال!
در ادامه خبر آمده است که ادامه ساخت پروژه گروه های عدالتخواه را ناراحت کرده! به نظر میرسه معنای عدالت فرق کرده! وقتی جناب محمدپور 350 میلیارد تومان نقداً برای این پروژه سرمایه گذاری میکنن عدالت این هست که به این فرد که شخصا احترام زیادی برایشان به دلیل چنین سرمایه گذاری قائل هستم ، انواع سنگ اندازی ها ایجاد بشه و به او انواع تهمت ها زده شود؟


و حالا چند نظر :
1 - برادران من خودم شيرازيم اتفاقا اعضاي كانون رهپويان وصال نامه اي با ده هزار امضا به دفتر رياست جمهوري دفتر رياست قوه قضائيه و دفتر مقام معظم رهبري به نمايندگي از مردم شيراز فرستادند و شوراي شهر شيراز بر سر همين موضوع دسته جمعي استعفا داد..... اين پرو‍ژه چند ده ميليارد تومن ارزش داره كه اگه ساخته بشه سودي 200 ميليارد تومني نصيب اين اقا ميشه.من خودم از كساني بودم كه جلوي ساختمان تحصن كرديم نيروي انتظامي با لگد مارو متفرق كرد.اين اقا بادي گاردم داره .وقتي رفته بود شوراي شهر با يه گروه بدن ساز گردن كلفت رفت گويا مي خواست دعوا راه بندازه!شوراي شهرم وقتي ديد اين اقا نفوذ داره استعفا داد.ماشين اين جوان رعنا bmw مدل 2008 هستش.و اين سروصدا ها به خاطر اينكه اقا به جاي اينكه 20 ميليارد تومن ماليات بده طبق تعرفه ي امسال مي خواد 8 ميليارد ماليات بده طبق تعرفه ي چند سال پيش.
توضیح من : خیلی خوب بود این آقا میفرمودن 10000 امضا رو از کجا آوردن ؟
استعفای شورای شهر؟ این موضوع هیچ وقت اتفاق نیفتاده است.
این پروژه 350 میلیارد ارزش داره و باید بیش از اون هم سود دهی داشته باشه؟ چه اشکالی داره؟ آقایونی که ادعا میکنین ناجی دین هستین ، مگر خداوند رب العالمین نفرمودن کسب مال حلال ایرادی ندارد؟ شما انتظار دارین سرمایه گذاری انجام بشه و سودش را نخواد!؟!؟؟! فرمودن ب ام و و بادیگارد داره! دارندگی و برازندگی.حتما لیاقتش رو داشته و بادیگارد هم با وجود شما حتما لازم هست برای ایشون.درباره مالیات هم به نظرم اصلا شهرداری باید برای همچین پروژه ای زمین رایگان در اختیار میگذاشت چه برسد به دریافت مالیات! پس این همه شعار حمایت از سرمایه گذاری چه معنایی دارد؟
2 - مشکل سرمایه داری نیست مگر کسی مخالف سرمایه گذاری است مشکل غیر قانونی بودن از لحاظ شهر سازی است این ساختمان از حد خود خارج شده و پیاده رو را کاملا اشغال کرده و به خیابان چسبیده است حتی چند میلیمتر وارد خیابان شده است پیاده بیچاره چگونه در این ترافیک در خیابان شلوغ و تنگ قصردشت از داخل خیابان ( نه پیاده رو ) از وسط ماشین ها بگذرد لازم به ذکر است خیابان قصردشت از مسیر های اصلی شیراز است و با پایان پروژه برج به دلیل ترافیک شدید این قسمت از خیابان به walk street تبدیل خواهد شد .
توضیح من : واقعا جالبه!!باز هم یه بهانه تکراری...!
3 - ساخت برج هیچ ایرادی نداره اما چند تا نکته قابل توجه وجود داره: 1 - این برج در خیابان قصرالدشت شیراز ساخته میشه که ساخت وساز بیش از دو طبقه در این محدوده ممنوعه
توضیح من : درکدام قانون نوشته شده بیش از دو طبقه ممنوعه؟ واقعا این دلیل خوبی برای مخالفت هست؟ 2 - خیابان قصرالدشت شیراز که یکی از مهمترین خیابانهای شیرازه بدون این برجهای دوقلو هم دارای ترافیک سنگینه. با ساخت این برجهای دوقلو دیگه واویلا میشه.
توضیح من : مقصر ترافیک مسئولان شهرداری و راهنمایی و رانندگی هستن. اگر مترو به موقع افتتاح شود مشکل ترافیک حل هم حل خواهد شد. درضمن خود پروژه دارای پارکینگ هست. 3 - در زمان دوم خردادیها این آقا با زد وبند مجوز غیر قانونی گرفت،شهردار جدید منطقه اعتراض وشکایت کرد اما به جای محکوم کردن مالک جناب شهردار منطقه منفصل شد،شهردار شیراز و همکاران هم در اعتراض به این ماجرا استعفا کردند ودوباره پرونده به جریان افتاد...قرار شد پروژه متوقف بشه تا تکلیف معین بشه... اما جناب مالک با این ادعا که این پروژه متعلق به جناب هاشمی شاهرودی است با نیروی انتظامی درگیر شد وسربازان نیروی انتظامی را مجروح کرد...
توضیح من : دوم خرداد ... خوب شد جریان دوم خرداد به وجود آمد تا هرمصیبت و بدبختی را در این مملکت به آنها نسبت دهیم! کدام منبع موثق خبر درگیری با مامور نیروی انتظامی را تایید کرده ؟ 4 - در زمان مجلس هفتم هم اعلام کرد که این پروژه متعلق به آقای حداد عادله وبقیه ماجرا که خودتون میدونید 5 - الان هم مردم شیراز فکر میکنند این پروژه متعلق به آقای شاهرودی و یا حداد عادله....حالا کی جواب این خسارت معنوی به حیثیت جمهوری اسلامی را میده خدا میدونه....
توضیح من : باز هم مردم شیراز ، نمی دونم چرا چند نفری خودشان را کل مردم شیراز و کل دانشجویان ایران و منادی عدالت میدانند! کدوم یک از شما بازدیدکنندگان محترم فکر می کنید این پروژه مربوط به آن دو شخص هست؟ 7 - هزینه تبلیغاتی بعضی از اعضای . فعلی را این آقا پرداخت کرده و از حمایت همه جانبه این چند نفر برخورداره.... پیگیری دانشجویان عدالتخواه شیرازی هم با عنایات دستگاه قضا! در این رابطه به نتیجه نرسید و در عوض ...
توضیح من : این هم از آن سری حرف های کوچه و خیابان هست که هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن وجود نداره و زاییده توهم همین قشر هست ( دقیقا میدانیم کدام قشر ) ( خودم دارم الان واقعا به حال کلمه عدالت افسوس می خورم )
______________________________
6 - حماقت تا کی؟ ما از شیرازیای اصیل هستیم. با دیدن این برج ها و ساختمان های بلند و بی قواره فقط حسرت میخوریم که این طور هویت شهرمون داره نابود میشه
توضیح من : این مورد واقعا نوبرش هست ! کدام فرد اصیلی دوست ندارد که شهرش پیشرفت کند. مخصوصا چنین پروژه زیبا و یکتایی! باز هم از طرف همه صحبت کردن ! " ما شیرازیهای اصیل " !!!!
و چندتا مورد مشابه دیگه ...
پیاده رویی که محل عبور و مرور را گرفته است و ایجاد اختلال نموده است!!!!برداشت خودم این هست که تمام این نظرها از سوی یک نفر یا یک جریان نوشته شده است. به صورت کاملا هماهنگ.
من این نظرات رو تو خرداد ماه خوندم و هر چند روز یکبار دوباره میخوانمشون و کلی تاسف میخورم.هیچ دلیل واضح ، منطقی و محکمه پسندی برای مخالفت وجود ندارد. همه ی مخالفت ها حول یک محور مشخص و بی منطق است که من رو به یاد دوران قرون وسطایی می اندازه. بر روی وبسایت پروژه به نشانی
http://www.wtc-iran.com/ مجوزهای کسب شده نقل شده اند.


در پایان باید گفت که تمام صحبت های مسئولان شهری در رابطه با حمایت از سرمایه گذار با ایجاد این مشکلات ، به نظر می رسد تنها در حرف است و در عمل هیچ حمایتی وجود ندارد. از مهم ترین مشکلات شهر شیراز این هست که هر فردی و در هر گروهی خودش رو مجاز می داند که در نظر و قدرتش را در مسائل شهری دخالت دهد و مسئولان شهری با فراموشی جایگاه خود ، وظیفه اصلی خود را به فراموشی سپرده اند.
نظر شما چیست ؟ به نظر شما برخورد اینچنینی با چنین سرمایه گذارانی صحیح هست یا خیر ؟19 نظرات:

shirazi گفت...

in borj sakhte khahad shod an ham balaye 60 tabaghe.

shirazi گفت...

be nazare man mozu mokhalefate ba in borj faramosh shode va yadavarish momkene ziad khub nabashe .man fekr mikonam sarmaye gozare in borj avayeil mikhast kheili tabligh rah bendaze amma alan fahmide ke yavashaki karesho anjam bede pishraftesh bishtare

باباجون شیرازی گفت...

با همه این تفاصیل من فکر میکنم اصل قضیه چیز دیگریست که در پشت پرده سیاست بازی های سرمایه داران از چشم من و شما پنهان است
به هرحال گزارش قابل تامل وقابل تحملی بود

امین گفت...

خودتو اصلا ناراحت نکن این چیزایی که میگن فقط یه مشت شر و ور هست وبس.
پروژه با تمام افتخار به عنوان زیباترین و منحصربه فردترین برج کشور و همچنین یکی از بلندترین برج های ایران ساخته خواهد شد.
این نظراتی که مردم دادن خیلی قدیمی هست و فکر میکنم الآن کسی جز یه مشت .... از این پروژه خوششمون میاد و باهاش مخالف نیستن.

sas گفت...

نفرت دارم از هرکسی که سنگ اندازی میکنه جلوی پروژه ای که به نفع خودش نیست و نفرت انگیز تر اینکه نظر خودش رو نظر همه مردم میدونه دوست عزیز درباره پروژه هتل 7 ستاره تبریز هم چنین اتفاقاتی افتاد اما با عنایت خدا و هوشیاری مردم البته از جانگذشتگی(واقعا از جانگذشتگی ) شهردار شورای شهر و استاندار و افرادی چون خاماچی و دکتر دبری ختم بخیر شد امیدوارم درباره این پروژه هم همینطور بشه باید اطلاع رسانی بکنید تا همه آگاه بشن از دست های پشت پرده.
وقتی مردم از قضیه با خبر بشن کسی نمیتونه نظر خودش رو تحمیل کنه

مسعود تبريزلي گفت...

سلام.حالم به هم ميخوره از کسائي که مدعي العموم اند.اخه به شما چه کجا ميخواد ساخته شه.خوب اگه پياده رو تنگ شد شما از يه پياده رو ديگه برو.
ايشا که ساخته ميشه

مسعود تبريزلي

ح گفت...

پارسال توی همین تاپیک رهپویان کلی بحث کردیم...خوشبختانه بحث تا جایی پیش رفت که اونا دیگه حرفی نزدند...البته این حرفی که پارسال توی کانون زده شد مربوط میشه به شب دوم قدر فکر کنم...شایدم سوم...مسئولین شهرداری شاکی بوند و اومدند کانون...با آقای انجوی صحبت کرده بودند ظاهرا و توی همون جلسه یه حرفایی زده شد و قرار شد یه طومار نوشته بشه و امضا بشه بفرستن واسه نهاد رهبری...اینه که می گم جو زدگی معضل جامعه ی ماست...خلاصه اینکه شاکی این قضیه شهرداری و یه عده ای از شورای شهر بود که سعی کردن از جو مذهبی اون جلسه استفاده کنند و بگن مردم مخالفند...بعد هم توی نماز جمعه بیانیه پخش کردند و ... شبکه فارس هم که دو سه تا گزارش فرستاد شبکه سراسری و این شد که این قضیه شد ملی...توی سفر رهبری هم یه عده ای علیه این مجتمع و بین الحرمین یه نامه دادند به نهاد رهبری که وا اسلاما! بشتابید که دین در شیراز رفت...جالبه که از پارسال تا حالا جواب نهاد رهبری رو منتشر نکردند...که اگر مخالفت بود اینا می کردندش تو بوق... ( یادمه این مخالفتا موقعی شروع شد که کار شورای دوم تموم بود و یه عدشون اومدن گفتن بشتابید که شهر رو دارند می دن دست آندلسی ها...)...در مورد معضل ترافیک هم واضخه که بهونست...در مورد طبقات زیاد و عرض کم کافیه یه سر به انوری بزنید تا ببینید با اون عرض کم چقدر ساخت و ساز داره انجام میشه...در مورد اشغال پیاده رو هم بعد از پایان ساخت این مجتمع پیاده رو باز میشه ولی جالبه که همین الان آموزش و پرورش ناحیه 4 پیاده رو رو اشغال کرده و این دائمیه و کسی حرف نمی زنه...خلاصه این که بهونه گیری خیلیاش...یکی از مجموعه شهرداری موقعی که توی شهرداری بود گفت ساخت همچین مجتمع هایی مشکلی ایجاد نمی کنه چون قراره اونجا مترو ساخته بشه ولی بعد که از شهرداری رفت شد از مخالفان!!!!

این آدرس تاپیک رهپویانه ه کلی بحث توش انجام شد...البته مال پارساله و بحث الان دیگه جریان نداره :

http://www.rahpouyan.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6600&whichpage=1

MAHYARexplorer گفت...

salam
1.kode amaar bazdid ke keshvar ha ro neshoon bede yeki WEBGOZAR.COM ba inke javadeh kheili khoobe yeki ham kharejie vali kheili khoobe: GETCLICKY.COM


2.kode baste kardane click rast be dard nemikhore choon faghat too internetexplorer kar mikone va tooye fire fox kar nrmikoneh..taze too hamoon I.E ham mishe kari kard ke beshe copy kard...ama bazam age khasti begoo barat kodesho email konamin matlabam kheili khoob bood
www.shirazian.ir

سالار گفت...

سلام امین جان
باز هم مثل همیشه
موضوع جالب انتخاب کردی واسه نوشتن.
به نظر من
یه قانون نانوشته ای در مورد
پروژه های عمرانی وجود داره و اون
اینه که : هر چی پروژه بزرگتر باشه
به جای اینکه مشارکت و مساعدت افراد و ارگانهای مربوطه بیشتر بشه...
برعکس..
سنگ اندازیها بیشتر میشه.
بهرحال بازم جای خوشحالی داره که پروژه مذکور تونسنه از این مرحله عبور کنه.

سیاوش2926 گفت...

سلام.این دوستان که دشمن پیشرفت کشور هستند چون آدمای باهوشی نیستند خودشون رو لو میدن. اینها کلا از زیبایی و شیک بودن بدشون میاد. یکی از همین آدما توی روزنامه نظر داده بود و وسط لاف زدن درباره ی اینکه فلان و بهمان مشکل واسه شهر ایجاد میشه،می گفت به "مشکلات فرهنگی" که این گونه پروژه ها ایجاد میکنن هم توجه بشه! خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. ندیدید با برجای آتی ساز چه کردن...

دور از شیراز گفت...

یه خبر جدید در مورد این پروژه:
دوباره بروبچز بسیجی که اون شبنامه ها و طومارها رو تهیه میکردن و توی نماز جمعه پخش می کردن، با همون عنوان (دانشجویان عدالتخواه) راه افتادن و بیانیه صادر کردن که: آی این یارو سرمایه گذار برج های تجارت جهانی کلاه برداره و تمام دارو دسته قضایی شیراز رفیقش هستن و از این حرفا...
لینکش رو میذارم، خودتون بخونید و چند تا کامنت دشمن شکن براشون بذارید
http://www.iusnews.ir/news/34-other/2425-1388-06-30-22-32-19.html

ناشناس گفت...

ببیند چه جوری با سرمایه گذار برخورد میکنن ؟!
دو باره تو سایتها جنجال راه انداختند
واقعا جای تاسف داره

کاش شیرازی ها حمایت میکردن

ناشناس گفت...

سلام یه سری به اصفهان و پلها وتقاطعها وبزرگراههاش بزنید.باید شیرازوساخت و ساخته اینجور پروژه ها مثل تجارت جهانی همه جوره به نفع همه شیرازیهاست چون باعث میشه فعالیتهای دیگه شهری وعمرانی پیشرفت کنه مثل ساخت بزرگرهها و تقاطعهای غ همسطح

ناشناس گفت...

در این خیابون تنگ ساختن ساختمان بیش از 2 طبقه هم ممنوعه چه برسه به این تنه گنده!

ناشناس گفت...

در این خیابون تنگ ساختن ساختمان بیش از 2 طبقه هم ممنوعه چه برسه به این تنه گنده!

ناشناس گفت...

سلام به شما عزیزان
من دانشجوی رشته مهندسی عمران هستم.همگی بر این قضیه واقفیم که مهندس عمران در قسمتهای مختلفی می تواند کار کند.از گرایش های مختلفی که در فوق لیسانس هست میشه این قضیه را متوجه شد: سازه،زلزله،راه،ترافیک،آب،... .منم با توجه به اینکه قصد ادامه تحصیل دارم تو خیلی از زمینه های فوق تحقیقات زیادی را کرده ام.
قضیه تنگ بودن خیابون و ترافیکش چیزی نیست که قابل کتمان باشه ، و هر کی یک بار از اون خیابون رد شده باشه این قضیه را متوجه میشه و این که برخی از دوستان کم لطفی می کنند و می گویند باید اجازه ساخت بدهند و مشکل ترافیک را حل کنند،به نظر شما حرف عالمانه و منطقی هست؟یعنی هر کسی هر کجای شهر که دلش خواست هر ساختمونی با هر تعداد طبقه ای بسازد و شهرداری به دنبال آن ترافیک آن منطقه را برطرف کند؟؟؟یعنی اول مشکل را بوجود بیاریم و بعد برویم دنبال راه حل؟؟؟!!!آخه این با کدوم عقل سلیم جور در میاد؟؟؟
قضیه تعداد طبقات هم اگه در این مورد اطلاعی نداریم ، بهتره چیزی نگیم!! نه که با حرفهای احساسی و نابخردانه با احساسات مردم بازی کنیم؟؟آخه این تعداد طبقات را که از روی شکم عنوان نمی کنند... تعداد زیادی معیار برای اون هست... مقاومت خاک زیر آن،فشار آب حفره ای خاک زیرش، مشرف نشدن به خانه های اطراف ، وضعیت گسل و لرزه خیزی خاک اون منطقه،تراز آب زیر زمینی ،مصالح موجود،... بازم بگم؟شما همه اینها را بررسی کردین و این دلیل را بهونه می دونین؟
مطلب دیگه ای که هست این آقا به خیلی ها رشوه داده...پس اگه عده ای درباره رفتن دین از شیراز حرف زدند ، همچین بیراه نگفتند...مالیات را همه باید بدهند ، چون یه قانونه و اگر قانون را برای همه یکسان نگیری بی عدالتیه ، نه این که اونایی که خونشون رنگین تره و پولدار ترند مالیات کمتری را بدهند.
در آخر هم این مطلب را میگویم که این کار آقای محمدپور سرمایه برداری است ، نه سرمایه گذاری! پس دلتونو صابون نزنید که پول این آقا باعث پیشرفت شیراز بشه!شک نکنید که این آقا چند برابر اون یا درآورده و یا در آینده ای نه چندان دور در میاره.البته اگه قانونی و اسلامی باشه که نوش جونش ...اما ما می دونیم که به خیلی ها رشوه داده و پولشو حرام کرده...
من تمام این مطالب را که عمدتا علمی و مستدل و خارج از احساس بود را با توجه به رشته تحصیلیم و تحقیقات تکمیلیش و همچنین وجدانم گفتم...اما این پروژه درحال ادامه یافتنه...با توجه به تمامی صحبتهایم چند پیش بینی را برای اتفاقاتی که پس ساخته شدن برج آقای محمدپور( شهرام جزایری شیراز)خواهد افتاد را می گویم:
1-شدیدتر شدن ترافیک به طوری که با افتتاح قطار شهری شاید ترافیک حدود دوبرابر کنونی بشه!
2-روانگرایی خاک زیر آن که منجر به افتادن برج و آسیب رساندن به بسیاری از اماکن منطقه و به خطر افتادن جان اهالی منطقه می گردد.
3-نارضایتی شدید مردم مناطق مسکونی منطقه با مشرف شدن برج با خانه هایشان.
4-اگر شهرداری شیراز قوی و نترس از آقای محمدپور شکایت کند ، و پول و رشوه ایشان نتواند برای او کاری بکند ، ایشان نیز به زندان خواهند افتاد.
5-پشیمانی عده کثیری که گمان می کردند از پیشرفت شهرشان حمایت می کنند.
انشاءا... که همه ما همچون گذشتگانمان با چشمانی باز از پیشرفت شهرمان دفاع کنیم.
والمرو الی ا...

Amin گفت...

چه خوب شد که یکی از مخالفان پروژه هم نظرشون رو بیان کردند.
دوست عزیز درباره ترافیم همین الان هم ترافیک وجود داره و مطمدنن با اجرای پروژه بیشتر هم خواهد شد.اما نقش ندیریت ترافیک چی میشه؟؟ چرا همین ترافیک که خیلی راحت قابل حل هست مدیریت نمیشه ؟؟؟
هر کسی هرجای شهر نمیتونه بسازه ! چرا قبل از دادن مجوز ساخت همه جوانب رو پیش بینی نکردند؟؟ همه حرف من این هست که حالا که مجوز دادن نباید سنگ اندازی کنند.
درباره تعداد طبقاتم از روی شکم کسی صحبت نکرد(برای شما که دانشجوی فوق لیسانسی این لحن صحبت زیاد مناسب نیست ) تعداد طبقات 47 طبقه هست که تمام مطالعات زمین شناسی ائن انجام گرفته و بسیای از دانشجویان عمران و معماری که بر روی این پروژه تحقیق کردند ، اونرو کاملا تایید کردند. مطمئنا مدیر پروژه هم از همه بیشتر به فکر هست تا مشکلی واسه سرمایه گذاریش پیش نیاد.
این آقا به خیلی ها رشوه داده ؟؟؟ تا اونجایی که من میدونم این آقا از طرف مسوولان باج خواهبسیار تهدید شده و مجبور شده به خاطر ادامه پروژه به برخی مسوولین پول بده.قضیه وام 50 میلیاردی هم آخرش به سود آقای محمدپور رایش اعلام شد.شما رفتی مالیات ایشون رو استعلام کردی ؟؟
آقای محمدپور در ابتدای کار 350 میلیارد تومان سرمایه گذاری کردن ! این کجاش سرمایه بری است؟؟ چرا انتظار داری هر کسی میاد سرمایه گذاری کنه نباید سود کنه؟ چند برابرش رو ردبیاره چه اشکالی داره ؟؟ پس این همه مجوز از کجا اومده؟؟
این لقب شما بسیار بی انصافی است... شهرام جزایری شیراز !!! متاسفانه مشکل اینجاست که خیلی رلحت به همه برچسب میزنیم و خود رو منزه میدونیم!!!

روانگرایی خاک ؟؟؟ تمام مطالعات مربوطه انجام شده و مطمئنا همچین مشکلی پیش نخواهد آمد.
من نمیدونم شما چرا عادت دارین بجای همه صحبت کنین!!! بذارین مردم جاسی خودشون صحبت کنن.من از هرکی پرسیدم گفتن این پروژه افتخار شیراز هست.

پشیمانی عده ی زیادی .... چرا جای مردم صحبت میکن برادر من ؟؟؟

خدا عاقبت همه رو اصلاح کنه...

ناشناس گفت...

سلام مجدد
اگر کسی تمام مطالب نوشته شده در بالا را دقیق مطالعه کنه میتونه متوجه بشه که چه کسی جای همه صحبت میکنه!!؟؟
شهرداری شیراز یکی از عقب افتاده ترین شهرداری های ایران هست و از پروژه های نیمه تمام و اشتباه و ... و همچنین مقایسه سرعت انجام پروژه ها با سایر استان ها هم میشه این قضیه را فهمید.پس احتمال اشتباه به هر دلیلی وجود داره.این پروژه به خاطر مشکلات زیادی که در کامنت قبلی گفتم مجوز اشتباه داده شده و جلو اشتباه را از هر جایی که بگیری سود است.اینکه حالا مجوز داده و بذاریم کارشو بکنه صحبت خیلی بچگانه ای هست... یعنی اگه مشکلات چند برابر میشه، اشکال نداره ، بذار بشه چون مجوز دادن...اگر تعدادی دانشجوی عمران هم پروژه را تایید کردند که دلیل نمی شه!خوب تعداد زیادی دکتر و مهندس عمران ( نه دانشجو) هم اونو تایید نکردند!!
کسی که از لغت «ساده» برای راه حل ترافیک استفاده می کنه حتما راه حلی مد نظرش هست وگرنه که بازم فقط حرف زدیم...اگه راه حل ساده ای هست که مهندسین شهرداری شیراز اونو نفهمیدند و شما فهمیدید ، خوب بگید تا ماهم بدونیم...
کسی که واحدهای تجاریشو پیش فروش کرده و پولشو گرفته دیگه نگران کدوم پروژه هست؟
نمی شه که همین جوری بگیم مطالعات زمین شناسی انجام گرفته و پروژه را تایید کرده...مطالعات زمین شناسی برای احداث یک ساختمون 2طبقه هم باید انجام بشه ، این که مطالعات زمین شناسی انجام گرفته مبنی بر این است که می توان 47طبقه بر روی خاک اون منطقه احداث کرد مهمه...اگه اون مطالعات اینو ثابت کرده، مدارک اون را هم خواهشا نشون بدین تا من حرف شما را قبول کنم.بدون مدرک که نمیشه چیزی را ثابت کرد و همین جوری حرف زد!!
این آقا اگه خیلی به فکر شیراز و مردم شیراز بود با سرمایش یک کارخونه می ساخت که هم تعداد زیادی سر کار بروند و هم سود بکنه و هم صنعت فارس پیشرفت بکنه؟ غیر از اینی هست که می خواست سرمایه برداری کنه؟
درباره روانگرایی هم ازتون می خوام که حتما این مطلب را در کتابهایی مثل «مهندسی پی» یا «مکانیک خاک» و یا حتی «بارگذاری» بخونین و بعد نظر بدین...بخاطر این که هر کی مفهوم روانگرایی را بدونه و نظر شما رو بخونه...
درباره مشرف شدن به ساختمونهای اطراف هم لابد برای اون هم مثل بقیه سرپوش گذاشتناشون یه فکری کردند...اون فکر را هم بگین بد نیست!
ضمنا خیلی ازتون ممنونم که شیوه صحبت کردن را به من یاد می دید.من از انتقاد سازنده خوشم میاد.
موفق باشید

مهندس گفت...

من هم مهندس عمرانم..این پروژه اگر 5 در صد سختی داره 95 درصدش منفعته..باید ساخته بشه..این یعنی پیشرفت باقیش چرت و پرت هست