Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ضرورت وجود پلیس توریست در شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ضرورت وجود پلیس توریست گفت: باید معضلات معابر گردشگری برطرف شود و چند کیوسک در سطح شهر اطلاعات مورد نیاز را به گردشگران ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، زین‌العابدین عرب صبح امروز در نخستین جلسه اجرایی رسیدگی به حل مشکلات صنعت گردشگری شهر شیراز که با حضور جمعی از فعالان گردشگری شیراز برگزار شد، با اشاره به نیاز حوزه گردشگری به پلیس توریست و توجه به مصوبات و مشکلات قبلی مطرح شده در این حوزه، اظهار داشت: باید معضلات معابر گردشگری برطرف شود و چند کیوسک در سطح شهر اطلاعات مورد نیاز را به گردشگران ارائه دهند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز از ساخت هتل‌های جدید در شیراز با وجود مشکلات پیش رو استقبال کرد و گفت: این امر باعث رونق گردشگری و ایجاد اشتغال مولد در شیراز می‌شود.
وی بر لزوم نظم‌دهی به وضعیت اماکن گردشگری و راه‌اندازی سایت ویژه برای این موضوع تاکید و پیشنهاد برگزاری همایش برای جذب سرمایه‌گذار در زمینه گردشگری را مطرح کرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت حل مشکلات فوری مجموعه گردشگری با عرضه اوراق مشارکت و سرمایه‌گذاری در این زمینه در شیراز، ابراز داشت: مصوبه هفته گذشته شورای اسلامی شهر مبنی بر انتشار 3 هزار ميليارد ريال اوراق مشاركت به منظور تكميل پروژه‌ها در شيراز نشان دهنده پیشرفت در ایجاد زیرساخت‌ها و فراهم آمدن فضا برای رونق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر شیراز است.
محمد فرخ زاده در این جلسه با طرح پیشنهاداتی به منظور تسریع امور گردشگری شیراز افزود: لازم است در اسرع وقت اعضای کارگروه اجرایی گردشگری در مسائل مربوط به شهرداری مشخص شده و فهرستی از مباحث سرمایه‌گذاری، فهرست مشکلات پیش رو، توجه به مسائل زیرساختی، تهیه بانک اطلاعاتی، استخراج مصوبات قبلی و ... ارائه و وارد مباحث عملیاتی شویم.
وی با اشاره به تشکیل کارگروهی به صورت موازی در بحث گردشگری در اتاق بازرگانی استان فارس، تصریح کرد: لازم است برای جلوگیری از دوباره کاری، تعامل موثر و تقسیم وظایفی با این مجموعه داشته باشیم.
به گفته فرخ زاده ارائه تقویم مشترک برنامه‌های جذاب برای رونق صنعت گردشگری در سال 91 – 90 می‌تواند در زمینه جذب گردشگر در حوزه ملی و فراملی موثر باشد.
وی همچنین در زمینه زیباسازی چهره اماکن تاریخی و گردشگری گفت: لازم است با همکاری مجموعه دست‌اندرکاران گردشگری نسبت به تجهیز و تخصیص نیروی انسانی برای جمع‌آوری متکدیان و معتادان پرخطر از کنار اماکن گردشگری در قالب بخش خصوصی اقدام کرد.
در این جلسه همچنین مدیر عامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شیراز نیز با تاکید بر لزوم بازنگری در برخی مسائل گردشگری، اظهار داشت: نیاز است که تاکسی گردشگری به گونه‌ای که زیبنده شهر شیراز باشد، در شهر مشاهده شود.
منصور مفتاحی با اشاره به اینکه هتل‌ها خودشان تاکسی سرویس دارند، گفت: یکی از مواردی که نگذاشت شرکت‌های تاکسی گردشگری شکل گیرد، بحث رقابت با تاکسی سرویس هتل‌ها بود.
وی در ادامه پیشنهاد تشکیل تعاونی حمل و نقل گردشگری توسط هتلداران را مطرح کرد و اضافه کرد: برای ثبت این شرکت‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم.
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: مالکیت و مشخص نبودن مکانیسم انجام کار و واگذاری‌ها مانع توفیق در گردشگری شیراز بوده است.
جواد سیدبکایی افزود: سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز در پروژه‌های گردشگری سابقه چند ساله دارد که تاثیر مثبتی نیز در جذب گردشگر داشته است و آمادگی کامل برای حمایت از پروژه‌های سرمایه‌گذاری را داریم.
وی با بیان اینکه امسال شهرداری 170 میلیارد تومان مجوز فروش اوراق مشارکت در قالب 12 پروژه دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد پنج پروژه مربوط به احداث پارکینگ در سطح شهر است که به توسعه گردشگری کمک می‌کند.

6 شهریور90.

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت