Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

تکمیلی : پروژه بزرگ برج تاریخی و پردیس باغهای ایران در شیراز+تصاویر

برج تاریخی شیراز با تصویب شورای شهر بعنوان نماد شیراز و بعنوان زنده کننده یاد تاریخ باشکوه ایران و همچنین نمایش عظمت باغ های باستانی ایرانی در این کلانشهر ساخته خواهد شد.
ساخت این برج به گونه ایست که بازدیدکنندگان براحتی در 15 دقیقه می توانند ارتفاع 110 متری را طی کرده و به بالاترین نقطه ی برج برسند.با توجه به پیشینه ی تاریخی غنی شیراز و همچنین وجود باغهای انبوه در محل ساخت این برج ، این پروژه می توانند تحولی اساسی در وضعیت گردشگری شیراز ایجاد کند و گردشگران بیشتری را به این شهر تاریخی بکشاند.
در این برج زیبا که در بلوار چمران شیراز ساخته خواهد شد ، به نمایش تمام دوران تاریخی پیش و بعد از اسلام در پردیس اصلی آن پرداختهمی شود.برای مشاهده اطلاعات کامل برج اینجـــا  کلیک کنید.در کنار این برج نیز پارک بزرگ 45 هکتاری ساخته خواهد شد که دارای امکانات مختلف گردشگری نظیر پیست دوچرخه سوای ، پارک کودکان و ... می باشد.

برج تاریخی شیراز


برج تاریخی شیراز

برج تاریخی شیراز

دکتر کاظم معمار ضیــا معمار برج
8 شهریور 90 .

4 نظرات:

امیر گفت...

خسته نباشی امین جون واقعا ممنون از زحماتت، خبر خیلی خوبی بود، همون سورپرایزی که گفته بودی فکر کنم همین بود دیگه؟ راستی 110 متر 12 طبقه یعنی هر طبقه تقریبا 7-8 متر (البته میانگین که 10)، میتونه جالب باشه با توجه به کاربرد..

بنيان گفت...

امين، راستش بيشتر شبيه استوپا هاي هندي هاست تا يك بناي ايراني! :(

امین گفت...

امیر جان نه اون خبر من این نبیود و متاسفانه تا الان هم تایید نشده.

بنیان فکر کنم این تنها طرحی بوده که میتونسه مورد انتقاد اون قشر عقب مانده قرار نگیره!
من در زمینه معماری تخصصی ندارم شما استادی@

bonyan گفت...

قشر عقب مانده رو باحال اومدي!!! نه بابا استاد چيه!

خطایی در این ابزارک وجود داشت