Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

روایتی از عباس دوران ، عقاب تیز پرواز دیار پارس در انیمیشن " آخرین پرواز "

به گزارش شیراز1400 و به نقل از پايگاه خبري حوزه هنري، فرهاد عظیما ،از یک پروژه سینمایی 80 دقیقه ای با کیفیت تکنیکی و محتوایی بالا  خبرداد و گفت:این پروژه با مشارکت حوزه هنری و یک تیم دوازده نفره آغاز به کار کرده و طبق پیش بینی های انجام شده تا چهار ماه آینده پیش تولید آن به پایان می رسد و قرار است تا خرداد سال آینده برای نمایش در سینماهای کشور آماده شود.عظیما که خود کارگردانی کار را به عهده دارد ، در توضیح این انیمیشن گفت:"همه توان فنی و نیروی فکری موجود را به کار گرفته ایم تا کاری در شان شهدایی چون عباس دوران بسازیم.تیم جلوه های ویژه و مدل سازی ما تلاش کرده تا خود را به سطح فیلم های مطرح  برساند که این اتفاق بی نظیری در کشور ما در حوزه انیمیشن است".کارگردان پروژه در ادامه توضیح داد:"فیلم نامه کار که طراحی و نوشتن آن 5 ماه طول کشید ، بر اساس زندگی نظامی ، خانوادگی و معنوی شهید دوران تهیه شده و سعی کردیم در آن به معرفی چهره هایی بپردازیم که تا کنون در شناساندن آن ها از طریق رسانه اجحاف شده است".

این انیمیشن با سی کاراکتر طراحی شده ، با تکنیک سه بعدی ، رئال  و کیفیتی جهانی در حال ساخت است که همزمان با رونمایی انیمیشن "نبرد خلیج فارس" در حوزه هنری ، بخش هایی از آن معرفی و نمایش داده خواهد شد.

انیمیشن "نبرد خلیج فارس"  که حاصل تلاش همین تیم با مشارکت حوزه هنری است  12 تیر همزمان با سالروز این حادثه در حوزه هنری رونمایی می شود.

20 مرداد 90 .

3 نظرات:

Farhad گفت...

ابتدا لازم می دانم از دست اندرکاران این پروژه قدردانی کنم ولی جای بسی تاسف است که مسئولین ما حاضران ملیاردها تومان صرف ایجاد سریال برای اشخاصی کنند که مربوط به تاریخ کشور ما نیست (مانند مختار و...) ولی برای شخصیت برجسته و والا مقامی مانند سردار شهید دوران که جاودانه تاریخ ایرا است و جزو افتخارات شهر شیراز و استان فارس است انیمیشن و یا به قول معروف کارتون! درست کنند و حاضر به ایجاد حتی یک تله فیلم نباشند زیرا به نظر بنده تاثیر جهانیفیلم خیلی بیشتر از کارتون است. یاد شهید خلبان دوران که با عملیات شهادت طلبانه خود نقشه صدام در بغداد را نقشه بر آب کرد همیشه در دلهای ایرانی جاودان است.

سعید گفت...

سلام اقا سایتتون باحال شده راستی من خبر نداشتم که انیمیشن شهید دوران هم در حال ساخته انشاالله که موفق باشن به ما هم یه سری بزنید

امین گفت...

سعید عزیز ، متاسفانه ارسال نظرات رو پیدا نکردم در سایت شهید دوران