Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ساخت 3 پارک 100 هکتاری و کاشت صدهزار نهال دیگر

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، شهزاد رونق‌زاده  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براي آبياري درختان پياده‌روها در مقابل درب‌هاي منازل شهروندان، در سال دو مترمكعب آب استفاده مي‌شود و اين تاثيري در افزايش هزينه‌هاي آب منازل ندارد.
رونق‌زاده تصريح كرد: با آبياري درختان، شهروندان مي‌توانند در ايجاد فضاي سبز و حفظ و نگهداري از آن در شهرها تاثيرگذار باشند.
مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري شيراز در بخش ديگري از سخنان خود به خشكسالي‌هاي اخير اشاره كرد و بيان داشت: از سال زراعي 87-86 بارندگي كمتري در شيراز داشته‌ايم به طوريكه از نرم آن يعني300 ملي‌متر در سال، در سال‌هاي گذشته به 140ميلي‌متر و در سال جاري به 230 ميلي‌متر كاهش يافته است.
وي ادامه داد: در فضاي سبز باغات نيز با مشكل مواجه هستيم به طوري كه حدود سه چاه به طوركلي خشك شده و بسياري از قنوات نيز كه تامين كننده آب بوده، دست‌خوش خشكسالي شده است.
رونق‌زاده خاطرنشان كرد: ميزان آب قنوات در سال‌هاي بارندگي نيز، يك‌هزار و 200 ميلي‌متر آب در ثانيه بوده، كه به 160 ليتر در ثانيه كاهش يافته است.
image
پارک بزرگ باباکوهی - مهندسین مشاور جهان نما شهرراز

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري شيراز تصريح كرد: براي رهايي از خشكسالي در چند سال گذشته، فاصله آبياري باغ‌ها را از 70 روز به 35 روز كاهش داده‌ايم و با اين راهكار نگذاشته‌ايم خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري به باغ‌هاي شيراز وارد شود.
وي تصريح كرد: 11 چاه نيز در دل باغات در سال‌هاي اخير حفر شده كه علاوه بر آن هفت چاه عميق نيز با تمهيدات خاص حفر شده است.
وي ادامه داد: براي نجات 30 هكتار از باغ‌هاي شيمي گياه نيز، يك چاه عميق ايجاد شد تا از خشك شدن آنها جلوگيري شود.

* ساخت 14 بوستان جديد در شيراز
مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري شيراز همچنين در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: بوستان‌هاي جديد در مساحتي به وسعت 50 هكتار ساخته و احداث مي‌‌شود كه از جمله اين بوستان‌ها كوثر، سنوبر، كمپ زيبا شهر، پارك حاشيه‌اي ايمان جنوبي، حجاب، پيوند، تعاون، ميانرود و بوستان دوست است.
رونق‌زاده خاطرنشان كرد: هم‌اكنون 90 بوستان شهري و 100 بوستان محله‌اي در شيراز به مساحت 215 هكتار وجود دارد.
وي ادامه داد: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته همچنين در آينده‌اي نزديك ساخت بوستان‌هاي بزرگ نور، باباكوهي و گلستان كه هر كدام مساحتي بالاي 100 هكتار دارند، آغاز مي‌شود.
مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري شيراز، همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به مهم‌ترين برنامه‌هاي امسال اين سازمان اشاره و از جمله آنها را، بهسازي فضاي سبز بلوارهاي چمران، مدرس و بخشي از بلوار پاسداران، مكانيزاسيون سيستم‌هاي آبياري، نظارت الكترونيك بر فضاي سبز، لوله‌گذاري خطوط انتقال فضاي سبز و كاشت 100 هزار نهال عنوان كرد.

 19 مرداد 90 .

5 نظرات:

ناشناس گفت...

مرسی از مدیر که سایتو زود به روز میکنه

Farhad گفت...

از آنجا که مردم شیراز اهل گردش و تفریح هستند به نظر می رسه وضعیت فعلی پارکهای شیراز جوابگوی خیل عظیم مشتاقان شیرازی نباشه بنابراین لزوم احداث پارک های بیشتر در شیراز ضروری به نظر می رسه.

امین گفت...

فرهاد جان بنظرم همین الان هم از ظرفیت پارکهای شیراز خوب استفاده نمیشه!چمران به این بزرگی ، آزادی ، سایه ، میانرود...تو همه جا پراکنده هستن ... مردم میشینن بلوار زند شام میخورن!

رضا گفت...

امین جان با حرفت موافق نیستم....به چند دلیل اولا که تنها جایی که توی بلوار زند دیدم بشینن توی بلوار غذا بخورن روبروی بیمارستان سعدی و 20 متری سینما سعدی هست که اونم اکثرا خانواده های بیماران بیمارستان هستن که از شهرستان های استان و یا استان های دیگه اومدن...نمیخوام بگم که مشکل فرهنگ هست و این چیزا ها....مشکل نبودن امکانات هست مثلا توی این بلوار زند عظیم با این همه فرعی اش یه دونه پارک درست نیست که ملت بشین غذا بخورن و با این وضع ترافیک و قیمت بنزین نباید توقع داشته باشی یکی غذا زند بخره و بره بشینه چمران بخوره...

امین گفت...

رضا جان حرف شما متین ، ولی مگه بلوار چمران یا پارک خلدبرین چقدر با 20 متری و بلوار زند فاصله دارند؟ شهروندان باید این آموزش بهشون داده بشه که هرجایی مخصوص چه کاری هست و اون مسافران همراه بیمار هم باید شرایطی براشون فراهم بشه تا دیگه وسط بلوار نشینن.

خطایی در این ابزارک وجود داشت