Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

باتصویب شورای شهر ، ساخت برج تاریخی و پردیس مینیاتوری باغهای ایران در شیراز آغاز خواهد شد

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی سازمان نظام مهندسی استان فارس از طراحی خانه بزرگ تاریخ ایران در شمال شیراز خبر داد.
کاظم معمارضيا صبح امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وسعت این پارک 45 هکتار است که در قالب تاریخ ایران قبل از دوران اسلام تا صفویه و صفویه تا دوران معاصر طراحی شده است. این مجموعه بزرگ برای اولین بار در کشور با وسعت 45 هکتار در بلوار چمران جنوبی حد فاصل بلوار شاهد و پل معالی آباد ساخته خواهد شد.
وي افزود: این مجموعه شامل سه بخش پارک تاریخی، خدماتی برای ایجاد سرمایه گذاری و بخش وسط پارک به صورت تاریخی با ورودی های مستقل است.
معمارضيا اضافه کرد: برای ساخت این پردیس تاریخی که بیست و یک ونیم هکتار است بیش از 15 میلیارد تومان و برای ساخت کل برج به 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.در این برج 110 متری اثار مختلفی از ایران به نمایش در خواهد آمد که بازدید کنندگان می توانند به راحتی با استفاده از آسانسور و یا مسیرهایی با شیب ملایم از تمامی طبقات آن بازدید کنند.
این طراح معماری ادامه داد: به گفته مسئولان شهرداری می توان بخشی از هزینه های آن را از طریق تملک زمین های اطراف تامین کرد.
معمارضیا تصریح کرد: پردیس اصلی این مجموعه شامل 12 طبقه به صورت مینیاتوری طراحی شده است که در هفت طبقه آن به معرفی دوره پیش از تاریخ، ایلامی و ماد، هخامنشی، اشکانی، سلوکی، پارتی ها، ساسانی، ظهور اسلام تا صفویه و صفویه تا زمان معاصر پرداخته می شود.
معمارضیا با اشاره به اینکه در طراحی باغات این مجموعه نیز از طرح قالی باغی استفاده شده است، یادآور شد: در این پردیس انواع باغات با معماریهای مختلف دیده شده که بخشی از این باغات نیز به مرکز تفریحی اختصاص داده شده است.
این معمار برجسته شیرازی تصریح کرد: با توجه به اینکه این بنای تاریخی در اختیار شهرداری قرار می گیرد تمام آثار استفاده شده در آن به صورت کپی است.وی بیان داشت: تاکنون در هیچ جای دنیا چنین بنایی ساخته نشده است.
طراح خانه تاریخی ایران در شیراز با بیان اینکه تنها برای اسکلت بندی آن دو سال زمان نیاز دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم کار آغاز شود باید هرچه زودتر کلنگ زنی بکنیم تا سرمایه گذران برای اجرای آن اقدام به سرمایه گذاری کنند.

6 شهریور 90 .

8 نظرات:

mohamad گفت...

ishala in poroje faghat dar hade tasvib shodan nabashe khoda kone ke akhare in hafte polhaye mali abad kolang bokhoran ta man be ejraye in porojeha omidvar beshim

امین گفت...

محمد امروز تو خبرجنوب نوشته معالی آباد حتما تو عید فطر شروع میشه :)

mohamad گفت...

amin damet garm in khaily khabare khobi bod agha man hatman yebar vase in hame zahmatet ye sham bebaram 7khan

ناشناس گفت...

سلام امیدوارم همیشه خوش خبر باشی راستی این همون برج 33 طبقست که قبلا گفتی قراره کنار هتل چمران ساخته بشه.اگه اون باشه که چه منظره زیبایی برای شهر میشه امیدوارم متحجرین مانع از ساخت اون نشن مثل برج های تجارت جهانی.من که از این خبر فوق العاده خوشحال شدم راستی من وبلاگت خیلی وقت لینک کردم اگه افتخار میدی منو هم لینک کن manfree.blogfa.com
راستی اگه مسئولین شهرداری به سایت تو دسترسی داشتن و با نظرات ما درارتتباط بودن خیلی عالی میشد

ناشناس گفت...

با سلام .دیروز روزنامه خبر جنوب مصاحبه با شهردار و بعضی اعضای شورای شهر انجام داده بود که در اون شهردار از اغاز ساخت معالی اباد در چند روز اینده خبر داده و گفته این پل به صورت ویژه ساخته میشه یعنی در کمترین زمان .(به قول شهردار) اما جالبترین بخش این مصاحبه وقتی که وارد بحث تملک میشن و شهردار میگه تملک تقاطع باهنر رحمت انجام شده و ساخت این تقاطع از چندی قبل اغاز شده!

امین گفت...

بله دوست عزیز ، الیته مکان این برج تغییر کرده و بین بلوار شاهد و پل معالی آباد ساخته خواهد شد و ارتفاع 110 متری اون در 12 طبقه تعریف شده.
بزودی لینکتون رو قرار میدم.

مسئولین اگه به فکر بودن که این سایت الان فیلتر نبود...

ناشناس گفت...

پس کی در شیراز برج های بلاند تر از سی طبقه ساخته میشه یکم ناراحت شدم ولی بعض هیچی
راستی چرا سایتت فیلتره سایت سازنده ای هست که

patr. گفت...

هتل چمران که آلردی بالای سی و پنجه!!!

خطایی در این ابزارک وجود داشت