Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

اختصاص زمین برای ساخت ورزشگاه المپیک ، تالار شهر و پالایشگاه دوم شیراز

معاون عمراني استانداري فارس گفت: باتوجه به سه سفر هيات دولت به استان فارس بالغ بر 851 مصوبه در سطح استان در حال پيگيري است كه برخي از اين مصوبات و پروژه ها نياز به تامين زمين دارد كه بخش عمده اي از آنها فراهم شده است.


به گزارش خبرنگار ايرنا مهندس عبدالله حسيني، چهارشنبه در نشستي با خبرنگاران در شيراز افزود: براي باقي مانده پروژه ها نيز با تاكيد و حضور استاندار فارس در نخستين جلسه ستاد مصوبات پيگيري هاي سفر،دستگاه هايي اجرايي مربوط كه هنوز مشكل زمين داشتند فراخوانده شدند و مشكلات آنها مطرح شد.
حسيني اظهارداشت: در اين جلسه مشكل زمين تعداد 30 پروژه تعيين تكليف و بالغ بر 700 هكتار زمين براي اين پروژه ها مشخص شد كه عمده آنها پروژه هاي مهم و بزرگ استان هستند.
معاون استاندار فارس از جمله طرح هايي كه مشكل زمين آنها تعيين تكليف شده را پالايشگاه دوم شيراز با تصفيه 120 هزار بشكه در روز توسط بخش خصوصي با حدود هزار و 300 ميليارد تومان هزينه، دانشگاه هنر شيراز با 20 هكتار زمين ، تالار بزرگ شهر، پايانه هاي صادراتي با تعلق گرفتن 22 هكتاز زمين، ورزشگاه المپيك با 300 هكتار زمين و شهرك هاي صنعتي غير آلاينده و ورزشگاه هاي كارگران و چند پروژه ديگر نام برد.
وي با بيان اينكه يكي از برنامه هايي كه به صورت ويژه در حال پيگيري است راه آهن شيراز- اصفهان است اضافه كرد: استاندار فارس در اين بخش تاكيد فراوان دارد و ما هر سه روز در قالب گزارش روند فعاليت اين پروژه را به وي اعلام مي كنيم كه خوشبختانه اين طرح به لحاظ پيشرفت فيزيكي در وضعيت مناسبي قرار دارد.
حسيني ادامه داد: معاون وزير راه و شهرسازي در چند ماه اخير چهار بار به استان فارس سفر كرده كه از وي قول گرفته ايم كه هفته آينده نيز به فارس سفر كند تا مسايل مالي و ديگر مسايل موجود اين پروژه را رفع كند كه اين پروژه در هفته دولت آماده بهره برداري خواهد بود.
وي گفت:در اين بخش كار ايستگاه صدرا تقريبا تمام شده است به طوري كه زير سازي اين ايستگاه كامل شده و در حال حاضر كار روسازي هفت كيلومتر در حال انجام است همچنين مشكل عمده ما پل بود كه سقف هاي آن زده شده كه درتلاش هستيم پل را به اتمام برسانيم كه اين فرصت زماني بيشتر به خاطر پل است و گرنه ريل گذاري كار سختي نيست.
حسيني افزود: با توجه به پالايش و نظارت انجام شده تمام مصوبات سفر اول هيات دولت به فارس(بيست و هفتم تا سي و يكم فروردين 87) اجرا شده است كه در حال حاضر پيشرفت فيزيكي آنها را كنترل مي كنيم.
وي بيان كرد: همچنين مصوبات سفر دوم(ارديبهشت 88) 65 درصد و سفر سوم(اول و دوم دي ماه 88 )نيز بالغ بر 50 درصد اجرايي شده است كه در اين بخش به طور متوسط ميانگين مصوبات اجرايي هر سه سفر 69 درصد پيشرفت داريم كه براي عملياتي شدن اين پروژه ها كنترل هاي هفتگي را انجام مي دهيم تا در فرصت مناسب پروژه ها تمام شود.
حسيني اظهارداشت: مجموعه محدوده حرم مطهر حضرت احمدبن موسي(ع) را به صورت كلي مي بينيم و در واقع ترجيح مي دهيم اقداماتي را انجام دهيم كه مجموعه حرم و صحن ها بتواند گسترش پيدا كند و فضاهاي مورد نياز ايجاد شود.
وي با بيان اينكه ما در بخش پروژه بين الحرمين بايد كار را در سه بخش دنبال كنيم اضافه كرد: از جمله اين بخش ها معابر و خيابان هاي اطراف حرم است كه نخستين كنارگذر توسط شهرداري در اين منطقه آغاز شده است؛ همچنين افزايش و گسترش صحن را داريم كه اين بخش نيز در مرحله طرح هايي تفصيلي است.
حسيني ادامه داد: پيش نيازهايي اطراف حرم مانند كتابخانه، موزه و هتل نيز در دستور كار ما براي ارائه طرح جامع حرم شاهچراغ(ع) و مورد نياز براي مجموعه حرم مطهر است كه هر كدام به صورت جدا در حال انجام است.
معاون استاندار فارس افزود: پيشنهاد ما براي تحقق بيش از پيش اين طرح ها و ايده ها، تشويق و دعوت به همكاري دستگاه هاي اجرايي مانند فرهنگ و ارشاد اسلامي و اوقاف كه اين گونه پروژه ها را دارند، است كه كارهاي خود را در اين مجموعه تعريف كنند.
حسيني همچنين درباره پروژه 15 ساله ورزشگاه ميانرود شيراز بيان كرد: اين ورزشگاه از پروژه هايي است كه به صورت متمركز از مركز كشور اداره مي شود كه تلاش كرديم مديريت اين پروژه را به استان محول كنند كه در حال حاضر اين پروژه نسبت به گذشته مقداري فعال شده و فاز اول در حال پيشرفت است كه با تعيين تكليف وزارت ورزش و جوانان اميدواريم اين پروژه رونق بيشتري گيرد.
وي گفت: همچنان نمي توانيم به صراحت زمان بهره برداري از فاز اول اين پروژه را اعلام كنيم.

13 مرداد 90 .

0 نظرات: