Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ورزشگاه حافظیه همچنان در دست بازسازی/ اعتبارات بیشتری اختصاص یابد

شیراز - خبرگزاری مهر: ورزشگاه حافظیه شیراز با وجود اینکه دو بازی از مسابقات لیگ برتر نیز در آن انجام شده همچنان در حال بازسازی و اصلاح معایب است و به نظر می رسد مسئولان استان باید اعتبارات بیشتری برای تسریع در این پروژه اختصاص دهند.
به گزارش خبرنگارمهر، چند ماه قبل از شروع مسابقات لیگ برتر با توجه به حضور دوباره تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در این مسابقات نمایندگانی از کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از حضور در استان فارس از امکانات و وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز بازدید کردند که ضمن این بازدید قرار شد مسئولان ایرادات را برطرف کنند.
برخی از این ایرادات شامل جایگاه ویژه، جایگاه خبرنگاران، تابلو اسکوربورد، صندلی تماشاگران، نور ورزشگاه، سالن مخصوص مصاحبه مربیان و ورزشکاران و سیستم صوتی ورزشگاه بود که مسئولان قول دادند تا قبل از شروع مسابقات مشکلات ورزشگاه برطرف شود.
چندی بعد از این بازدید سرپرست وقت استانداری فارس نیز اقدام به بازدید از این ورزشگاه کرد که در پایان بازدید نیز قول همکاری مالی کامل را به سرپرست تربیت بدنی استان داد و همگان قول دادند که تا قبل از شروع مسابقات لیگ که حدود یک ماه دیگر نیز وقت باقی است صندلی تماشاگران به تعداد 20 هزار، تابلو اسکوربورد نصب و همچنین مشکل جایگاه مسئولان و خبرنگاران نیز به سرعت برطرف شود.
ورزشگاه حافظیه شیراز
فعالیت بازسازی این ورزشگاه از صبح فردای بازدید استاندار به صورت شبانه روزی آغاز شد هرچند که همگان انتظار این را نداشتند که طی حدود یک ماه صندلی و تابلو اسکوربورد در این ورزشگاه نصب شود ولی تلاشها بر این شد که بیشتر مشکلات برطرف شود.
زمان برگزاری اولین مسابقه تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز فرارسید و به راحتی قابل لمس بود که چهره ورزشگاه حافظیه شیراز تغییر کرده و در همان نگاه اولیه رنگ آمیزی سکوهای تماشاگران، ساخت جایگاه جدید خبرنگاران که البته به دلیل ناتمام بودن همچنان از جایگاه قدیم استفاده شد، راه اندازی سیستم صوتی جدید، ترمیم زمین چمن و همچنین اضافه شدن تعدادی پروژکتور جهت افزایش روشنایی ورزشگاه قابل مشاهده بود.
اما در برخی موارد نیز همچنان عملیات بازسازی، اصلاح و یا تجهیز ورزشگاه با وجود شروع لیگ برتر در حال انجام است.
نور ورزشگاه همچنان تنظیم نیست  و همچنان تماشاگران بر روی سکو نشسته بودند که البته هیچکس چنین انتظاری نداشت که طی کمتر از دو ماه این مشکلات برطرف شود.
اما در بازدید میدانی خبرنگار مهر از این ورزشگاه، صندلیهای محل نشست خبری مربیان خریداری شد و در حال نصب بود، وضعیت برق ورزشگاه در حال تعمیرات و همچنین محل نصب تمام صندلیهای ورزشگاه مشخص شده بود که نشان از شروع فعالیت در جهت نصب صندلی داشت و همچنین محل نصب تابلو اسکوربورد نیز مشخص شده بود.
یکی از اقدامات قابل توجه در این ورزشگاه کیفیت زمین چمن بود که به شکل محسوسی ارتقا یافته و این امر در کیفیت مسابقات در این ورزشگاه نیز تاثیر خواهد گذاشت.
به هر حال روند بازسازی و ترمیم، تجهیز ورزشگاه در حال انجام است و باید با اختصاص اعتبارات لازم، مسئولان استان در اتمام این پروژه تربیت بدنی را یاری رسانند.
قبل از بازدید دوم نمایندگان کفدراسیون فوتبال آسیا آماده می شود
اما سرپرست اداره کل تربیت بدنی استان فارس در خصوص آخرین وضعیت ورزشگاه حافظیه شیراز به خبرنگار مهر گفت: به صورت شبانه روزی فعالیت انجام شد تا این ورزشگاه به مسابقات لیگ برتر برسد ولی باید توقعات را اندازه داشت و نسبت به اعتباراتی که در اختیار ما قرار داده شد درخواست فعالیت داشته باشیم.
توریج موید یادآور شد: هیچگونه اعتباری تاکنون به تربیت بدنی استان در خصوص مرمت ورزشگاه حافظیه داده نشده و همین تغییرات نیز به صورت قرضی انجام شده است.
وی تصریح کرد: طرح مناقصه خرید و نصب صندلیهای ورزشگاه حافظیه انجام و صندلیها نیز خریداری شده که در حال حاضر رنگ محل نصب ریخته شده و پس از بازی این هفته مرحله نصب صندلی های ورزشگاه آغاز خواهد شد.
سرپرست اداره کل تربیت بدنی فارس با اشاره به نوع صندلی های خریداری شده، تاکید کرد: مناقصه برای نصب صندلی اعلام شد ولی پس از بررسی قرارشد شرایط منافصه تغییر کند و تنها نصب صندلیهای دارای پشتی مورد قبول قرار گرفت.
موید در خصوص نصب اسکوربورد ورزشگاه نیز گفت: محل نصب تعیین شده و در حال حاضر مشغول هماهنگی با صدا و سیمای مرکز فارس هستیم که یکسری از فعالیتها را انجام دهند.
وی تاکید کرد: پس از بازی روز جمعه دو هفته زمان برای نصب صندلی در ورزشگاه حافظیه داریم ولی به طور یقین تا زمان مرحله دوم بازدید مسئولان این ورزشگاه آماده خواهد شد.
سرپرست اداره کل تربیت بدنی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این ورزشگاه مثل ساختمانهای قدیمی است، یادآور شد: به دلیل قدمت این ورزشگاه شروع بازسازی باعث شد که مخارج دیگری نیز به همراه داشته باشد و هرکجا که کلنگی زده شد مخارج حاشیه نیز به همراه داشت.
موید تاکید کرد: چمن این ورزشگاه اکنون مرمت و 24 پروژکتور جدید ، 72 بلندگو و دوربینهای مدار بسته تهیه و نصب شده است.
وی افزود: دروازه های آلومینیومی، ساخت سالن کنفرانس هیئت فوتبال، سالن جدید بدنسازی هیئت دو ومیدانی و جایگاه مخصوص خبرنگاران نیز به این مجموعه اضافه شده است.
سرپرست تربیت بدنی استان فارس تصریح کرد: به زودی یک تابلو اعلام نتایج (اسکو بورد) و 20 هزار صندلی جدید هم در ورزشگاه حافظیه شیراز نصب می شود.

22 مرداد 90 .

1 نظرات:

مجتبی گفت...

گویا دیشب در برنامه بازتاب شبکه فارس آقای پاک فطرت شهردار شیراز مهمان بودن و موضوع برنامه طرح های عمرانی شیراز بوده.
اگه کسی از دوستان برنامه رو دیده یه چکیده ازش بگه.