Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

نیروگاه بادی شیراز

به گزارش ایانا از پایگاه خبری وزارت نیرو، این نیروگاه با اعتبار 11 میلیارد ریال در مدت شش ماه توسط شرکت برق منطقه ای فارس و با هدف استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر، عدم آلودگی محیط زیست و افزایش تولید انرژی شبکه سراسری در ارتفاعات باباکوهی شیراز احداث شده است.
http://static.panoramio.com/photos/medium/51192234.jpgمدیرعامل سازمان انرژیهای نو ایران (سانا) در آیین آغاز بهره برداری از نخستین نیروگاه بادی شیراز، گفت: این نیروگاه نخستین توربین بادی در استان فارس است که جهت تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این صنعت راه اندازی شده است.
یوسف آرمودلی افزود: فارس منطقه بادگیر خوبی است و پیش بینی می شود که کوه دراک نیز در شیراز برای این امر مناسب باشد و سازمان سانا آماده همکاری با تمام فعالان بخش خصوصی علاقمند به سرمایه گذاری در احداث این گونه نیروگاهها است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس نیز با اشاره به تولید سه هزار و 480 مگاوات برق توسط نیروگاههای گازی و سیکل ترکیبی در فارس، گفت: اگرچه میزان تولید برق نخستین نیروگاه بادی شیراز رقم قابل توجهی در مقایسه با مجموع ظرفیت تولید برق استان فارس نیست اما احداث این نیروگاه به منزله استفاده از فناوری جدید تولید برق در استان و آغازی برای پژوهش و تحقیق بیشتر توسط استادان دانشگاهها و متخصصان صنعت برق است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز ادامه داد: این پروژه با هدف فرهنگسازی و توسعه نیروگاههای بادی در استان فارس به عنوان نمونه راه اندازی شده است.
سیدحسین ذوالانوار افزود: سرمایه گذاران می توانند برای احداث این نیروگاه با پرداخت 30 درصد از هزینه به راه اندازی این نوع نیروگاه اقدام کنند و مابقی هزینه ها توسط سازمان توسعه انرژیهای نو به عنوان تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود.

عکس از Panoramio.com
7 اردی بهشت 90 .

خطایی در این ابزارک وجود داشت