Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

در ایام نوروز؛ حدود 10 میلیون مسافر وارد استان فارس شدند

شیراز - خبرگزاری مهر: استاندار فارس از ورود 9 میلیون و 700 هزار نفر مسافر در ایام نوروز به این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، روح الله احمدزاده سه شنبه شب در حاشیه مراسم تقدیر از فعالین ستاد تسهیلات نوروزی فارس در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به همکاری و همراهی میان تمامی دستگاه های استان در سال 90 شاهد رشد 25 درصدی در زمینه ورود و اسکان مسافرین نوروزی در فارس بودیم.
وی ادامه داد: از میان بیش از 9 میلیون نفر ورودی مسافر به این استان هفت میلیون و 500 هزار نفر از این مسافرین در فارس اسکان داشتند که در این راستا نیز شاهد رشد اسکان مسافرین هستیم.
استاندار فارس با بیان اینکه این استان در بخشهای مختلف رتبه های بالایی را در کشور به خود اختصاص داده به برقراری نظم و امنیت در راه های فارس اشاره کرد و گفت: تدابیر مناسبی را در این ایام از جانب پلیس استان شاهد بودیم که در این خصوص پلیس راه و پلیس راهور فارس رتبه های نخست و برتر کشوری را کسب کردند.
احمدزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه حرم حضرت شاهچراغ(ع)پس از مشهد و قم بیشترین زائر را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: شیراز پس از مشهد و قم بیشترین زائر را به خود اختصاص داده و همچنین در بخش بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی رتبه اول کشور و در بحث اسکان مسافران نیز رتبه دوم کشور را کسب کرده است.
وی در خصوص اطلاع رسانی مطلوب در این ایام نیز یادآور شد: در سال جاری این استان در بحث اطلاع رسانی درخشش خاصی داشت و فعالیت 90 پایگاه اطلاع رسانی در سطح استان و حضور روزمره روزنامه "خبر جنوب" باعث شده بود در کنار ظرفیت بالای رسانه ملی مسافرین از اطلاعات کاملی برخوردار شوند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود برآورد ورود مسافرین در ایام نوروز سال آینده را 11 میلیون نفر اعلام کرد وگفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته برای ایام نوروز سال 90 شاهد حضور همین تعداد مسافر نیز بودیم که با توجه به پتانسیلهای بالای استان و تقویت این ظرفیتها در سال جاری پیش بینی ما برای جذب مسافرین در ایام نوروز 91 حدود 11 میلیون نفر است.

عکس از فلیکر - msaeedi 
17 فروردین 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت