Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ساختمان جدید ترمینال فرودگاه بین ‏المللی شیراز

با توجه به اینکه کلانشهر شیراز بعنوان قطب اصلی توریست و گردشگری ایران مطرح بوده  و همه ساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از این شهر دیدن می کنند واز طرفی با ایجاد خطوط جدید هوایی بین شیراز و سایر شهرهای جهان و همچنین پروژه های بزرگ گردشگری مانند شهر سلامت ، شهرآبی صدرا ، مجتمع عظیم خلیج فارس ، پارک بزرگ پرندگان و سایر پروژه ها و عدم توسعه مناسب بخش پروازهای خارجی فرودگاه شیراز ، نیاز به ایجاد ترمینال جدید خارجی فرودگاه شیراز بشدت احساس میشد که این امر خوشبختانه از سال گذشته شروع به کار شده و با سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری بخش خصوصی توسط شرکت ADPi فرانسه در حال اجرا می باشد.
در افق توسعه فرودگاه شیراز ظرفیت جابجایی مسافر در این فرودگاه به 10 میلیون نفر در فاز نخست گسترش خواهد رسید.

مشخصات پروژه ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز :
حوزه فعالیت : ترمینال فرودگاهی
کارفرما : شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور
همکاران استراتژیک پروژه : شرکت ADPi,
مکان جغرافیایی : شیراز
تاريخ شروع طراحي : 1386
تاريخ شروع اجرا : 1389
متراژ : 2هکتار
توضیحات :

این پروژه با همکاری شرکت فرانسوی ADPI به عنوان مشاورهمکار طراحی گردیده است.

در طراحی عملکردهای مربوط به مسافرین خروجی و ورودی سعی شده است تا روانی حرکت رعایت گردد. همچنین فضاهای عملکردهای مختلف تا حد ممکن شفاف طراحی شود تا علاوه بر مسیریابی بصری عملکردها و اتفاقات پیش روی مسافران و همراهان ایشان، از اضطراب مسافران نیز کاسته شود.

طبقه ‏ی همکف شامل سالن عمومی، سالن پذیرش مسافر و بار، سالن تحویل بار مسافران ورودی، فضاهای گمرک، اتاق‏های اداری، سالن بارانداز و فضاهای خدماتی می‏باشد.

طبقه‏ ی اول شامل راهروی ارتباطی مسافران ورودی، کنترل گذرنامه‏ی ورودی، فضاهای اداری، فروشگاه‏های آزاد و فضاهای خدماتی می‏باشد.

طبقه‏ ی دوم شامل سالن انتظار پرواز، کنترل گذرنامه‏ی خروجی، فروشگاه‏های آزاد، کنترل امنیتی، بوفه، نمازخانه، سرویس‏های بهداشتی و فضاهای خدماتی است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید.  برگرفته از : شرکت آتک

17 فروردین 90 .1 نظرات:

bonyan گفت...

پارسال ساخت این ترمینال قرار بود شروع شه، که خوب طبق معمول اجازه اش صادر نشد! ولی از دوستانم که تو آسمان هستن پرسیدم قرار هست که ساخته شه و فرودگاه به شدت دنبالشه.

خطایی در این ابزارک وجود داشت