Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

فرماندار در اولين نشست خبري خود از خجالت شورایی ها درآمد!


فرماندار شيراز گفت:همه ما سرباز ولایت و رهبری هستیم و پیمان ورود ما به دولت ،محوریت ولی فقیه است .
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، حسين قاسمي در اولين نشست خبري خود در سال 90،افزود:تا وقتی از مسئول بالاتر تبعیت می کنیم که به رهبری و ولایت متصل باشند و اگر این ارتباط قطع یا خدشه دار شود ما نیز به گونه ای دیگر برخورد می کنیم.
 فرماندار شیراز اضافه کرد:من سرباز ولایتم نه هیچ کس دیگر و میزان علاقه و عشق به هر کس به میزان ارادت و همراهیش با رهبری است .
فرماندار شيراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دور جديدي از مبارزه با فساد را آغاز كرده‌ايم و امروز همه كساني‌كه قرارداد ننگين پروژه APS معالي‌آباد را منعقد كردند، بايد پاسخگوي افكار عمومي باشند.
 وی با تاكيد براينكه هيچ وقت از مبارزه با فساد و تلاش براي تحقق منويات مقام معظم رهبري خسته نشده و نمي‌شود، افزود: شيراز يك برند است، شهر حافظ، سعدي، شهر علم و ادب و فرهنگ، نه يك شهر ترشيده كه آقايان تحفه‌اي روي آن گذاشته و به‌ثمن بخس بفروشندش!
وي با اشاره به اينكه دهم ارديبهشت ماه، سالروز صدور فرمان هشت ماده‌اي مقام معظم رهبري در خصوص مبارزه با فساد است گفت: بايد پروژه‌هايي نظير اي پي اس و برج دوقلوي محمد‌پور تعيين تكليف شود، بايد مسئولان پاسخ دهند كه چرا دستور دفتر مقام معظم رهبري در خصوص پروژه محمد‌پور و برخورد با شهردار وقت شيراز برزمين مانده است.
فرماندار شهرستان شيراز در خصوص ساماندهي مسايل شورا و شهرداري نيز گفت: عضو شورا نمي‌تواند هم نماينده مردم باشد هم كارشناس شهرداري، هم ناظر باشد هم مجري! در حاليكه برخي از اعضاي شوراي شيراز كارشناس شهرداري هم هستند.
قاسمي با تصريح اينكه برخي از اعضاي شورا ميليون‌ها تومان در سال بابت حق كارشناسي از شهرداري دريافت مي‌كنند، اين موضوع را تخلف از قانون دانست و گفت: من از سازمان بازرسي مي‌خواهم به اين موضوعات رسيدگي كند، حال هركسي مي‌خواهد مي‌تواند ادعا كند اين اقدامات من سياسي‌كاري و موج‌سواري است.
وي با تاكيد براينكه اگر شهردار اين روند را متوقف نكند به‌زودي نام اعضاي شورا كه حق كارشناسي شهرداري را دريافت كرده و مي‌كنند را علني خواهد كرد، گفت: برخي از اعضاي شورا هم عضو هيات مديره شركت‌هاي ديگري هستند و حقوق ميليوني دريافت مي‌كنند، اين هم تخلف است.
فرماندار شيراز بر لزوم تعيين تكليف اعضايي از شوراي شيراز كه سال گذشته جرايمي به آنان انتساب داده شد، تاكيد و تصريح كرد: يا حكم محكوميت آنان را سريع‌تر اعلام كنند يا حكم برائتشان را صادر كرده و حقوق اين افراد احيا و از حيثيت شورا دفاع شود.
وي گفت: اميدوارم اعضاي شورا با همگرايي مطلوب هيات رئيسه جديد را انتخاب كنند تا كار به جاهاي باريك كشيده نشود.
فرماندار با بيان اينكه معاونان شهردار هم اجازه ندارند به‌عنوان كارشناس عمل‌كرده و حق كارشناسي هم دريافت كنند، گفت: يك رويه‌اي را برخي از آقايان باب كرده‌اند و آن اينكه هر مفسده‌اي علني شده و هر وقت از فساد گفتيم آن را سياسي‌كاري تلقي كردند،‌اگر از برج‌هاي دوقلو گفتيم، گفتند سياسي‌كاري كرده‌ايد، مخالفت با مصوبه غيرقانوني شورا كرديم گفتند موج‌سواري و سياسي كاري مي‌كنيم، پس كدام حركت سياسي‌كاري نيست؟
وي با تاكيد براينكه پيرو صادق ولايت است، تصريح كرد: اگر سياسي‌كاري مي‌كردم ظرف يكسال گذشته با اين حجم از فشارهايي كه بر ما وارد شد، خسته شده و مبارزه را رها مي‌كردم مانند خيلي از افراد كه اين كار را كردند اما اگر جانم را هم از دست بدهم و بالاتر از آن حتي آبرويم را هم در معرض خطر قرار گيرد از خط ولايت منحرف نشده و در راستاي تحقق منويات رهبري تلاش خواهم كرد.
فرماندار با بيان اينكه يك تنه در مقابل بسياري از مفسدين و حاميان آنها ايستاده است، گفت: اگر رسانه‌ها هم نبودند، در اين مبارزه مرا فلج كرده بودند.
فرماندار شيراز همچنين بنا به درخواست خبرنگاران گفت: من حدود 600 هزار تومان حقوق ماهيانه دريافت مي‌كنم آنهم از سپاه پاسداران و البته به ازاي هر ساعت اضافه‌كاري هم 2 هزار و 500 تومان مي‌گيرم كه حداكثر ساعت اضافه‌كاري هم مشخص است بين 100 تا 120 ساعت.
وي با تصريح اينكه حق شركت در جلسات كميسيون‌ها را براي هزينه در مسايل فرهنگي بخش‌هايي كه نيازدارند بخشيده است، گفت: اعضاي شوراي شهر هر كدام ماهيانه يك ميليون و پانصد هزار تومان به‌صورت ثابت دريافت كرده و بابت هرجلسه كميسيون كه شركت مي‌كنند بالغ بر 57 هزار تومان حق جلسه مي‌گيرند و اين جداي از حقوق بازنشستگي و حقوق‌هايي است كه از دانشگاه علوم پزشكي و بنياد شهيد و آموزش و پرورش توسط برخي از اعضاي شورا دريافت مي‌شود.
فرماندار با بيان اينكه در اين ميان سه يا چهار عضو از شورا از هيچ دستگاه و ارگان دولتي حقوقي دريافت نمي‌كنند، تصريح كرد: حقوق شهردار شصت برابر حق‌جلسه يك عضو شورا است، يعني بايد عدد 57 هزار و اندي تومان را در 60 ضرب كنيم تا حقوق شهردار شيراز مشخص شود و اين جداي از حق طرح‌هاي عمراني است كه به‌شكل قانوني و براساس ميزان فعاليت و بودجه عمراني شهر، درصدي به شهردار تعلق مي‌گيرد، يعني درصدي از 450 ميليارد تومان بودجه عمراني شيراز بايد به شهردار پرداخت شود.
او با تصريح اينكه دريافت‌هايي اعضاي شورا و شهردار قانوني بوده و در قالب قانون ديده شده است، گفت: مردم بايد قضاوت كنند كه چه كسي سياسي كاري كرده، چه كسي براي ماندن در يك پست زمين بخشيده، چه كسي با فساد مبارزه كرده است، مردم هستند كه مي‌مانند، مسئولان همه تغيير خواهند كرد.
حسين قاسمي با قدرداني از همكاري رسانه‌ها گفت: علي‌رغم اينكه نتوانستم هر ماه در قالب نشست‌‌هاي خبري در خدمت خبرنگاران باشم اما فكر مي‌كنم مديري رسانه‌اي هستم در هر برنامه‌اي كه داشتم اگر منع قانوني وجود نداشت خبرنگاران همراهم بوده و هرچه پرسيده‌اند پاسخ داده‌ام.
فرماندار شيراز گفت: همين كه هيمنه برخي از افراد را شكستم، گردن كلفتاني كه در دوره‌اي كسي جرات نمي‌كرد نام آنان را ببرد و نقدي بر اقداماتشان و باغ‌شهرها بنويسد،‌ بزرگترين حركت را در مسير مبارزه با فساد انجام داده‌ام و اميدوارم خداوند، مقام معظم رهبري و مردم از من راضي باشند.
وي گفت: من با فساد مخالفم در اين راه چپ و راست هم نمي‌شناسم، اگر مفسده‌اي ببينم با آن برخورد مي‌كنم، نه امروزكه اين ويژگي هميشه همراه من بوده و هست و خواهد بود، من در برخورد با مفاسد و تبعيض لحظه‌اي درنگ نخواهم كرد. 

10 اردی بهشت 90 .

3 نظرات:

mohamad گفت...

yani vaghean on porojehaye aps va aghaye mohamadpor ba farmandare jadid hame amali namishe

امین گفت...

خدا میداند!

ناشناس گفت...

صاحب این پروژ ها سهم آقایون معترض رو بدن اونوقت میبینید چقدر زود این پروژه ها از سر شروع میشه!!

خطایی در این ابزارک وجود داشت