Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شیراز مرکز تجارت سنگ‌های قیمتی کشور می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی استاندار فارس گفت: مذاکراتی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صورت گرفته است که بر اساس آن شهر شیراز به عنوان مرکز تجارت سنگ‌های قیمتی کشور تعیین شود.

خبرگزاری فارس: شیراز مرکز تجارت سنگ‌های قیمتی کشور می‌شودبه گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدتقی زمانیان، بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اقتصادی استان فارس، اظهار داشت: با توجه به امتیازات و توانائی‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، باید سرمایه‌گذاران و علاقمندان به تولید را به این منطقه هدایت کرد.
وی همچنین با اشاره به صنعت جدید و نوپای فرآوری سنگ‌های قیمتی، گفت: رشته گوهرشناسی و صنعت گوهرتراشی قابلیت بسیار بالایی برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت دارند و ما در استان فارس باید به صورت ویژه به این صنعت توجه کنیم.
معاون برنامه‌ریزی استاندار فارس ادامه داد: مذاکراتی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صورت گرفته است که بر اساس آن شهر شیراز به عنوان مرکز تجارت سنگ‌های قیمتی کشور تعیین شود.
زمانیان افزود: در همین راستا، به زودی موزه سنگ‌های قیمتی در شیراز برپا و این مرکز فرهنگی، توجه بیشتر به سنگ‌های قیمتی و آشنایی مردم با این صنعت را موجب می‌شود.
وی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در پیشرفت این صنعت، آموزش علمی گوهرشناسی است که باید با مشارکت سازمان‌هایی مانند فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی، امکان آموزش همگانی آن را فراهم آورد.
معاون برنامه‌ریزی استاندار فارس با اشاره به ارتباط مناسب فارس با تمام مناطق کشور و همچنین تعامل گسترده با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، ابراز امیدواری کرد که با گسترش این صنعت نوپا در استان فارس، بتوان اشتغال قابل توجهی را ایجاد کرد و تولید ثروت ملی را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
این مسئول همچنین ابراز داشت: زیرساخت‌های ایجاد شده در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، ظرفیت مناسبی برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال فراهم کرده است.

0 نظرات: