Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شهردار منطقه 6 : تغییرچهره ورودی شمالغرب شیراز / ساخت پارکهای 50 و 70 هکتاری / نورپردازی سطح منطقه


شهردار منطقه شش شيراز گفت: علی رغم آنکه پروژه‌هاي بسيار بزرگ و تاثيرگذاري در سطح منطقه شش شهرداري در حال اجرا است كه چهره اين منطقه و شهر شيراز را متحول خواهد كرد اما این منطقه را به نسبت سایر مناطق، برخوردار نمی دانم.
http://axmax24.com/files/2989/www.matboatfars.com%20-%201e4e231dd2394ebf.jpg به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، غلامرضا شهرياري امروز در جمع خبرنگاران افزود: در مقایسه بین منطقه شش و سایر مناطق، متوجه خواهیم شد که بسیاری از شهرک ها و خیابان ها و معابر در منطقه شش آسفالت ندارد، تعداد معابر جدید و زیباسازی ها و مبلمان شهری و بوستان ها، در سایر مناطق بسیار بیشتر از منطقه شش است.

وی با تصریح اینکه ساکنان این منطقه از شهر شیراز نیز تماما مرفه و پردرآمد نیستند، گفت: شهروندان ساکن منطقه شش، مردمی بافرهنگ هستند که با حقوق شهروندی آشنا بوده و به حق شهر و شهروندان احترام می گذارند.
شهریاری همچنین گفت: ورودی شهر از سمت شمالغرب اکنون دارای چشم انداز مناسبی نیست و شهرداری علی رغم آنکه تنها تا قبل از پلیس راه مسوولیت دارد، اما تلاش خواهیم کرد با اجرای طرح های زیباسازی و کاشت یک ستون درخت، کل مناظر نامناسب را در مسیر شیراز- سپیدان، پشت دیواری از درخت پنهان و این مسیر را از نظر بصری متحول کنیم.
وی با بیان اینکه مهمترین اولویت او و همکارانش در منطقه شش، تکریم ارباب رجوع است، گفت: منطقه شش شیراز، شهر شب نیست و اگر فردی شب هنگام در این منطقه گردش کند، آنرا صوت و کور می بیند، نیاز به اجرای طرح های نورپردازی و زیباسازی معابر و گذرگاه ها در ساعات شب، از ملزومات محسوب می شود و شهرداری منطقه شش اولین طرح را در تقاطع میلاد اجرا کرده و انشاالله در نقاط مختلف گسترش خواهد داد.
شهردار منطقه شش در عین حال تاکید کرد: در سطح منطقه تعدادی باغهای مجالس و رستوران های متعددی وجود دارد که به دلیل استفاده از بخشی از حقوق شهروندان منطقه، موظف به پرداخت عوارض شهرداری هستند.
 شهریاری از پلمپ شدن یک رستوران و برخورد قاطع با متخلفان خبر داد و تصریح کرد: با تمامی کسانی که در سطح منطقه با کاربری های تجاری فعالیت دارند و حاظر به پرداخت عوارض نیستند برخورد می شود.
شهردار منطقه شش شیراز در خصوص فعالیت مراکز تجاری در خیابان معالی آباد و ترافیک ایجاد شده در این خیابان به دلیل کمبود پارکینگ، گفت: بخش تجاری خیابان معالی آباد زیر نظر منطقه یک شهرداری شیراز است اما در ابتدای خیابان دوستان پارکینگ دیده شده است.
وی با بیان اینکه منطقه شش یک ظرفیت بسیار مناسب و بکر برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف است، به طرح های در دست اجرای شهرداری اشاره و تصریح کرد: یک پارکینگ پشت مجتمع تشخیصی درمانی تامین اجتماعی ایجاد کرده ایم که شهروندان به صورت رایگان خودروهای خود را متوقف کنند اما نمی دانم چرا مراجعه کنندگان اصرار دارند در خیابان اصلی آنهم به صورت دوبله بایستند.
وی در عین حال از همکاری راهنمایی و رانندگی در مقابله با متخلفان رانندگی در این نقطه خبر داد و با اشاره به وجود پتانسیل های سرمایه گذاری در منطقه شش شهرداری شیراز بیان کرد: در منطقه شش شیراز که دارای وسعت قابل توجهی است شرایط وظرفیت جذب سرمایه گذار فراهم است.
شهریاری ادامه داد: با توجه به وسعت و قابلیت رشد منطقه نیاز استقرار پایانه اتوبوسرانی و احداث بازار میوه و تره بار برای رفع نیازهای مردم منطقه و جلوگیری از اتلاف وقت ضروری به نظر می رسد.
وی تقاطع دو سطحي معالي‌آباد، تقاطع غيرهمسطح دكتر حسابي، پل آفرينش، تقاطع غيرهمسطح وحدت، پارك‌هاي 50 و 70 هكتاري و پارك حاشيه‌اي جاده سپيدان، ساماندهي معابر پياده و سواره موجود در منطقه، دنبال كردن ايجاد ميدان ميوه و تره‌بار، ايستگاه تاكسي ويژه راه‌آهن، اجراي طرح‌هاي نورپردازي و ساماندهي ورودي شيراز از شمالغرب، بخشي از طرح‌های در حال اجرا در محدوده این منطقه دانست. 
شهردار منطقه شش شیراز اضافه کرد: تقاطع غیرهمسطح معالی آباد از جمله پروژه های هدف 90 است و به صورت شبانه روزی در حال اجراست و کارهای تملک آن به پایان رسیده که با توجه به ارزش آن یک پروژه فرا منطقه ای به شمار می آید همچنین تقاطع غیر همسطح دکتر حسابی و تقاطع غیر همسطح تقاطع حسینی الهاشمی از جمله پروژه های در حال اجرای شهرداری منطقه است.
شهریاری همچنین گفت: در راستای توجه به فضای سبز منطقه شش شیراز در صدد هستیم پارکهای 50هکتاری در ابتدای تقاطع حسینی الهاشمی، پارک 70 هکتاری در شهرک گلستان با عنوان پارک کوهستان و پارک انتظار را در ابتدای ورودی سپیدان را مورد بهره برداری قرار دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: شهر شیراز در شب فضای بصری زیبایی ندارد و چشم انداز آن متناسب با فضای فرهنگی شیراز نیست که در راستای حل این مشکل درصدد هستیم نور پردازی های زیبایی را در زیر گذر میلادو همچنین در ابتدای جاده شمالی شیراز به کار گیریم.
شهردار منطقه شش شیراز شرایط شهرداری این منطقه را برای الحاق روستای دوکوهک متناسب دانست و افزود: با توجه به درخواست اهالی دوکوهک در راستای رسیدگی بیشتر به این بخش شهرداری منطقه آمادگی دارد که این روستا را ملحق به بخشهای تحت نظارت خود در بیاورد.
20 آبان 90 .

2 نظرات:

ناشناس گفت...

سلام. مدیریت محترم دیروز روبروی درمانگاه دکتر خدادوست رد میشدم که جلوی اون طرح پل ستارخان-مطهری رو گذاشته بودند و نوشته شده بود به زودی این طرح اغاز خواهد شد فکر کنم عید غدیر شروع بشه چون اگه قرار بود بهمن ماه شروع بشه به این زودی پلاکارد نمیزدند.

ناشناس گفت...

بله دوست عزیزمون درست میگن طرح پل اونجا بود یک طرح فوق العاده زیبا که بنده تا دیدمش محو تماشای این طرح شدم فوق العاده عالی با دسترسی کامل به همه مسیرهاکه پل روگذر از بلوارستارخان بود به سمت مطری و دارای سه چهار زیرگذر خلاصه خفن بود بریدنگاه کنید و حال کنیدالبته که اگه میشه یه پست بذاریدممنون.

خطایی در این ابزارک وجود داشت