Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

برگزاری نمایشگاه و هفته فرهنگی شیراز در پایتخت فرهنگی مجارستان


نمایشگاه و هفته فرهنگی شیراز در پایتخت فرهنگی مجارستان برگزار شودشهردار پچ ( pecs ) مجارستان در دیدار شهردار شیراز خواستار شد : نمایشگاه و هفته فرهنگی شیراز در پایتخت فرهنگی مجارستان برگزار شود.
دکتر پاوا ژولت (Pava Zsolt) شهردار پچ  ( pecs ) به اتفاق مشاوران معماری و شهرسازی و تبلیغاتیش در دیدار با شهردار کلانشهر شیراز، تبادل اطلاعات و تجربیات فرهنگی و برپایی نمایشگاه و هفته فرهنگی را در این شهر تاریخی کشور مجارستان خواستار شد .
به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری شیراز، مهندس علیرضا پاک فطرت در این دیدار، شهرهای شیراز و پچ را به دلیل شباهت های فرهنگی دو شهر، مستعد در زمینه های فرهنگی و تبادل گردشگر دانست و افزود: شهرهای ایران به دلیل پشت سر گذاشتن جنگ 8 ساله، ساخت و ساز را پس از جنگ و از 20 سال پیش آغاز کرده که با توجه به این موضوع از رشد مناسبی در زمینه های ساخت بزرگراه و قطار شهری برخوردار شده و امیدواریم تا 10 سال آینده به رشد مناسبی دست یابیم .
شهردار پچ نیز با اشاره به بازدیدش از شهرهای تهران، کاشان، اصفهان و یزد، اظهار داشت: هیچکدام از این شهرها به اندازه شیراز او را از لحاظ روحی ارضاء نکرد زیرا شیراز همه چیز را با هم دارد.
دکتر پاوا ژولت در ادامه به قدمت دو هزار ساله شهر باستانی ، دانشگاهی و بیمارستانی پچ اشاره کرد و افزود: به دلیل ارتباط بسیار مناسبی که با سفارت جمهوری اسلامی در بوداپست پایتخت مجارستان وجود دارد خواستار افزایش تعامل میان این دو شهر تاریخی هستیم.
گفتنی است شهر پچ با دویست هزار نفر جمعیت، پنجمین شهر مجارستان 10 میلیونی و پایتخت فرهنگی این کشور است و در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شده است .
10 آبان 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت