Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

افتتاح 5 پروژه عمرانی شهرداری شیراز در عید غدیر

معاون فنی وعمرانی شهرداری شیراز گفت: امسال همزمان با عید غدیر پنج پروژه عمرانی كه توسط این معاونت در شیراز اجرا شده است ، به بهره برداری خواهد رسید.

پنج پروژه عمرانی همزمان با عید غدیر در شیراز به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس رضا خیراندیش شنبه در نشست خبری با خبرنگاران ، میزان اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها را 70 میلیارد ریال عنوان كرد وافزود: این پروژه ها شامل كنارگذر سلمان حد فاصل پل امام علی (ع) و پایانه شهید كاراندیش، تقاطع فضیلت - ساحلی، ساختمان آتش نشانی و فوریت های پزشكی اكبرآباد و دو پروژه آب های سطحی در خیابان لطفعلی خان زند و بولوار رحمت است.
او اضافه كرد: همچنین پروژه های تقاطع دكتر حسابی با 70 درصد پیشرفت فیزیكی، پل آفرینش با 92 درصد، تقاطع غیر همسطح دفاع مقدس با 80 درصد، كنارگذر سلمان فارسی با 98 درصد، تقاطع باهنر - رحمت 11 درصد، تقاطع معالی آباد سه درصد، پل چمران دو درصد، تونل سعدی 54 درصد و تونل كوهسار مهدی 58 درصد پیشرفت فیزیكی توسط این معاونت در شهر شیراز در حال اجرا است.
خیر اندیش اظهار داشت: پروژه های بزرگراه آرین با 12 درصد پیشرفت فیزیكی، پاركینگ فخرآباد با پنج درصد، پاركینگ نشاط با دو درصد، پاركینگ خلدبرین با پنج درصد، تقاطع رضوان 25 درصد، جاده دسترسی به سد تنگ سرخ 10 درصد و بند چنار راهدار با 15 درصد پیشرفت فیزیكی از دیگر پروژه های در دست اجرای این شهرداری است.
وی در مورد پروژه های هدف 90 شهرداری شیراز گفت: این پروژه ها در مجموع بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیكی دارند كه این میزان پیشرفت خوب و قابل قبول است.
وی گفت: شهرداری شیراز همچنین برای اجرای پروژه های مجتمع خدماتی و پذیرایی دلگشا، پاركینگ طبقاتی معالی آباد، مجتمع تجاری - مسكونی و اداری سجادیه، پاركینگ خلدبرین، پاركینگ تجاری حضرتی، پروژه تجاری - اداری عدالت و پروژه تجاری پروین اعتصامی در پایان آذرماه امسال اقدام به انتشار اوراق مشاركت به ارزش 190 میلیارد تومان خواهد كرد.
وی در مورد اجرای سد تنگ سرخ ، بیان داشت: با توجه به این كه این سد در بالا دست كلانشهر شیراز قرار دارد حساسیت بالایی در اجرای آن وجود داشت و به همین دلیل این سد از سد خاكی به سد سنگ ریزی های با رویه بتونی تغییر كرد.
خیراندیش ضمن تاكید بر ضرورت حفظ و احیای بافت فرسوده شهر شیراز افزود: نگهداری از این بافت با حفظ وضع موجود آنها ممكن نیست و باید با مقاوم سازی و بهسازی این بافت ها، آنها را حفظ كنیم.
او ادامه داد: یك زلزله چهار یا پنج ریشتری و یا باران های شدید خطر جدی برای این بافت ها محسوب می شود و ساكنان این بافت ها را تهدید می كند.
وی گفت: مسكن مهر فرصت مناسبی برای احیای این بافت هاست كه باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

21 آبان 90 .

2 نظرات:

mohamad گفت...

امین جان پل حسابی اگه تا خود اتوبان کامل پل باشه که 70 درصد نیست ای کاش یک نفر اطلاعات دقیقی رو در موردش بهمون میداد که دقیقا چند متر هست

امین گفت...

یکم صبر کنیم میبینیم تکلیفشو! ولی اونجور که شنیدم تا عرض بلوار خاکریزی میشه ولی بازهم پل بزرگی محسوب این پل