Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

بیمارستان نمازی شیراز ، چهارمین بیمارستان جهان در پیوند عضو

رییس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با تقدیراز تیم پیوند اعضا در بیمارستان نمازی شیراز گفت: شیراز به عنوان چهارمین مركز جهان كه كار علمی پیوند عضو را با موفقیت انجام می دهد ، شناخته شده است.
دكترمحمد هادی ایمانیه ، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری السامی افزود: ثبت سالانه 250 عمل پیوند كبد در شیراز یك ركورد جهانی است كه همه دانشمندان به آن افتخار می كنند.

http://namazi.sums.ac.ir/icarusplus/export/sites/namazi-hospital/new5000.gif

وی اظهار داشت : درحالی كه تنها دو مركزعلمی درآمریكا و یك مركز علمی درانگلستان كارعلمی پیوند عضو را به خوبی و با موفقیت انجام می دهند ، استادان دانشگاه و اعضای تیم پیوند در دانشگاه علوم پزشكی شیراز ، نام این شهر را در ردیف چهارم موفقیت عمل پیوند در جهان قرار داده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشكی شیراز بیان كرد : بروز برخی بیماری ها موجب شده است كه هر روز نیاز به دیالیز و پیوند عضو از جمله كلیه و كبد بیشتر شود و یكی دیگر از دلایل این كار افزایش متوسط سن و افزایش امید به زندگی است .
دكتر ایمانیه گفت: متاسفانه برخی از مناطق كشوردچار فزونی بیماران كلیوی و كبدی هستند كه دلیل آن افزایش دیابت در این مناطق است ، به عنوان مثال تحقیقات نشان داده است كه 16 درصد از مردم بوشهر دیابت دارند كه احتمالا در سال های آتی این افراد به بیماری های كلیوی دچار خواهند شد.
وی گفت: متاسفانه قطع عضو به علت فراوانی بیماری دیابت دراین شهرنیز آماری بالایی دارد و از این رو ضروری است تا خانواده ها در این مناطق حساسیت و دقت بیشتری در به دست اوردن سلامت داشته باشند.
25 آبان 90 .

2 نظرات:

ناشناس گفت...

شیراز همیشه تو پزشکی حرف های زیادی برای گفتن داره به امید موفقیت روز افزون برای همه کادر پزشکی کشور

ameer گفت...

امیدوارم قبل از اینکه دیگران هم خودشون رو به دروغ تو این شاخه (پزشکی) مرکزیت بدن از توانایی های پزشکی شیراز بهره برداری های بین المللی انجام بشه

خطایی در این ابزارک وجود داشت