Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

فرودگاه شیراز تنها دارنده گواهی بین المللی استاندارد فرودگاهی کشور // ساخت ترمینال پروازهای خارجی و آغاز 5 پروژه دیگر در فرودگاه شیراز

شیراز - خبرگزاری مهر: مدیر کل فرودگاه های استان فارس با اشاره به فراهم بودن استانداردهای لازم در فرودگاه شیراز گفت: فرودگاه شیراز دارای گواهی بین المللی استاندارد فرودگاهی است.
http://www.atec-ir.com/Images/ProjectGallery/Large/Image_20110102095103.jpg
طرح ترمینال خارجی فرودگاه شیراز
به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرودگاه های استان فارس عصر دو شنبه در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: تمامی استانداردهای لازم کمی و کیفی پروازها و خدمات فرودگاهی در فرودگاه شیراز فراهم است و این فرودگاه اولین و تنهاترین فرودگاه در کشور است که گواهی بین المللی استاندارد فرودگاهی دارد.
وی ادامه داد: گواهی بین المللی استاندارد فرودگاهی، گواهی است که با تایید ایکائو و بر اساس استانداردهای بین المللی اعطا می شود و این مدرک پس از نظارت مداوم هشت ماهه ناظران هواپیمایی کشوری به فرودگاه شیراز داده شد.
مدیرکل فرودگاه های استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش 1.5برابری ظرفیتهای فرودگاهی خبر داد و افزود: در راستای افزایش ظرفیت و فراهم کردن امکانات هر چه بیشتر برای مسافران از طریق افتتاح و کلنگ زنی پنج پروژه در زمینه های مختلف، شاهد افزایش 1.5بری ظرفیتهای فرودگاهی شیراز خواهیم بود.
سیدی ادامه داد: از جمله پروژه هایی که در فرودگاه شیراز کلنگزنی می شود شامل توسعه ترمینال داخلی با فضای هفت هزارو 800 متر مربع، احداث پارکینگ طبقاتی پنج طبقه با فضایی بالغ بر 26 هزار متر مربع، احداث ساختمان پلیس در فرودگاه شیراز به مساحت دو هزار متر مربع، احداث ساختمان ایمنی و آتش نشانی فرودگاه شیراز به مساحت یک هزار و 600 متر مربع و محوطه سازی فرودگاه به مساحت 80 متر مربع است که در هفته آذر ماه سال جاری در فرودگاه شیراز کلنگزنی می شود.
وی افزود: با همکاری استانداری فارس و فرودگاه شیراز پروژه احداث آشیانه هواپیما به مساحت 13 هزار متر مربع را در دست داریم که در این آشیانه حداقل چهار فروند هواپیما قرار می گیرد و تا رده d به آنها سرویس دهی می شود.
مدیر کل فرودگاه های فارس بیان کرد: در راستای توسعه فرودگاه شیراز و در قالب یک برنامه پنج ساله ساخت ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز را به مساحت 22هزار متر مربع داریم که اقدامات آن انجام شده و اعتبارات آن که معادل 50 میلیارد تومان است از محل اعتبارات ملی تامین می شود.
وی در خصوص فرود گاه های شهرستان های استان فارس گفت: ترمینال مسافربری فرودگاه شهرستان لامرد در سال آینده با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به مشکلات فرودگاه شیراز اشاره کرد و گفت: در حال حاظر بزرگترین مشکل فرودگاه شیراز عدم پرداخت معوقات شرکتهای هواپیمایی در استان است که اعلام می داریم چنانچه این شرکت ها تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت معوقات خود اقدام نکنند از پرواز آنها جلوگیری خواهد شد.

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت