Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ساماندهی اطراف حافظیه و سعدیه/ آغاز سنگفرش مقابل حافظیه از امسال

شیراز - خبرگزاری مهر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از ساماندهی محوطه اطراف آرامگاه های حافظ و سعدی خبر داد.
فریدون فعالی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقداماتی که برای دو آرامگاه حافظ و سعدی انجام شده یا در نظر گرفته شده، بیان کرد: برای این دو آرامگاه ازجمله اقداماتی که باید صورت گیرد این است که در کوتاه مدت بتوان وضعیت آرامگاه را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: در سعدی عملیات اجرای این موضوع شروع شده که در این رابطه بحث محوطه سازی با اعتباری معادل 300 میلیون تومان شروع شده است.

اختصاص اعتبار برای مرکز فرهنگی سعدی

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به پرو‍ژه مرکز سعدی که در آرامگاه واقع شده نیز بیان کرد: امسال برای مرکز فرهنگی سعدی نیز اعتبار لازم اختصاص می یابد تا عملیات آن آغاز شود.

 

فعالی بیان کرد: 800 میلیون تومان تاکنون هزینه شده ضمن اینکه این پروژه به دو میلیارد تومان نیاز دارد تا مرکز تشکیل شود.

ساماندهی محوطه حافظیه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساماندهی محوطه حافظیه نیز گفت: در بحث ساماندهی محوطه آرامگاه حافظ نیز اقدامات شروع شده و در این راستا نورپردازی و فضای سبز اجرا شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس تصریح کرد: در بحث توسعه نیز باغ موزه مشاهیر را داریم که عملیات اجرایی آن در قالب طرح توسعه حافظیه با قوت در حال پیگیری است.

فعالی بیان کرد: امسال چهار میلیارد تومان نیز اعتبار برای پروژه گذاشته شده است.

سنگفرش اطراف حافظیه و محدودیت تردد خودرو

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به محوطه بیرونی آرامگاه نیز بیان کرد: در این راستا اولین موضوعی که در نظر گرفته شده مطالعات ساماندهی محوطه است که توسط مشاور بخشی از آن انجام شده و بخش دیگری در حال انجام است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس بیان کرد: طرحی را شهرداری برای ساماندهی حافظیه و سعدی دارد که در برنامه های ما نیز است و بر این اساس با مشارکت و همکاری شهرداری در سال جاری عملیات اجرایی سنگ فرش کردن خیابان حدفاصل چهار راه ادبیات و چهار راه حافظ را آغاز می کنیم.


فعالی توضیح داد: طبق طرحی که شهرداری پیشنهاد داده مبلمان و سنگ فرش و همچنین فصاسازی مناسب در کف و جداره ها در نظر گرفته شده و اعتبار آن نیز 1.5 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به محدودیت تردد خودرو در خیابان مقابل آرامگاه نیز بیان کرد: محدودیت تردد خودرو در برنامه قرار دارد و در این رابطه صحبتی با نیروی انتظامی شده که بتوان برای این امر کمکهای لازم را صورت دهند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس تاکید کرد: برای سعدیه نیز طرحی شهرداری تهیه کرده و ما نیز اعلام آمادگی کردیم که برای محوطه سازی این آرامگاه طرح اجرا شود.

22 آبان 90 .

0 نظرات: