Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

حیای رودخانه خشک همزمان با اجرای سد تنگ سرخ/ ایجاد زیباترین پارک طولی کشور

شیراز - خبرگزاری مهر: معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز زمان احیای رودخانه خشک شیراز را همزمان با شروع ساخت سد تنگ سرخ اعلام کرد.
http://www.contest.parsacity.com/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=3860&option=com_joomgallery&Itemid=37رضا خیراندیش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: رودخانه خشک شیراز یکی از پتانسیلهای مهم در شیراز است که می توان از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده شود.
وی ادامه داد: یکی از دلایلی که تاکنون برای احیا و استفاده از فرصت موجود در رودخانه خشک شیراز تصمیمی خاص گرفته نشده احتمال وجود سیلاب در این رودخانه بود که با ساخت سد تنگ سرخ این بحث منتفی می شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تاکید کرد: زمانیکه سد تنگ سرخ شیراز ساخته شود با ایجاد خاکریز مشکل وجود سیلاب از بین خواهد رفت و آن موقع است که می توانیم به راحتی طرح ها و پرو‍ژه های مختلفی را در راستای احیای رودخانه خشک شیراز ارائه کرد.
خیراندیش در پاسخ به این سئوال که آیا طرح بهسازی رودخانه خشک در زمان پایان کار سد تنگ سرخ ارائه خواهد شد، افزود: با هماهنگیهای صورت گرفته عملیات اجرایی سد تنگ سرخ از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد که در همان مرحله اولیه خاکریز احداث می شود.
وی افزود: با ایجاد سد خاکی و سیل بند که از جمله فعالیتهای اولیه سد تنگ سرخ است می توانیم فعالیت در رودخانه خشک را آغاز کنیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه زیباترین پارک طولی کشور را در شیراز ایجاد خواهیم کرد، گفت: مطالعات اولیه برای ایجاد پارکی زیبا در رودخانه خشک شیراز انجام شده  و به طور یقین با وجود بهترین معماران و مهندسان، رودخانه خشک به بزرگترین مرکز جذب توریست تبدیل خواهد شد.
خیراندیش تصریح کرد: موقعیت مناسب مکانی رودخانه خشک شیراز این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که از تمامی توان مهندسی و طراحی برای بهسازی و زیبا سازی این منطقه استفاده کنیم.  
8 آذر 90 .

3 نظرات:

ameer گفت...

آرزوی دیرینه من!!! امین اگه خواستید برنامه بذارید واسه تشکر از شهرداری منو خبر کن نفر اول! این رودخونه خشک رو من آرزو داشتم براش یه کاری انجام بشه، زیباترین جاذبه طبیعی اصفهان هم پارک حاشیه زاینده رود هستش... اما رودخانه خشک در کنار خودش طرح هایی چون پارک چمران و برج تاریخی و پردیس باغ های ایرانی و هتل چمران رو داره و میتونه جالب تر از آب در بیاد.. سد هم که بالا دست خودش داره، شنیدم یه مجموعه رستوران در حد و اندازه های هفت خوان هم داره تو بولوار شاهد ساخته میشه، از نظر طول، رودخانه خشک در شیراز بیشتر از طول زنده رود تو اصفهان هست... امیدوار کنندست...

ناشناس گفت...

با سلام میخواستم بدونم آیا رودخانه خشک پر آب میشود و زمان آن چه موقع است با تشکر

امین گفت...

بله دوست عزیز ، ساهت سد تنگ سرخ سال آینده شروع میشه و در 3 سال ساخته کیشه ، همزمان با اون عملیات ایجاد زیرساختهای جانبی رودخانه خشک شروع میشه و طولانی ترین پارک کشور در کنار اون ایجاد خواهد شد

خطایی در این ابزارک وجود داشت