Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

گالری تصاویر سایت شهرداری شیراز و یادی از ایام قدیم!

http://farsi.itspersia.com/UserFiles/Image/negar1/SHAHRDARI%20shiraz%20LOGO.jpgوبسایت شهرداری هر شهر ، یکی از مهمترین منابع خبری در مورد آن شهر و همچنین دریافت اطلاعات مختلفی از قبیل هتلها ، مراکز خدماتی ، درمانی ، تفریحی ، تجاری ، اخبار عمرانی  و ... می باشد. یکی از مهمترین قسمت های چنین وبسایتهایی بخش آلبوم تصاویر میباشد که موجب آشنایی بازدیدکنندگان با شهر مورد نظر بشکل دورادور خواهد شد.

سایت شهرداری شیراز بعنوان مرجع اخبار شهرداری متاسفانه در حالت کلی وضعیت مناسبی ندارد . طراحی نه چندان دلچسب آن ، استفاده از رنگهای معمولی ، نظرسنجی های غیرضروری و اخبار بسیار سطح پایین و تاریخ گذشته که پس از انتشار در سایر رسانه ها منتشر می شوند از مهمترین مشکلات وبسایت شهرداری می باشد.
برای یک کاربر معمولی پیدا کردن پروژه های عمرانی و اطلاعات مربوط به آن کاری نسبتا سخت می باشد هرچند که با پیدا کردن عنوان پروژه های هدف 90 ، اطلاعات بروز و مناسبی نیز پیدا نمی شود!
بخش آلبوم تصاویر سایت شهرداری که قسمت مورد بحث  در این بخش می باشد یکی از ضعیف ترین قسمتهای سایت می باشد که تصاویر موجود در آن تصاویری بسیار معمولی یا کیفیتی پایین و از همه بدتر مربوط به دهه 70 و یا اوایل دهه ی هشتاد شمسی می باشند که برای بازدیدکنندگانی که تاکنون به شیرازسفر نکرده اند باعث ایجاد تصوری غلط و دور از ذهن از زیبایی های شهر تاریخی شیراز می گردد.

برای مثال نگاهی می اندازیم به گالری دروازه قرآن و چند عدد از تصاویر موجود:

حال به وضعیت کنونی دروازه قرآن نگاهی می اندازیم :http://static.panoramio.com/photos/original/43915529.jpg

 تصاویر اول موجبات شرمساری و تصاویر دوم باعث افتخار و ایجاد حس زیبایی در بیننده می شود!

قمستی دیگر که به عنوان نمونه می توان از آن نام برد تصاویری از سطح شهر می باشد که این تصاویر نیز مربوط به حدود 10 تا 15 سال گذشته می باشد!

میدان دانشجو که وجود خارجی نداشته و تبدیل به زیرگذر شده است!

بلوار چمران و دامنه کوه دانشگاه شیراز که خبری از ساختمانهای مسکونی موجود کنونی نیست!بلوار زند ! رنگ زرد و سفید جداول ، رنگ پریده آسفالتها ، اتومبیلهای بسیار قدیمی!دهه 70
بلوار زند ، کیفیت عکس بسیار پایین و مربوط به سالیان دور!

بعنوان دوستداران شیراز به شهرداری شیراز پیشنهاد می کنیم که اگز قصد استخدام یک عکاس حرفه ای را ندارد ، حداقل تصاویر کنونی را حذف کند یا سال مربوط به هر تصویر را ذکر کند تا موجب سوء تفاهم و برداشت اشتباه برای بازدیدکنندگان نشود. مطمئنا بسیاری از دوستداران شیراز هستند که حاضر هستند تصاویر حرفه ای خود را در اختیار سایت شهرداری قرار دهند و این امر تنها نیازمند یک فراخوان از سوی شهرداری می باشد.
1 مرداد 90 .

3 نظرات:

ناشناس گفت...

واقعا.والله بخدا!!!!
الحق كه سايت تو امين جان آبروي شهرداري شيراز رو برده.بيان يه كم ياد بگيرن.
در عوض زحمتايي هم كه ميكشي ميان سايتتو فيلتر ميكنن.
عيبي نداره....اين نيز بگذرد.....

ناشناس گفت...

http://www.facebook.com/pages/%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%A7%D9%82%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7/104925302891887

امین گفت...

والا چی بگم! عدو شد سبب خیر! بعد از فیلترینگ آمار بازدید 2 برابر شده و به حدود 1500 نفر یازدید روزانه رسیده که البته امار 4500 و 6000 بازدید در روز هم داشتیم!

درباره اون لینک هم زیاد با این کارها موافق نیستم!
باید زاویه دید انتقاد مناسب باشه! بی لیاقت ترین شهردار دنیا برازنده اغب کسی نیست که داره تو شیراز کار میکنه! هر چقدرم که خودش بی لیاقت باشه!

البته بنظرم تو خیلی از کارا شهرداری بی تقصیره .مثلا تو جشنوراه بالنها که سپاه باعث تاخیرش شد یا در مورد اجلاس شهدا الان شهرداری جرات نداره پلاکارد شهدارو پایین بیاره ، خیلیاشون رنگشون رفته یا پاره شدن.

خطایی در این ابزارک وجود داشت