Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

افتتاح مجتمع خلیج فارس شیراز ، بزرگترین مجتمع تجاری متمرکز جهان در سپتامبر 2011

ویال استار اینترنشنال که پایگاه اصلی آن در دبی است، اعلام کرد که بازار خرید در شیراز را به ارزش 830 میلیون دلار به اتمام رسانده است.

به گزارش انتخاب، این مجموعه فروشگاه از نظر تعداد مغازه ها بزرگ ترین در جهان خواهد بود.

بزرگترین فروشگاه جهان در شیراز

گفتنی است در ماه سپیتامبر، 2500 مغازه اماده اجاره خواهد بود.

این مجموعه همچنین چهارمین فروشگاه بزرگ جهان از نظر مساحت می باشد که مساحت ان 420 هزار متر مربع است.

http://shiraz1401.persiangig.com/%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC%20%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%20%D8%A8%D9%87%D9%85%D9%86%207.JPG
http://1.bp.blogspot.com/-ZRbKud2hSpo/TaYgbOffd1I/AAAAAAAADDo/izL6dKv8ZLE/s320/p1.JPG


رویال استار اعلام کرد که این فروشگاه یک مجموعه کرفور خواهد داشت، ، 6 سینما با ظرفیت 240 صندلی که شامل سینماهای 3 و 4 بعدی نیز می شود، یک شهربازی داخلی ، یک قسمت مخصوص بازی های ویدیویی- بولینک و یک تالار و سه طبق بیلیارد. و پارکینگی با ظرفیت 5500 اتومبیل.همچنین شهربازی منحصربفرد این مجموعه با نام ایران لند در این مجموعه افتتاح خواهد شد.شهربازی مجموعه به همراه هتل لوکس مجموعه که در 33 طبقه در حال ساخت هست در پایان سال 2012 افتتاح خواهند شد.
همچنین این مجتمع میزبان معتبرترین برندهای تجاری نیز خواهد بود.

حمزه ابو زند گفت: ما در حال تصمیم گیری در مورد ساخت یک فروشگاه بزرگ در تهران هستیم. زمین و طراحی این مجموعه در مراحله پایان است.10 تیر 1390 .

7 نظرات:

ناشناس گفت...

khyli khabar khosh hal konandehi hast
vali khosh halam ke poste jadid gozashtid

امین گفت...

ممنون دوست عزیز ، با پایان یافتن امتحانات با پستها و مطالب جدید به استقبال تابستان خواهیم رفت!

ناشناس گفت...

خیلی یکه یک

هومن گفت...

دوست عزیز، مطالب سایت شما رو مرور کردم و بعد از اون اتفاقی به این مطلب برخوردم: http://www.mardomak.net/story/environmental_issue_in_iran_making_dams
بد نیست شما و بقیه دوستان خواننده هم یک نگاهی به اون و خصوصا عنوان مطلب بیندازند. من خودم رو مانند شما یکی از علاقمندان شیراز و موقعیت بسیار خوبش می دونستم و همیشه افسوس می خوردم که چرا این شهر جایگاه در خور خودش رو در دنیا نداره. البته این بحث بسیار گسترده ای هست و فقط هم شامل این شهر نمیشه ولی نکته ای رو که میخوام اشاره کنم اینه که لزوماً این ساخت و سازهای بظاهر مدرن و پیشرفته ای که در این بقول شما "کلانشهر" صورت میگیره به نتیجه مثبتی ختم نمیشه. در واقع بیشتر دوستان فقط به ظاهر قضیه نگاه می کنند و متوجه نیستند که این بظاهر "توسعه"، "پایدار" نیست و نشان از یک بیماری داره که تبعات منفی بسیاری خواهد داشت. نمونه اش رو همین الان در تهران یا خیلی از شهرهای بزرگ دنیا می تونید ببینید. ایکاش شما که مشخصاً جوان پرشور و علاقمند به آبادانی شهرتون هستید با کمی مطالعه‌ی عمیق تر و علمی تر اینقدر دلبسته به بزرگترین و ظاهری "ترین" موارد نمیشدید و با توجه به زمینه‌ای که در این سایت فراهم کردید کمی هم به "مفیدترین"ها می پرداختید. بعنوان نمونه همین مجتمع خلیج فارس با این عظمت، واقعا فکر میکنید افتخار بزرگی است که 2500 مغازه در کنار هم در یک مکان متمرکز باشند؟ چندتا از آنها تکراری خواهند بود؟ و مگر مردم چقدر نیازمند خرید کردن و مصرف هستند؟ آیا ایده دیگری جز ساخت مجتمعهای رنگ و وارنگ تجاری برای نمایش رشد و توسعه وجود ندارد؟
با سپاس

امین گفت...

درود به هومن عزیز!
کاملا حق با شماست ، رشد قارچ گونه مجتمع های تجاری که باعث رکود نسبی در برخی از مشاغل شده است موجب ایجاد مشکلات مختلفی در شیراز طی سالهای آینده خواهد شد. لفظ کلانشهر صرفا برای مشخص نمودن شیراز بعنوان یکی از 6 شهر مهم ایران هست نه بیان پیشرفته بودن شیراز که مطمئنا تمام ما که در شیراز زندگی میکنیم میدونیم که شیراز تا رسیدن به وضعی متعادل و نه حتی خوب فاصله ی زیادی داره ، اما در همین سایت هم مطالب انتقادی زیادی نوشته شده نشان از واقع بین بودن نویسندگان سایت داره!
اما بنظرم خوبی ها رو باید بجای خودشون گفت ! درباره خلیج فارس باید بگم این پروژه ای نیست که بخوایم الان از اون بهره برداری کنیم ، این پروژه متعلق به آینده شیراز هست ، 20 سال آینده منظورم هست ، روزی که بالاخره صنعت توریسم شیراز هم رونق خواهد گرفت و نیاز به ساخت چنین مجتمع هایی که پاسخگوی توریستهای خارجی باشد در آن زمان بشدت احساس خواهد شد ، برای توسعه پایدار نیازمند رشد در تمام زمینه ها هستیم و بنظرم اینکه بگیم این مجتمع ساخته نشه خلاف توسعه پایدار هست درست نیست و باید در کنار چنین پروژه هایی صنعت و زیرساخت های دیگر نیز ایجاد شود تا به رشدی همگون دست پیدا کنیم.
در صورتیکه برنامه ای مدون برای جذب توریست ریخته شود ، آنگاه ساخت مجتمع های تجاری به این اندازه که در شیراز هست توجیه پیدا خواهد کرد بشرطی که بتوانند برای توریستهای وارد شده به شیراز اجناس مارک و اصل رو ارائه کنند و خوب تعدادیشون هم برای شهروندان شیرازی مثل الان به فعالیت بپردازند.

با تشمر از حسن توجه شما ، منتظر نقدهای بعدی شما هستیم.

Milad گفت...

ممنون از اطلاع رسانی سریع و کامل شما.
---
از توی پنجره اتاقم که بیرون رو نگاه میکنم کل مجتمع خلیج فارس رو میبینم و لذت میبرم...

من فکر میکنم که جای چنین پروژه ی عظیمی در کشور خالی بود و نیازش واقعا احساس میشد.
هرچند مه هنوزم خیلی ها در حال سنگ اندازی و مشکل تراشی برای این پروژه هستند ولی امیدوارم بزودی شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

ناشناس گفت...

شیراز به فضای سبز و محیط زیست سبز نیاز فوری دارد. سرمایه گذاری در علم و تحقیق و توسعه انرژیهای نو که کار آفرین و بی خطرند و ایجاد کار وکسب میکنند و آینده ساز است. مفید برای محیطزیست و انسانها نیز همچنین