Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

شهریور 90 : آغاز ساخت تقاطع بزرگ معالی آباد و پل 800 متری روگذر چمران

شهردار شیراز از راه اندازی چهار خط ویژه اتوبوسرانی طی دو ماه آینده در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا پاک فطرت بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری گفت: یکی از موارد مورد تاکید شهرداری شیراز بحث روان سازی سیستم حمل و نقل عمومی است که تاکنون در حد شعار بوده و عمل خاصی در این راستا صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته چهار خط ویژه اتوبوسرانی طی دو ماه آینده در شیراز فعال خواهد شد که در این راستا یکی از این خطوط در ماه رمضان به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار شیراز با بیان اینکه بدلیل نامساعد بودن وضعیت اتوبوسها باید از بانوان شیراز معذرت خواهی کنیم، افزود: اتوبوسهای گاز سوز دارای سیستم خنک کننده فعالی نیستند و در این میان قسمت آخر اتوبوسها که مربوط به خواهران است دارای هوای مطبوعی نیست که به این دلیل باید از خواهران شیرازی معذرات خواهی کنیم.
پاک فطرت تصریح کرد: اتوبوسهای گاز سوز با وضعیت آب و هوایی شیراز همخوانی ندارد و این موضوع را نیز با مسئولان وزارت کشور در میان گذاشته ایم تا در انتخاب و تقسیم اتوبوسها در سطح کشور ملاحظات آب و هوایی را نیز مد نظر قرار دهند.
شهردار شیراز در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص هزینه حمل و نقل اتوبوسهای شهری و نحوه تردد آنها در سطح شهر نیز گفت: با استفاده از خط ویژه، سرعت تردد اتوبوسها نیز به طور یقین افزایش خواهد یافت و از طرفی به دلیل عدم افزایش کرایه های آنها طی چند سال گذشته برخی از خطوط بدون هماهنگی افزایش کرایه را نیز اجرایی کردند که تذکرات لازم به این افراد داده شده است.
وی یادآور شد: مشکلات سیستم حمل و نقل عمومی این شهر بیشتر از این است که شما دیده اید ولی تذکرات لازم به مسئولان اتوبوسرانی داده شده تا نسبت به برطرف کردن مشکلات اقدام کنند.
عملیات اجرایی تقاطع معالی آباد آغاز می شود
شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های بزرگ و مهم در شهر شیراز گفت: در راستای توجه به تسهیل عبور و مرور در شهر شیراز پروژه بزرگ تقاطع معالی آباد به زودی کلنگزنی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
پاک فطرت تصریح کرد: این طرح در میان پروژه های شاخص شیراز قرار دارد که با برنامه ریزیهای صورت گرفته قرار است کمتر از سه سال به اتمام برسد زیرا 90 درصد تملکات مد نظر در این پروژه انجام شده و در جهت راحتی شهروندان نیز راههای مختلف دسترسی به این بخش از شهر نیز پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: اجرایی کردن پل بزرگ چمران نیز به عنوان یکی از نمادهای شهر شیراز در دستور کار قرار گرفته که عملیات اجرایی آن نیز از عید فطر آغاز خواهد شد.
شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به رسیدگی به وضعتی تعدادی از خیابانهای شیراز اشاره کرد و گفت: با توافقاتی که میان شهرداری و سازمان قطار شهری صورت گرفته تمامی ایستگاه های مترو واقع در بلوار مدرس شیراز تا پایان سال آسفالت و قابل دسترسی خواهد شد و همچنین عملیات اجرایی چهار راه زند نیز طی یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
پاک فطرت تاکید کرد: همزمان با عید فطر مرکز کنترل ترافیک شهر شیراز به عنوان دومین مرکز کنترل ترافیک کشور راه اندازی خواهد شد که به غیر از شهرداری نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی نیز می توانند از این امکانات استفاده کنند.
وی با اشاره به وضعیت پروژه های هدف 90 و دیگر خدمات شهرداری به شهروندان شیراز افزود: بخش زیادی از پروژه های هدف 90 در شهر شیراز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و همچنین برای اولین بار شهرداری شیراز اقدام به ایجاد فرصتی در جهت فروش اوراق مشارکت پروژه های خود خواهد کرد تا شهروندان نیز در اجرایی کردن این پروژه ها همکاری داشته باشند.
شهردار شیراز ادامه داد: یکی از خدمات دیگر شهرداری شیراز راه اندازی شهرداری الکترونیکی است که فاز صفر و یک آن شروع و یا در برخی از مناطق به اتمام رسیده و فاز دو و سه آن نیز تا پایان سال راه اندازی خواهد شد تا با این امکانات شهروندان بتوانند به راحتی از داخل منزل فعالیتهای مربوط به شهرداری را انجام دهند.
پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در خصوص رابطه شهرداری و شورای شهر شیراز گفت: سازمانی که بیش از هشت هزار نیرو، 20 هزار هکتار تحت پوشش و تعداد زیادی پروژه عمرانی را در اختیار و اجرا داشته باشد دیگر مجالی برای رسیدگی و توجه به حاشیه را ندارد.
وی تاکید کرد: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم حق سئوال از شهرداری را دارند و به طور یقین اگر ایرادات شورا نسبت به مباحث شهری دقیق باشد به طور حتم به نفع شهر خواهد بود.
شهردار شیراز با بیان اینکه تازمانیکه شورای شهر تمایلی به ماندن من داشته باشد فعالیت خواهم کرد، افزود: تا زمانیکه شورا خواست من هستم و زمانیکه من را نخواهند بدون شایعه پراکنی و یا لابی کردن با دیگران خواهم رفت.

توضیحات ضروری : پل بزرگ چمران ، موجب اتصال تونل دوقلو ایمان شمالی به میدان قصردشت میشود.این پل توسط شرکت هگزا ساخته خواهد شد. شرکت هگزار سازنده پلهای بزرگ در کشور هست که پل کابلی اهواز ، پل ششم و هفتم اهواز ، پل بزرگ غدیر اصفهان از دیگر پروژه های اجرا شده این شرکت می باشند.با توجه به ضرورت حفظ باغ رویا و عرض بسیار زیاد بلوار چمران و رودخانه خشک و در ادامه باغهای سمت قصردشت ، به احتمال زیاد این پل نیز بصورتی خاص و احتمالا معلق ساخته خواهد شد. اما برای تکمیل مجموعه پروژه کوهسار ، نیاز به ساخت مجموعه پلهای قصردشت و تقاطع غیرهمسطح بلوار جمهوری هست که هر دو طرح در مرحله مطالعه هستند طی ماه های آینده شروع به ساخت خواهند شد.

مجموعه پلهای معالی آباد هم همانگونه که در چند پست قبل اشاره شد بزودی ساخت آنها شروع می شود.با انجام پروژه های ذکر شده ، و شروع ساخت پل کابلی ولیعصر ، تقاطع های سه سطح ستارخان ، میدان مطهری و سایر پلهای بزرگ موجود در مسیر بزرگراه کوهسار و آرین و همچنین تونلهای سه گانه شیراز ، تحولی بسیار عظیم در چرخه بزرگراهی و پلسازی و ترافیک کلانشهر شیراز بوجود خواهد آمد.

3 مرداد 90 .

18 نظرات:

امیر گفت...

خدا کنه که عملی شه! 3سال ترافیک پل معالی آباد رو میخوان چکار کنن؟ راستی این پل چمران اگر میخواد باغ رویا رو خراب نکنه که باید خیلی بزرگتر از این حرفا باشه! آخه اونطرف هم بعد از رودخونه مسیرهای به سمت قصرالدشت همه کوچه هستند!

ناشناس گفت...

با سلام و عرض خسته نباشيد بابت زحمات بسيار
ميخواستم ببينمپل كابلي ئليعصر كي قراره ساخته بشه و شباهتي به پل كابلي تبريز داره يا نه؟

امین گفت...

امیر@امیرجان ترافیکو منتقل میکنن به اونطرف رودخونه خشک! مردمهم باید خودشون تحمل و همکاری کنن.چهاراه نیایش رو بخاطر همین چراغ راهنما زدن.

ناشناس@ پل کابلی به محض قطعی شدن طراحی بزودی و در نیمه ی دوم حتما اجرایی میشه و دارای ارتفاع 63 متری هست! پل کابلی 150 متر هست فکر کنم و این پل 1100 متری قابل مقایسه با اون پل نخواهد بود و بسیار با کوهتر و زیباتر هست.

امیر گفت...

سلام امین جون خسته نباشید به خاطر پست های روزانت
بالاخره استاندار شیراز انتخاب شد
http://aftabnews.ir/vdcguq9qtak9ww4.rpra.html
کسی خیلی شناختی ازش نداره اما اینکه شهردار منطقه 7 تهران و رئیس شورای عالی مناطق آزاد بوده نکته خوشحال کننده ای هستش، اگر به نظرت لازم بود خبرشو بذار و اطلاعاتی درمورد خود شخص داشتی ما رو هم مطلع کن

امیر گفت...

خوب دراین مورد حجم ماشین هایی که از سمت میرزای شیرازی میومدن خیلی خیلی زیاد هست، البته بالاتر از میدون احسان رو امروز داشتم رد میشدم دیدم یه لاین دارن به خیابون اضاف میکنن، و امیدوارم تا شروع این پروژه ورودی حسینی الهاشمی هم راه بیفته ترافیک به اون سمت منتقل شه، راستی اون بازدید از پروژه ها به کجا رسید؟ متقاضی ها 20 نفر شدن؟ قبل از ماه رمضونه یا بدش ؟

امین گفت...

والا امیرجان انقدر این کارهاشون شبیه به خیمه شب بازیه که اصلا ارزش نداشت بخوام این خبر بذارم! بنویسم چی؟!شهردار منطقه هفت تهران شد استاندار استان تاریخی فارس؟ مسخره نیست بنظرتون؟ چرا باید استاندار اصفهان ذاکر اصفهانی باشه اما اینجا ...

درباره تور هم بله خوشبختانه 21 نفر ثبت نام کردن که منتظرم بهم خبر بدن که هفته آینده برگزار میشه یا بعد از ماه رمضان!

mohamad گفت...

amin jan aghaye shahrdar omad goft 3khordad vali nashod omidvaram ishala haala ke gofte shahrivare 90 hatman sakhte shavad va inke age pole chamran ro bedan on sherkat besaze ham khaily ziba misaze ham tond tamom mishe chon man pole ahvaz va pole ghadir esfahan ro didam ishala jamin tarhe mali abad ejra she va tghiri nakone

smjh گفت...

سلام امین جان
تقاطع معالی آباد اونقدرا هم خفن نیست! آخه با چراغ رو حذف نمیکنه و گردش از معالی آباد به میرزای شیرازی و از چمران به قصرالدشت بازم در یک سطح اند و چراغ اجباریه!

امین گفت...

ّله درست میگی ! تو همون پست قبل هم اشاره کردم به این موضوع! بنظرم این پروژه یه زیرگذر کم داره که بخاطر ایستگاه مترو منتفی هست!امیدوارم با صرف این همه وقت و بودجه ، بعد افتتاح نیان دوبارچ چراغ راهنما وصل کنند!

ناشناس گفت...

سلام.چندی قبل سفری داشتم که انصافا جای همه ی شما خالی بود.اما نکته جالب انجا بود که گذر بنده به شهر قزوین افتاد از سمت تهران وارد به سمت ازادراه رشت میرفتیم در اخرین میدان شهر قزوین بود که ناگهان. ناگهان چشمم به ماکت چند پل افتاد که قرار بود ساخته شود باورتون نمیشه طرح پل ستارخان رو همونطور که در سایت شما بود رو داشتن میساختن وای تا صبح خوابم نبرد خیلی وحشتناک بود. مسافرت به دهنم زهر شد شهری مثل قزوین داره میسازه اونوقت این بیشعور ها میگن پول نداریم.عرضه ندارین مردشور همتونو ببرن البته مسوولین شهرداری رو عرض میکنم.

امین گفت...

ناشناس عزیز ، حق داری نگران باشی ، اما انصاصفا تو شیراز هم دارن کار میکنن که البته از دید پنهان هست! بزرگراه آرین خودش 4 تا پل بزرگ داره! 3 تونل شهری داریم در حال ساخت.اتوبان کوهسار هم هست که اول و آخرش در جمهوری و قصردشت پل ساخته خواهد شد ، در میان خود اتوبان هم چند پل بزرگ هست که یکیشون پل بزرگ جمران هست ... عقب هستیم اما جبران داره میشه ... امیدوار باشیم و نیمه پر لیوان رو ببینیم!

mohamad گفت...

ishala ta sale 91 92 taaghirati bebinim ke mardom nazareshon avaz she

smjh گفت...

سلام امین جان
درسته باید نیمه پره لیوان رو دید ولی بهتره یه سر به گوگل ارت بزنی و با امکان جدیدی که بهش اضافه شده(historical imagery)سری به پل نزدیک صفه در اصفهان بزنی باور کردنی نیست که طی فقط چند ماه ساخته شده و منبع اون هم خبرگزاریهای دروغگوی داخلی نیست بلکه گوگل ارت هست اونم به شهادت تصویر! حالا با همین امکان سری به پروژه های شیراز بزنید واقعا فاجعه هست اگه بودجه نیست چرا واسه همه هست واسه ما نیست؟تا کی؟

smjh گفت...

راست محل شهرک سلامت کجاست مکانیابی شده یا هنوز نه؟

امین گفت...

smjh عزیز ، اشتباه برداشت نشه! من چشمامو نبستم! اصفهان داره فوق العاده کار میکنه و شهرداری شیراز بسیار ضعیف! اینکه در پلسازی اصفهان و تهران دارن عالی کار میکنن هیچ نیازی به تصویر و مدرک نیست! من خودم در جریان همشون هستم! اگه دیده باشی هم چندی قبل مطلبی داشتیم درباره زمانبندی اجرا پروژه ها که مشکل شهرداری شیراز هست!

بی پولی شهرداری شیراز هم چندتا دلیل داره که کاش دوستان نظرشون اعلام میکردن که واقعا دلیلش چیه که شهرداری انقدر میگه پول ندارم! مدیریت یا ساختار شهرداری ، یا چیزهای دیگه!؟!؟

درباره شهر سلامت اخرین خبر من این هست که در بزرگراه شیراز - سپیدان هست و مکان نمایی شده و در حال ارائه زیرساختها هستن و نماینده پروژه با قاطعیت از اجرای اون میگفت...

ناشناس گفت...

با سلام.خبری رو که شما اینجا درج کردید سایت شهرداری شیراز هم منعکس کرده اما خبری از ساخت پل معالی اباد نداده مسشه بیشتر منو راهنمایی کنین ممنون.

امین گفت...

دوست عزیز در بخش دوم خبر که با حالت برجسته هم مشخص شده : شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های بزرگ و مهم در شهر شیراز گفت: در راستای توجه به تسهیل عبور و مرور در شهر شیراز پروژه بزرگ تقاطع معالی آباد به زودی کلنگزنی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی ادامه داد: اجرایی کردن پل بزرگ چمران نیز به عنوان یکی از نمادهای شهر شیراز در دستور کار قرار گرفته که عملیات اجرایی آن نیز از عید فطر آغاز خواهد شد.


از قبل هم شهرداری اعلام کرده بود عملیات پل معالی در هفته دولت ( ابیتدای شهریور شروع خواهد شد.

ناشناس گفت...

با تشکر از تلاش مسولین
خداوکیلی یه فکری هم به حال آسفالت خیابان های شیراز بکنید . مخصوصاً جنوب شهر و خیابان های فرعی
حداقل 20 سال که اکثر خیابان های شیراز آسفالت جدید نشده

خطایی در این ابزارک وجود داشت