Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

برقراری پرواز قاضی انتپ –شیراز و بالعكس - اعطای نخستین گواهینامه فرودگاهی به شیراز

http://img.tebyan.net/big/1386/05/228227173161101128259318824552180128645825.jpgتین نیوز: نخستین پرواز شركت هواپیمایی پگاسوس تركیه در مسیر قاضی انتپ – شیراز –قاضی انتپ از روز چهارشنبه پانزدهم تیر ماه آغاز شد.
بنابر گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی فرودگاه های استان فارس طبق برنامه ،این شركت از این پس روز چهارشنبه هر هفته به صورت رفت و برگشت مسافران را با هواپیماهای بوئینگ و ایرباس در این مسیر جابجا خواهد كرد.
پرواز قاضی انتپ-شیراز-قاضی انتپ چهاردهمین مسیر پروازهای خارجی فرودگاه شیراز است.

تین نیوز: مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور گفت: شیراز نخستین فرودگاهی است كه به دلیل خدمات متفاوت‌تر گواهینامه استاندارد فرودگاهی دریافت می‌كند.

محسن اسماعیلی  اظهار داشت: با توجه به استانداردهای سازمان بین‌المللی فرودگاه‌ها و مقررات كشور پس از بررسی‌های صورت گرفته طی یك‌سال گذشته در فرودگاه‌های كشور، فرودگاه شیراز موفق شد این گواهی‌نامه استاندارد فرودگاهی را به خود اختصاص دهد.
وی در ادامه از تصویب و اجرای طرح توسعه ترمینال خارجی فرودگاه شیراز خبر داد و گفت: این طرح با مشاركت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری شركت فرودگاه‌سازان خارجی اجرا می‌شود كه در این راستا نیز تفاهم‌نامه‌ای با طرفین منعقد شده است.
اسماعیلی اضافه كرد: امید است فرودگاه شیراز در سال جاری جزو شش فرودگاه غیرزیانده كشور شود، چراكه تاكنون فرودگاه‌های مهراباد، امام خمینی و مشهد غیرزیانده بوده‌اند و امسال فرودگاه‌های شیراز، اصفهان و تبریز نیز از لیست فرودگاه‌های زیانده خارج می‌شوند.
وی گفت: غیرزیانده شدن این فرودگاه‌ها به گونه‌ای است كه آنها فقط می‌توانند هزینه‌های جاری‌شان را پوشش دهند اما در هزینه‌های پروژه‌های عمرانی، تكمیلی و ناوبری و ایمنی همچنان نیاز به مساعدت سازمان دارند.
مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور ابراز داشت: ساخت هتل فرودگاه، پاركینگ طبقاتی و مراكز تجاری در ترمینال خارجی با مشاركت بخش خصوصی در فرودگاه شیراز صورت می‌گیرد كه پس از ارائه طرح توجیه اقتصادی مجوز آن صادر می‌شود.
وی تصریح كرد: اعتبار امسال فرودگاه‌های استان فارس 120 میلیارد ریال جاری و عمرانی است.
اسماعیلی در ادامه با اشاره به بازدیدهای خود از فرودگاه‌های لامرد، لار و شیراز گفت: در بازدید خود از پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست اقدام روند پیشرفت پروژه‌ها را مورد ارزیابی قرار داده كه در این راستا اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان برای پروژه فرودگاه لامرد اختصاص داده شد.
مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور همچنین با اشاره به بازدید از ترمینال فرودگاه لامرد اظهار امیدواری كرد تا پایان سال جاری قسمت ساختمانی و بخش تجهیزات این ترمینال تكمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی تصریح كرد: محوطه‌سازی فرودگاه لامرد نیز نیاز به اعتبار داشت كه در این راستا دستورات لازم ابلاغ شد. 

 5 مرداد 90 .

0 نظرات: