Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

11 نظرات:

ناشناس گفت...

این جور فضای سبز به درد نمی خوره چون همش چمنه.
چمن مصرف ابش زیاده و تاثیری تو تصفیه هوا نداره.
بهتره از درخت استفاده بشه به خصوص در بزرگراهها.

Farzadou گفت...

دم همه اونایی که واسه آبادانی شیراز زحمت میکشن گرم. دست مریزاد
جدا آدم نمیتونه به خونش هم اینطوری برسه.
اتفاقا آقای ناشناس، واسه تنفس مردم هم فکر شده. هم زیر درختای میدان شهید مطهری و هم بالای درختا جای خوبیه واسه نفس کشیدن

ح گفت...

ناشناس همش که ناید فکر تنفس بود...چمن زیبایی هم داره...بالاخره یه جا چمن لازمه یه جا درخت یه جا جفتش...که خیلی جاها جفتش در کنار همه...

ناشناس گفت...

با توجه به کمبود آب در کشورمان من حرف دوستم را قبول دارم . البته با توجه به آفتابی بودن شهر زیبای شیراز در بیشتر اوقات استفاده از درختان سایه می تواند توجیه پذیر باشد. البته چمن نیز نقاط مثبت خود را دارد زیرا هوا را لطیفتر می کند.

نوشین گفت...

تیرگان بر شما و برهم ایرانیان خجسته و همایون باد

عکسهاي زيبايي از روستا ي عجيب دوازده ساله ميمند در استان کرمان

وجود این روستاهای چند هزار ساله نشاگر اوج تمدن ایرانی هست نشان دهنده اینکه ما مال چند سد سال پیش نیستیم

ناشناس گفت...

این پارک گلها کجاست؟!!

afshin گفت...

گرامی تیرگان بر شما و بر همه ایرانیان خجسته و همایون باد


doste man ma mikhahim ba ghatar byaim shiraz - rah oftad ya na

javab ra zod bedeh ke beram donbalesh

bonyan گفت...

park e golha tuye moali abad hastesh.

ghatar ro faghat migan rah oftade,vali ma vaghean chizi nadidim

جابر گفت...

كار بسيار خوبي كردي امين جان
هزينه ي كاشت يك متر مربع چمن 1000 تومانه اما هزينه ي نگهداري اون 1500 تومان در ماه
پس چه خوبه كه دوستان قدر اين همه زحمت رو بدونن و فرهنگ استفاده ي صحيح از چمن ها و فضاهاي سبز شهري رو به نزديكان خود انتقال بدن كه فكر ميكنم هدف اصلي امين جان هم فرهنگ سازي در اين زمينه باشه
باز هم ممنوم از همه ي زحماتي كه كشيدي

ناشناس گفت...

راستی باغ جنت همش در تملک شهرداریه

رضا گفت...

یه خبر خوب در مورد باغ سوزی ها:

مدیر عامل سازمان پارکها وفضای سبز مهندس شهزاد رونق زاده در خصوص آتش زدن برخی از باغات سطح شهر توسط افراد سودجو اظهار داشتند که :

درهفته گذشته بخش هایی از چند باغ سطح شهر طعمه حریق شدند و متاسفانه تعدادی از درختان این باغات از 30 تا 100 درصد دچار آسیب دیدگی گردیدند. در این راستا ماموران شهرداری اعم از کارکنان سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی و سازمان پارکها و فضای سبز بلافاصله در محل حاضرشدند واز طریق سازمان آتش نشانی اقدام به اطفا حریق وسازمان پارکها و فضای سبز نیز با تهیه عکس،گزارش وتفضیلات موضوع را جهت ارائه به مقامات قضایی و پیگرد قانونی و حقوقی متخلفین دنبال نمود . ذکر این موضوع که از اهمیت شایانی برخوردار است هشدار به مالکین باغهاست.درحال حاضر باغهایی که به هر دلیل اعم از آتش سوزی ،عدم ابیاری ،قطع اشجار وغیره خشک شده یا آسیب می بینند با هماهنگی و دستور مقامات قضایی مورد تصرف سازمان پارکها و فضای سبز قرار گرفته و این سازمان نسبت به احیا باغ اقدام خواهد نمود و هزینه های آن همراه با هزینه های بالاسری از مالک اخذ خواهد شد در صورتیکه مالک جهت اقدامات قانونی بعدی مراجعه ننماید پیگیری لازم برای مصادره باغ صورت می گیرد.از قرار اطلاعات حاصله اکثریت قریب به اتفاق آتش سوزی های اخیر توسط مالکین و با مقاصد مختلف انجام شده است واکثراً با این خیال باطل بوده که با آتش سوزی و خشک کردن باغات می توانند آنها را به کاربری های دیگر تبدیل نمایند، در صورتیکه بنا به قانون این باغات دارای شناسنامه بوده و در طرح شهر و بنا به قانون به هر صورت و با هر اقدام باید به صورت باغ باقی بمانند و این اقدامات مذبوحانه نه تنها مشکلات و بار حقوقی زیاد و پرداخت جرائم نقدی کلان برای متخلفان درپی خواهد داشت بلکه بر اساس قانون مجبور خواهند بود علاوه بر احیای باغ به صورت اولیه و کاشت درخت به جای درختان از بین رفته وآسیب دیده ،نسبت به پرداخت جرائم سنگین نقدی به ازاء هر درخت اقدام و نیز مجبور به کاشت تعداد زیادی درخت درسایر نقاط شهر که توسط سازمان پارکها وفضای سبز مشخص می گردد خواهند بود . سازمان پارکها وفضای سبز به عنوان متولی فضای سبز شهر به طور قاطع از طریق مراجع قضایی موضوع را پیگیری نموده و متخلفین را به سزای اعمال خود خواهد رساند.