Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

تقاطع بزرگ سه سطح میدان مطهری

چندی پیش مطلبی داشتیم در مورد " تبدیل کلیه تقاطع های بلوار مطهری به تقاطع غیر همسطح " که به شرح تقاطع های مختلف این بلوار که بصورت غیر همسطح اجرا شده اند یا در آینده خواهند شد ، پرداختیم. پس از تقاطع ستارخان که بصورت سه سطح اجرا می شود ، تقاطع میدان مطهری نیز بصورت سه سطح اجراخواهد شد ، با این تفاوت که که این تقاطع از لحاظ طول زیرگذر و پل روگذر قابل مقایسه با تقاطع ستارخان نیست و تقاطع مطهری یکی از بزرگترین تقاطع های غیرهمسطح کلانشهر شیراز پس از ساخت خواهد بود.

این تقاطع که توسط شرکت مهندسین جهان نما شهر راز در حال مطالعه و طراحی هست و ساخت آن که بعنوان جزئی از پروژه های هدف 90 نیز تعیین شده است ، در سال آینده شروع خواهد شد. این تقاطع دارای یک پل روگذر در مسیر شرق به غرب بلوار قدوسی و یک زیرگذردر مسیر شمال به جنوب بلوار مطهری می باشد. خوشبختانه طراحی این تقاطع بصورت بسیارعالی صورت پذیرفته که دسترسی به کلیه مسیرها را بدون تداخل ترافیکی ممکن می سازد و مشکلات عجیبی نظیر مشکل زیرگذر چهارراه ریشمک به هیج عنوان در این تقاطع بزرگ بوجود نخواهد آمد. امید است شهرداری شیراز با برنامه ریزی مناسب و مدیریت زمان پروژه های بزرگ شهری شیراز را نظیر پل کابلی ولیعصر ، تقاطع های ستارخان و معالی آباد و پل بزرگ چمران را به بهترین نحو به سرانجام رسانده تا موجب تغییر نگرش منفی شهروندان شیراز به مجموعه شهرداری شود.

مجموعه پل و زیرگذر میدان مطهری

مجموعه پل و زیرگذر بلوار مطهری
4 مرداد 90 .

11 نظرات:

mohamad گفت...

amin jan felan on 4ta poroje ke mikhan 2tsh ro az eide fetr start bezana ro bebinim shoro mikonan va sorate kar cheghadr hast va khob misazan ya na badesh age didim khob misazan yani inam sakhte mishe vagarna ke khoda kone ehtemalesh sefr bashe shayad in faghat tarh bemone

ناشناس گفت...

با سلام خدمت دوست عزیزم من یک شیرازی هستم که عاشق شهر راز شیراز عزیز هستم.
من به تازگی از سفر برگشتم و از چند کلان شهر دیگر ایران مانند اصفهان و تهران و قم در سفرم بازدید داشتم باور کنید شیراز به شدت در زمینه برج سازی و طرح های عمرانی عقب است واگر شهرداری و شورای شهر شیرا تلاش نکنند ما از کلانشهرهای ایران عقب خواهیم ماندامیدوارم این طرح ها بویزه تقاطع پل معالی آباد اجرای شوند تا شیراز هم در این زمینه سرامد شهرها شود و حسرت نخوریم که چرا شیراز عقب افتاده بی انصافی است که به چند شهر مانند اصفهان وتهران انگونه رسیدگی میشود و آنگاه پایتخت تمدن ایران انفدر عقب باشد.راستی خبری هم د مورد برج های تجارت جهانی اگر دارید بدهید من آرزو دارم برج سازی هم در شیراز شروع شود.
راستی من شما را پیوند وبلاگ خویش قرار میدهم امیر جان امیدوارم موفق باشی باور کن هر وقت به وبلاگ تو سر میزنم به آینده شیراز امیدوار میشوم

امین گفت...

دوست عزیز ممنون از توجه شما ،
مقایسه اینچنینی بصورت کلی درست نیست بنظر من.در عقب ماندگی شیراز هیچ بحثی نیست! .و این هم مدیون شورای شهر ، فرماندار سابق ، استانداران محترم ، شهرداران گرامی در سالیان اخیر هستیم که باسیاسی کاری مانع پیشرفت شیراز شدند ، اما! ... در مورد برج سازی ... اگر کل تهران رو به نسبت شیراز در نظر بگیریم ، یعنی شیراز رو نسبت به تهران بزرگ کنیم یا تهران رو نبست به شیراز کوچک ، مشکل زیادی در زمینه برج سازی نیست! شیراز باساخت برج خلیج فارس در دارای دو برج بالای 30 طبقه میشه که فعلا هیچ شهری بجز تهران ، این شرایط رو نداره ، برج تاریخی شیراز در 38 طبقه ، برج پارس در 27 ، برج اطلس در 25 ، برج میلاد در 18 ، و تعداد زیادی برج دیگه در کمربندی فرهنگ شهردر حال ساخت هستند که بین 17تا 25 طبقه هستند که من نامشون رو نمیدونم! برجهای دوقلو تجارت جهانی هم دیر یا زود کارشون شروع میشه دوباره و بجای گودبرداری برجهای 46 47 48 طبقه آتی ساز هم مجتمعی در همین اندازه ساخته خواهد شد.
درباره تقاطع ها ، پل ها ، تونلهاو بزرگراه ها به تناوب مطالب نوشته شده است. از لحاظ مجتمع های تجاری - تفریحی هم وضع شیراز بسیار خوب هست و با افتتاح پروژه های جدید بسیار بهتر هم خواهد شد.
الان شیراز از لحاظ عمرانی مشکل زیاد داره امابا پروژه هایی که شروع شدن و اگرما افق 95 ودورتر 1400 رو در نظر بگیریم شیراز بسیاری از مشکلاتش رو در زمینه های تارفیکی حل کرده.
درباره برج سازی هم من افق خوبی برای شیراز متصور هستم.

اما دوست عزیز نام من امین هست نه امیر ;) و نام سایت یا وبلاگتون رو هم برای من ننوشته اید.

امیر گفت...

طرح بسیار زیبایی هست اما اینطورکه از تصاویر بر میاد مطهری شمالی عرض زیادی داره، یعنی شاید لازمه این طرح تعریض مطهری به سمت شمالش هست، امیدوارم که انجام بشه، درمورد برج سازی البته افق خوبی پیش رو هست اما اگر مثل پروژه برج های تجارت جهانی این همه سرمایه گذار رو به زحمت نندازیم، شیراز به برج 40 و اندی طبقه گیر داده از اونطرف شهرداری تبریز موفق شده جذب سرمایه گذار کنه برای برج های 80 و 65 طبقه! شهرهای دیگه هم رو به پیشرفتند، اما به هرحال تو آثار تاریخی و باستانی که نمی تونن پیشرفت کنن :دی

امین گفت...

امیرجان من بهت قول میدم اون برجهای تبریز عملی نمیشن! پس نگرانشون نباش! یعنی تو ایران اینجور هستا! متاسفانه برجهای مرکز تجارت تبریز و ائل گلی هم همینجور شدن که بالای 50 طبقه بودن!

درباره آثار باستانی هم کاملا حق داری! پیشرفت عمرانی رو دیر یا زود بهش میرسیم اما تاریخ و آثار باستانی رو نمیشه ساخت!

امیر گفت...

آخه تو مطلبی که خوندم این برج پیشنهاد خود شهرداری برای سرمایه گذاری بود، امیدوارم که پروژه هاdی شهرمون سریع تر پیگیری شه و البته به آثار باستانی مونم بیشتر توجه داشته باشیم ...

امیر گفت...

راستی درمورد برج تاریخی شیراز اطلاعات دقیق تری در اختیار نداری؟ که اصلا چیه داستانش و در چه مرحله ای هست و آیا جذب سرمایه کرده ؟

امین گفت...

امیرجون اگه به طرح ارائهدادنه که ماشالا شهرداری خودمون خوب طرح میده!

درباره برج تاریخی : مربوط به هست به گودبرداری کنار هتل چمران که تو 38 طبقه ساخته میشه ، و نمادی تاریخی تمدن وباغهای دوران مختلف ایران خواهد شد ، معمار اون هم دکتر معمار ضیاء استاد دانشگاه شیراز و دانشگاه ازاد شیراز هست

امیر گفت...

ممنون، از زمانبندی و پیشرفت پروژه اطلاعی نداری؟

امین گفت...

امیر جان این پروژه احتمالا در سال آینده بعنوان سری آخر پروژه های هدف 90 اجرایی می شود و در قسمت پروژه های در بخش طراحی ازاون نام برده شده است.

ناشناس گفت...

ای وااااااااااااااااااای
یعنی میدان زیبای مطهری حذف میشه؟باور کنید میدان مطهری شیراز زیباترین میدان خاورمیانه است اینو به جرات میگم.اخه نمیشه زیر گذر از زیر میدان رد شود مانند مسیر مترو؟

خطایی در این ابزارک وجود داشت