Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

باشگاه آب درمانی ، سلامت و ورزشی نیایش

مرکز سلامت گستر نیایش در بلوار چمران، بلوار نیایش، در زمینی به مساحت 1815 متر مربع با حدود 5000 متر زیربنا در یکی از بهترین نقاط شهر شیراز از نظر آب و هوا و چشم انداز طبیعی و زیبا احداث گردید. از نظر سازه این مرکز جزء ساختمانهای ضریب دو اطمینان و تیپ یک عمومی بوده و از این لحاظ جزء ساختمانهای کم نظیر از نظر استحکام و زیبایی در منطقه محسوب شود.همانگونه که مطرح شد ارائه خدمات ورزشی در این مرکز می تواند علاوه بر ایجاد انگیزه بین اقشار مختلف جامعه آنان را با دنیای ورزش و اهمیت سلامت و پیشگیری قبل از درمان بیش از پیش آشنا نماید. بنابراین با توجه به نیاز، جامعه امروز به امکانات موجود و تکنولوژی پیش رونده در راستای دست یابی به سلامت جزء ضروریات بنظر می رسد.1- در این راستا این مرکز دربردارنده خدمات و فعالیتهای مورد نیاز و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای پزشکی، آب در مانی با دستگاههای نصب در استخر منطبق با برنامه جهانی UNDP در حوزه ورزش و سلامت این مجموعه را در منطقه آسیا منحصر به فرد نموده است.2- امکانات :
1- استخر کم عمق و مجموعه آب درمانی و نصب دستگاه مدرن پزشکی روز دنیا با در نظر گرفتن خدمات جانبی و فضاهای مورد نیاز با هدف درمان به وسیله ورزش و راه رفتن در آب و تقویت عضلات و مفاصل در جکوزی راهرویی و سالن ایروبیک و ورزش های نرم و آرام.
2- مجموعه سونای تر وخشک و جکوزی های مخصوص ورزش درمانی و آب درمانی پیاده روی در آب.


ورزش به عنوان یکی از ملزومات در زندگی روزمره ساکنین شهرهای بزرگ بویژه جوامع مبتنی بر زندگی ماشینی به منظور گذران اوقات فراغت و یا به عنوان کلید پیشگیری و مبارزه با امراض ناشی از این نوع زندگی مطرح است. ورزش و امکانات ورزشی وسیله ای است برای ارتقاء سطح کیفی فرهنگی و اجتماعی که می تواند یکی از راههای حرکت به سمت وحدت تفکر و فلسفه سلامت فارغ از هر گونه تعصبات در جامعه باشد .

همچنین عاملی است جهت تقویت روحیه شاد و سالم موثر در رشد اقتصادی با توجه به این موضوع که فرصتهای شغلی مناسب در مقاطع مختلف به طور مستقیم یا غیر مستقیم فراهم می آورد و در این زمینه یکی از صنایع اساسی موثر ومفید ولازم و مطرح به شمار می آید.


در کشور در حال توسعه ما، اولین قدم در راستای حمایت از سلامت جامعه، گنجاندن ورزش به عنوان عامل پیشگیری قبل از درمان، و همچنین حفظ سلامت و بالا بردن سطح ارتقاء کیفی زندگی اقشار جامعه ضروری به نظر می رسد.

ایجاد امکانات ورزشی تخصصی درمانی و آب درمانی علاوه بر آنکه می تواند در جامعه ما تأثیرات مثبتی بر فرهنگ سلامت جویی جسمانی تک تک افراد بگذارد، همچنبن می تواند فضای دلنشین توام به سمت سلامت روحی را بوجود آورد

ضمن اینکه شیراز از دیرباز ظرفیت و توانایی بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی خصوصاً در بخش توریست درمانی داشته است و در کنار آن قطب دانشگاه علوم پزشکی و وجود پزشکان حاذق نیز باعث تخصصی شدن این موضوع گردیده.

امروز یکی از رایج ترین ورزش ها برای اشخاص سلامت جو وهمچنین اشخاصی که به هر دلیلی مورد عمل جراحی قلب یا مفاصل و.... قرار گرفته اند ورزش در آب وآب درمانی جزء ضروریات بنظر می رسد .از آنجا که این ورزش طبق توصیه پزشکان حاذق و متخصصین با جدیت در دستور کار قرارگرفته و بخوبی جواب مطلوبی نیز داده است. وجود امکانات آب درمانی به صورت تخصصی در این مرکز طبق نظر کارشناسان در خصوص ورزش آب درمانی با محاسبات دقیق حجم و وزن آب بنا گردیده که این مرکز را منحصر به فرد نموده است.

مرکز سلامت گستر نیایش با توجه به نیاز جامعه اقدام به سرمایه گذاری و فراهم آوردن چنین امکاناتی در این مرکزنموده است تا طبق دستورات پزشکان محترم بتواند ارایه خدمات نماید. وجود دستگاه های مدرن نصب شده در استخر خود نشانگر دقت و توجه ویژه به این دستورات بوده است ، هدف ما از احداث چنین مرکزی تلاش در جهت حفظ سلامت جامعه خصوصاً علاقه مندان به سلامت جسمانی و فراهم آوردن امکانات در راستای نیازها و دستورات پزشکانی است که علاقمند به مداوا نمودن مراجعه کنندگان خود با تکنولوژی روز دنیا (آب درمانی) هستند بوده است.

برگرفته از  نیایش کلاب

19 تیر 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت