Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

پروژه بهسازی میدان شهید شیرودی

دوستان و همراهان همیشگی شیراز1400 ، از این پستبه بعد قصد دارم که بیشتر به مقوله زیباسازی بپردازیم تا بیش از پیش به شهر زیبامون شیراز افتخار کنیم.خوشبختانه وبا کمال افتخار شهرداری شیراز در حال انجام پروژه های بسیار زیبا و متنوع بهبود فضاهای شهری هست که به مرور بر روی سایت قرار میدم تا همانطور که وعده داده بودم ، تابستانی داغ با پستهایی داغرو تجربه کنیم!

برای شروع به طراحی بسیار زیبای و منحصر بفرد میدان شهیدشیرودی می پردازیم.

میدان شهید شیرودی در ورودی شرقی شیراز و در نزدیکی فرودگاه بین المللی شیراز قرار گرفته است ( مسیر شرقی میدان الله از طرف ورودی شرق شیراز «بزرگراه خلیج فارس» ) که با توجه به گسترش شیراز از قسمت شرقی و بلوارهای ساحلی و همچنین تخت جمشید و عبور اتوبوس های بین شهری مسیرهای شرقی از این محورها و نیاز به تعریف المانهای زیبا و جدید به منظور القای حس زیبایی به شهروندان و رهگذران ، طراحی میدان شهید شیرودی شیراز بعنوان بزرگترین میدان کلانشهر شیراز در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

طراحی این میدان به گونه ای صورت گرفته که بین سطح میدان تا ارتفاع بلندترین المان میدان حدود 10 متر خواهد بود که بدین ترتیب یکی از منحصربفرترین طرحهای شهری در شیراز در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

مشاهده موقعیت میدان در گوگل ارث : کلیک کنید


برگرفته از مدیریت زیباسازی شهردرای شیراز
22 تیر 90 .

2 نظرات:

یک دوست گفت...

سلام

خوشحالم که نهایتا یک تفکر خوب و مدرنتر داره بر شهرداری حاکم میشه
راستی چرا دیگه پست های تحلیلی نمیگذارید مثلا آسانسور های پل های هوایی که تابحال ازش استفاده نشده یا وضعیت اسفالت ها یا باغ ها یاسینماها

امین گفت...

با درود به یک دوست عزیز ، خوشحالم که همچنان مطالب سایت رو دنبال می کنید دوست قدیمی . بله خوشبختانه تفکری مدرن در شهرداری شکل گرفته و این رو منیکسال پیش هم دقیقا به چشم دیدم و رو سایت هم نوشتم که این تفکر داره کم کم ثمرات خودش رو نشون میده ، هرچند دیر شکل گرفت این تفکر اما به قولی ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هست.

در قسمت عمران شهر هم این تفکر شکل گرفته و به زودی با شروع پروژه های بزرگ شیراز که 4 5 تا از آنها به تنهایی به اندازه ی کل پروژه های انجام شده ی شیراز تا کنون ارزش دارن ، شاهد تحولی بزرگ در شیراز خواهیم بود که به مطمئنا شیراز رو از این حالت بیرون خواهد آورد.

درباره آسانسورها ، آسفالت و با ها هم چشم مطالب رو آماده میکنم و قرار میدم.مهمترین دلیل کم شدن چنین پستهایی کمبد وقت بود بخاطر امحانات که الان این مشکل برطرف شده.

با تشکر از همراهان همیشگی سایت.

خطایی در این ابزارک وجود داشت