Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

تقاطع غيرهم‌سطح معالي‌آباد عيد فطر اجرايي مي‌شود

شهردار شيراز گفت: علي‌رغم اصرارها تنها به‌دليل اينكه بستر براي اجرا فراهم نبود، كلنگ تقاطع غيرهم‌سطح معالي‌آباد را بر زمين‌ نزده‌ام.
علي‌رضا پاك‌فطرت در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، با بيان اينكه عيد فطر امسال عمليات اجرايي تقاطع غيرهمسطح معالي‌آباد همراه با چند پروژه ديگر آغاز مي‌شود، افزود: از زماني كه به‌عنوان شهردار شيراز مشغول به‌كار شده‌ام، برخي اصرار داشتند كلنگ اين طرح را زمين بزنم، اما اعتقاد دارم تا زماني كه بسترها فراهم نباشد نبايد طرحي را آغاز كرد.
پاك‌فطرت با بيان اينكه تمام پروژه‌هاي عمراني كه در دوران مديريت وي آغاز مي‌شود بايد به تابلو روزشمار مجهز باشد، تصريح كرد: اكنون بخش اعظمي از كار آماده شده و تملك‌ها انجام شده و بستر براي اجرايي شدن كار تقريبا آماده است.
شهردار شيراز تاكيد كرد: علي‌رغم محدوديت‌هايي كه ايجاد مي‌شود، همه پيمانكاران موظف هستند تابلو روزشمار را در محل ديد عمومي نصب كنند تا شهروندان بدانند چه زماني كار آغاز شده و چه زماني به پايان خواهد رسيد. 
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا مشكلات ايجاد شده براي تردد شهروندان در اين نقطه از شهر كه نقطه تلاقي شمال‌غرب و مركز شهر شيراز است و همچنين كسبه‌اي كه در مجتمع‌هاي بزرگ تجاري فعاليت مي‌كنند، در نظر گرفته شده است؟ گفت: يكي از دلايل تاخير در اجرايي شدن اين پروژه ديدن همين مشكلات بود، ما مي‌پرسيديم اگر قرار است كاري شروع شود، مسيرهاي دسترسي تعريف شده است يا نه؟
شهردار شيراز گفت: مدعي نيستم اكنون همه مشكلات برطرف شده و در زمان اجراي طرح مردم و كسبه با هيچ مشكلي مواجه نيستند، طبيعت اجراي طرح‌هاي عمراني و توسعه شهر همين است اما در حد امكان مشكلات كم شده و تلاش كرده‌ايم بسترها را آماده كنيم بعد وارد فاز اجرا شويم.
پاك‌فطرت با تاكيد براينكه اجراي تقاطع غيرهمسطح معالي‌آباد به‌دليل حجم بالاي تردد در شبانه‌روز، با محدوديت‌ها و موانعي روبرو بوده و به‌حتم در زمان اجرا مردم متحمل سختي‌هايي خواهند شد، از شهروندان خواست، در مدت اجراي پروژه با مسوولان همكاري بيشتر و تعامل گسترده‌تري داشته باشند.
شهردار شيراز همچنين تصريح كرد: به‌خاطر  داشته باشيم كه مهيا كردن بستر براي اجراي اين طرح در نقطه‌اي كه ارزش ملك بالا است، سخت‌تر بود به‌گونه‌اي كه تنها براي خريد يك ملك تا ده ميليارد ريال هم هزينه‌ كرده‌ايم و انصافا معاونت عمراني در اين زمينه كمك شاياني به ما كرد.
وي در خصوص بازگشايي مسيرهاي مختلف در بلوار مدرس كه به‌واسطه اجراي پروژه قطار شهري مسدود است با اشاره به برگزاري جلسات متعدد با مديرعامل سازمان قطار شهري، گفت: امسال تمام ايستگاه‌ها در اين مسير جز ايستگاه 3 كه مشكلاتي داشته، رفع مزاحمت خواهد شد.
پاك‌فطرت يادآور شد: در مورد ايستگاه 3 قطار شهري نيز با همراهي دستگاه قضايي، دستور رفع توقيف را گرفته‌ايم و اكنون پيمانكار در حال تجهيزكارگاه است، اما كار از ساير ايستگاه‌ها عقب‌ مانده و تكميل آن زمان مي‌برد.
وي از تكميل كار در ايستگاه زند قطار شهري و رفع مزاحمت در اين ايستگاه ظرف يك‌ماه آينده خبر داد و خاطرنشان كرد: پل ولي‌عصر كه به حتم يك المان شهري براي شيراز خواهد بود، اكنون در مرحله مطالعه قرار دارد، اما اعتقاد دارم اجراي اين طرح قبل از رفع تمام مزاحمت‌هاي قطار شهري از روي زمين و باز شدن مسير به‌صورت كامل و همچنين فراهم شدن جميع شرايط تنها يك كار تبليغاتي خواهد بود و من هم به‌دنبال كار تبليغاتي نيستم.
شهردار در ارتباط با ساماندهي روستاهاي الحاق شده به شهر در شرق و جنوب شرقي شيراز، گفت: محروميت دليل بر مشاركت نكردن در اجراي پروژه‌هاي سامان‌دهي نيست.
وي با بيان اينكه تنها يك تا دو درصد از كل درآمدهاي شهردار از منابع دولتي تامين مي‌شود، خاطرنشان كرد: تمام اقدام‌هايي كه در زمينه توسعه و عمران شهري انجام مي‌شود با مشاركت مردم است، اگرچه امسال نه تنها عوارض افزايش نداشته بلكه در مواردي تخفيف 20 درصدي هم براي شهروندان در نظر گرفته‌ايم، اما هرچه سطح مشاركت مردم بيشتر باشد، توان اعتباري شهرداري براي اجراي فعاليت‌هاي عمراني بيشتر است.
پاك‌فطرت گفت: من در حد توان و بضاعت مالي شهرداري به هر يك از روستاهاي الحاق شده به شهرداري منطقه هفت، اعتبار اختصاص داده‌ام، اما اين ميزان حتي كفاف اجراي آسفالت معابر اصلي را هم نمي‌دهد چه رسد به آسفالت تمامي معابر.
شهردار شيراز در عين‌حال گفت: قول مي‌دهم كه به هر ميزان اهالي و شهروندان ساكن در اين نقاط در بحث عوارض و حقوق شهرداري مشاركت كنند، ما دو برابر از ساير مناطق برداشته و در نقطه مورد نظر هزينه خواهيم كرد.
 9 مرداد 90 .

8 نظرات:

mohamad گفت...

amin jan mese inke in dafe mishe roye harfaye shahrdar hesab kard va fek konam age khoda dge in poroje ba hamin tarh ejra she

امیر گفت...

این تابلوی روزشمار ارضا کننده بود :دی

Farhad گفت...

Omidvarm shiraz harche zodtar be jaygah vaghee khodash berese
Farhad

امین گفت...

محمد منم امیدوارم :)

امیـــر ;)

فرهـــاد جان امیدوارم

ناشناس گفت...

سلام منظور ایشان از طرح های دیگه چیه؟ و در مورد روز شمار از تقاطع رضوان رد میشدم که یک روز شمار گذاشته بودند نوشته بود 560 روز یعنی تقریبا 18 ماه جالب بود

امین گفت...

واسه روزشمار که همونجور که آقای پاک فطرت گفتندارن انگار یه کارایی میکنن! واسه چمزان زرگری هم شمارنده گذاشته بودن که البته قبل از پایان شمارش افتتاح شد.

طرح که زیاده برای شروع! باهنر - رحمت ، ستارخان و ... .
این فایلو دانلود کنین و ببینید که در سال 95 و با افتتاح این پروژه ها چه تحولی در شیراز رخ خواهد داد :
http://eshiraz.ir/shares/fanni/fanni-upd/amarname/motale.pdf

ناشناس گفت...

با سلام این طرح از کجا اومده و امکان عملی شدن اون چقدره؟ فردا نیان سه سال ببندنش بعد ببینیم یه زیر گذر ساده ساختن و مردم دوباره بزنن تو سر خودشون

امین گفت...

دوست عزیز توضیحات کامل در این لینک وجود داره
http://www.shiraz1400.com/2011/07/blog-post_22.html

خطایی در این ابزارک وجود داشت