Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

مروری بر وضعیت سینماهای شیراز

در حال حاضر کلانشهر شیراز دارای 8 سالن سینما به نام ها و تعداد ظرفیتهای پرسیا 760 - ایران 940 - بهمن 700 -  پیام 500 - حافط 770 - فلسطین 575 - شیراز 1074 - سعدی 944 می باشد.
از این تعداد سینماها ، سینماهای پرسیا ، ایران ، بهمن ، پیام و حافط در بلوار زند ، سینما سعدی در خیابان قصردشت و سینما شیراز در خیایان لطفعلی خان زند قرار دارند.

با افتتاح مجتمع های زیتون فارس و خلیج فارس و سعدی، که هرکدام به ترتیب دارای 3 ، 6 و 1سینما می باشند ، تعداد سینماهای شیراز به 18 عدد خواهد رسید که بیشترین تعداد بعد از شهر تهران خواهد بود.

هم اکنون سینما پرسیا و سینما شیراز با بازسازی که در آنها انجام شده است ، مجهز به سیستم های مدرن روز سینمای جهان از قبیل دالبی دیجیتال می باشند.سینماهای سعدی و ایران نیز در ایام  برگزاری این جشنواره قیلم فجر ، میزبان این جشنواره هستند.

هم اکنون سینما پرسیای شیراز بعنوان یکی از مدرنترین سینماهای ایران ، با ایجاد سانس فوق العاده در ساعت 23:30 ، اقدام به نمایش فیلم های خارجی با زیرنویس فارسی می نماید که مورد توجه علاقمندان قرار گرفته است.

سینما پرسیا بعد از بازسازی

سینما سعدی شیراز ، بعنوان پربازدیدترین سینمای خانوادگی کشور

برگرفته از : eshiraz.ir - cinemacinema.com - panoramio.com

2 مرداد 1389 .

4 نظرات:

bonyan گفت...

amin jan,
motmaeni ke zaytoon ham cinema dare?
:-/
chon rastesh tu sitesh man chizi nadidam

Amin گفت...

رو سایتش چیزی نیست اما روی تابلویی که تا 1 ماه پیش جلوی مجتمع بود ، نوشته بود 3 سالن سینما!

bonyan گفت...

khube!
:X

mojtaba گفت...

بنده هفته پیش فیلم هفت دقیقه تا پاییز رو در سینما شیراز دیدم باور کنید اصلا چیزی از داستان فیلم نفهمیدم به قدری سیستم صدای سالن بد بود که اصلا صدای بازیگرها مفهوم و مشخص نبود.
بله گفتید صدای دالبی داره ولی به من بگید کدوم فیلم سینمایی در ایران با صدای دالبی ضبط و پخش میشه؟
ضمنا قبلا گفته بودم آیا تواناییش رو دارید که برنامه هفتگی سینماهای شیراز در در پست ثابتی در وبلاگ بزارید یا صفحه ای به این امر اختصاص بدید یا خیر؟