Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

اهدای بزرگترین کفش جهان به موزه پارس شیراز

بزرگترین کفش دست دوز جهان به موزه پارس پا گذاشت. به گزارش روزنامه خبرجنوب بزرگترین کفش چرمی جهان که توسط یکی از هنرمندان کرمانشاهی دوخته شده پنجشنبه گذشته در موزه پارس جا گرفت.این کفش که به بزرگترین کفش دنیا مشهور است ، طولی معادل 2 متر و 55 سانتی متر و عرض آن 1 متر و وزنش بیش از 250 کیلوگرم است.

در این رابطه ، ایرج خلیل زاده سازنده این کفش گفت : برای ساخت قالب این کفش از 4 درخت بید تنومند استفاده کرده است و بدلیل ظرافتهای موجود در کفش های زنانه قالب مردانه را انتخاب کرده است.به گفته ی وی جنس کفش از چرم خالص بوده و برای ساخت آن 5 ماه زمان و مبلغ 320 هزار تومان در 7 سال پیش هزینه شده است.
او درباره دلیل انتخاب شهر شیراز برای استقرار دائمی این کفش و نمایش عمومی آن به خبرنگار خبرجنوب گفت : شیراز یکی از شهرهای تاریخی و توریستی ایران هست که در طول فصول مختلف گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای دیدن آثار تاریخی آن به این شهر سفر می کنند ، بنابراین تصمیم گرفتم که این کفش را به شیراز منتقل کنم. او در ادامه گفت : اهدای این کفش به موزه پارس تصمیم درستی بود که باید سالها قبل گرفته می شد و خوشبختانه با مطرح کردن این پیشنهاد با اسنقبال مسوولان میراث فرهنگی فارس همراه شد.
این هنرمند که ساکن کرج می باشد اضافه می کند : با استقرار این کفش در موزه پارس که از موزه های منحصر بفرد فارس بخصوص شهر شیراز هست  تمام گردشگران که وارد این شهر تاریخی می شوند این کفش را می بینند و از دیدن آن لذت می برند.

برگرفته از خبرجنوب

نوشته شده توسط امین در روز شنبه ، 26 تیرماه 1389 ، ساعت 11:30 .

2 نظرات:

ناشناس گفت...

می تونید عکس آقای خلیل زاده را هم در سایت خود قرار دهید . ممنون

امین گفت...

دوست عزیز من تصویری از آقای خلیل زاده در اختیار ندارم اگر شما دارید در اختیارم بذارین تا قراربدم