Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

پروژه های هدف 90 // افتتاح تونل سعدی تا پایان سال جاری // تصاویر پیشرفت تونل

معاون عمرانی شهردار شیراز در بازدید از پروژه بزرگ تونل سعدی در شرق کلانشهر شیراز اعلام کرد که این تونل تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.خیر اندیش از روند پیشرفت احداث تونل سعدی خبر داد و گفت: حفر تونل سعدی با توجه به نوع سنگ ها و مصالح این تونل کمی مشکل تر از تونل های کوهسار مهدی(عج) است و گشایش آن تا پایان سال به طول می انجامد.

البته قرار بود که این تونل در سال گذشته به بهره برداری برسد که بخاطر مشکلات تملک و همچنین وجود مشکلات مختلف در خود تونل با یکسال تاخیر و همزمان با افتتاح تقاطع فضیلت - سرداران صورت خواهد گرفت.
هزینه کل ساخت تونل حدود 10 میلیارد تومان برآورد شده است.

تصاویر پیشرفت تونل تا ابتدای سال 89 ( بخاطر شرایط ویژه تونل امکان عکسبرداری وجود نداشت ، به ناچار از تصاویر وبسایت شهرداری استفاده میکنم. پیشرفت کنونی تونل از پیشرفت نشان دادهشده در تصاویر بیشتر است .)نوشته شده توسط امین در روز پنجشنبه ، 24 تیرماه 1389 ، ساعت 10:41 .

6 نظرات:

ناشناس گفت...

من کیکردم این تونل در داخل شهر واقع شده و از زیر زمین عبور خواهد کرد ی چیزی شبیه تونل رسالت و توحید تهران ولی الان میبینم که تونل در کمربندی قرارداره و از داخل کوه عبور میکنه که از این نوع تونلها زیاد در سطح کشور وجود داره و پروژه خاصی نیستش

Amin گفت...

تونل عدی شبیه به تونل رسالت تهران است.دقیقا در داخل شهر هست و نه در کمربندی!!!!
و من بجز تهران چنین پروژه ای در " داخل شهر " ندیدم.

Amin گفت...

نمیدونم چرا برخی از دوستان از سایر شهرها تشریف میارن اینجا و اینچنین بدون آگاهی حرف میزنن!

ح گفت...

اتفاقا به نظرم اسم تونل توحید تهران اشتباهی شده تونل!...اون یه زیرگذره...تا اونجایی که ما دیدیم و می دونیم تونل یه چیزیه که از دل کوه رد میشه...مثل همین تونل سعدی یا تونل کوهسار مهدی خودمون توی شیراز....زیرگذر یه چیزیه که از زیر زمین و از دل شهر رد میشه...مثل همین زیرگذر زند...یا زیرگذر توحید تهران!...حالا اگر تهرانیا یه اشتباهی کردن دلیلی نداره ما هم تکرار کنیم!...که اگر بخوایم تکرار کنیم ما زودتر از اونا تونل زند رو داشتیم!

با این تفاسیر بگردید ببینید چند تا تونل مثل تونل سعدی یا تونل کوهسار مهدی در شهرهای ایران وجود داره!...فکر نکنم به قدر انگشتان یک دست هم باشه!...شایدم هیچی...تقریبا مطمئنم!

ح گفت...

یادم رفت بگم که به لطف خدا ما توی شهرمون کوه داریم ومی تونیم تونل داشته باشیم...اون شهرهایی که کوه ندارن مجبورن اسم زیرگذرشون رو بذارن تونل!...این کوه هم در شهر واقع شده نه در دور شهر که بعضی دوستان گفتن تونل توی کمربندیه...یعنی شما اگر اینور تونل باشی توی شهری...اونورش هم باشی توی شهری...کدوم تونل با این مختصات رو سراغ دارید؟!...یه تونل در دل شهر!

پویا گفت...

امین جان عالی بود
تو شیراز انصافا خوب دارن کار میکنن
اگه میشه از تونل سعدی یا تونل کوهسار مهدی هم تصاویر تهیه کنید
چون من فقط اسمشونو از شما شنیدم و خیلی دلم میخواد عکسشونو ببینم
ممنون
من هم آپم عزیز