Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

کنسرت استاد شجریان در شیراز

استاد محمدرضا شجريان بعداز دو سال، مهرماه سال جاري به مدت شش شب در شيراز به روی صحنه مي‌رود.
وی در اجراي خود در تهران به همراه گروه شهناز‏، براي هفت شب در برج ميلاد به صحنه مي‌رود و بعد از آن در شیراز کنسرتی خواهد داشت. طبق این اعلام گروه شهناز برای حدود 20 مهرماه در شهر شيراز به اجراي برنامه خواهد پرداخت. محمدعلي رفيعي، مدیر برنامه‌های استاد محمدرضا شجریان ضمن اعلام خبر فوق اضافه کرد که هنوز مجوز برگزاري اين كنسرت را دريافت نكرده‌ايم و فعلا درحال بررسي هستيم و روز و مكان دقيق اين كنسرت هنوز مشخص نشده است. اما تمایل داریم این اجرا همزمان با روز بزرگداشت حافظ باشد.


استاد شجريان در كنسرت‌هاي آتي خود، قطعات آلبوم «رندان مست» در دستگاه همایون را اجرا مي‌كند. همچنين وي در بخش دوم اجراي خود، تصنیف بی‌همزبان از ساخته‌های خود که روی شعری از جواد آذر در دستگاه ماهور ساخته شده، به همراه آواز و تصنیف‌هایی از ساخته‌هاي مجید درخشانی با اشعاری از سعدی، حافظ و مولوی اجرا مي‌كند.


بسیاری از نوازندگان گروه شهناز که نام خود را از جلیل شهناز، نوازنده برجسته تار گرفته است، سال‌ها در گروه خورشید به سرپرستی مجید درخشانی می‌نواختند. گروه شهناز با همراهی رامین صفایی (سنتور)، مژگان شجریان (سه تار)، محمدرضا ابراهیمی (عود)، عندلیبی و رادمان توکلی (تار)، حمید قنبری (تمبک)، سامان صمیمی (کمانچه)، حسین رضایی‌نیا (دف و دایره)، حامد افشاری (قیچک باس)، مهدی امینی (رباب)، مهرداد ناصحی و کاوه معتمدیان دهکردی (کمانچه)، سحر ابراهیم (قانون)، نگار خارکن (کمانچه)، جمشید صفرزاده (سنتور) و سرپرستی مجید درخشانی (تار) روی صحنه مي‌رود.


برگرفته از شیراز گردی

ثبت شده توسط امین ، در روز پنجشنبه ، 18 تیر 1389 ، ساعت 16:54 .

0 نظرات: