Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

وضعیت نامطلوب بلوار زند

بلوار زند شیراز که مزین به نام وکیل الرعایای مردم ایران ، کریمخان زند است ، امروزه وضعیت مناسبی ندارد واگر چمن کاری و گلکاری بلوار اصلی را کنار بگذاریم ، وضعیت پیاده روها ، دیواره های اطراف و نماهای ساختمان های مشرف به بلوار به هیچ وجه در شان شیراز و نام بزرگ خاندان زند شیراز نیست.بلواری که از مجموعه باشکوه زندیه شروع شده و به بیمارستان مرحوم نمازی ختم می شود ، شامل مکان های تاریخی ، فرهنگی ، تجاری ، مسکونی ، اداری ، پزشکی و هتل های مختلف هست که هر کدام با طراحی خاص و بعضا نا متوازن و قدیمی خود وضعیتی نا مناسب برای این بلوار که بعنوان بلوار اصلی در مرکز شهر مطرح هست ایجاد کرده اند.

از طرفی وضعیت نامطلوب پیاده روها که یا به جای کاشی کاری ، دارای آسفالت هست و یا اگر کاشی کاری هم وجود داشته باشد مربوط به سالهای بسیار دور می باشد که جا دارد شهرداری در اقدام فوری نسبت به بهسازی پیاده رو ها اقدام کند. متاسفانه وضعیت جدولها و باغچه های موازی بلوارهم به هیچ وجه مناسب نیست و شمشادهای موجود بسیار نا مرتب هستند یا اصلا در بسیاری از باغچه ها وجود ندارند.


البته وضعیت نامناسب پیاده روها و باغچه ها تنها مختص بلوارزند نیست و در سایر خیابان های شیراز نظیر عفیف آباد ، بیست متری و سی متری سینما سعدی ، برق ، باغشاه ، صورتگر ، پستچی  و ... نیز وضعیت به همین صورت هست.از طرفی به پاکسازی دیوارها نیز توجهی نمی شود و نبود قوانینی عملی در برخورد با تخریب کنندگان و نویسندگان بر روی دیوارها باعث شده است که تلاش های سالیانه ی شهرداری هم برای پاکسازی پوسترها و نوشته ها راه به جایی نبرد.

مشکل دیگر بلوار زند که متوجه دیگر بلوارها و خیابان های شیراز هم هست ، نصب انواع بنر و تابلو با استفاده از داربست های بسیار نازیبا توسط ارگان های مختلف دولتی است که بنظر می رسد شهرداری چاره برای مقابله با آنها ندارد.اما آقای مهران اعتمادی ، شهردار شیراز اعتراض خود را به این امر اعلام کرده است.

زیبا سازی معکوس بوسیله داربست در مقابل ساختمان شرکت نفت
و عدم وجود نظارت توسط شهرداری


زیبا سازی هم البته به شکل معکوس و قدیمی صورت میگیرد و تنها به نصب تعدادی لامپ رنگی که مصرف برق بالایی هم دارند اکتفا شده است که مربوط به 10 15 سال پیش است.
در مجموع بلوارزند شیراز با توجه به موقعیت مهم آن در شیراز نیاز به توجه ویژه از سوی شهرداری و حتی دولت دارد.

1 مرداد 1389 .

1 نظرات:

ناشناس گفت...

کاش مسئولای نیمه محترم هم این تصاویر رو میدیدن و مثل ما لا اقل کمی تاسف می خوردن و دست به کار میشدن