Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

آغاز عملیات اجرایی اولین پارک آبی منطقه 4 شیراز

ساخت اولین پارک آبی شیراز در منطقه 4 بزودی آغاز می شود.شهردار منطقه 4 شیراز در گفتگو با خبر جنوب از افتتاح بزرگترین پارک حاشیه ای جنوب شهر تا هفته دولت خبر داد و گفت : در راستانی احداث پارکها و فضای سبز از سال گذشته کار ساخت چند پارک حاشیه ای بزرگ در منطقه 4 آغاز شده است.
صالحی ادامه داد این پارکها شامل پارکهای سفیرجنوبی و شمالی با 50 هزار متر مربع مساحت و یک میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار  و پارک باهنر جنوبی در 2 هزار  متر مربع و 250 میلیون تومان اعتبار است.وی ادامه داد پارک حاشیه ای سفیر شمالی و جنوبی به عنوان بزرگترین پارک حاشیه ای جنوب شهر شیراز تا قبل از هفته ی دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد : علاوه بر این هم اکنون دو مسیر دوچرخه سواری در منطقه 4 احداث شده و در حال استفاده می باشد.صالحی گفت : بزرگترین فعالیت امسال این منطقه شهرداری سرپوشیده کردن کانالهای آب و ادامه پیاده رو سازی است. صالحی با اشاره به پیشرفتهای پیاده رو سازی گفت : امسال برای اولین بار در شیراز ، بریا عبور نابینایان پیاده روهای ویژه در بلوار پاسداران ساخته شده است و ساخت این پیاده روها در بلوارهای امیرکبیر و ساحتگر نیز آغاز شده است.
وی با اشاره به ساخت اولین و بزرگترین پارک آبی منطقه 4 گفت : پارک آبی فروزان به عنوان اولین پارک آبی این منطقه در ابتدای خیابان فرگاز به پیمانکار سپرده شده است و کار ساخت آن بزودی آغاز میگردد.
شهردار منطقه 4 اضافه کرد : امسال در صورت تامین اعتبارات ، 7 میلیارد تومان اعتبار در قالب 15 پروژه عمرانی شامل زیرسازی و آسفالت ، فضای سبز و ... در منطقه 4 شیراز اجرا می شود.

توضیحات من :
پس از سالها وقفه و به دلایل مختلفی پارک آبی منطقه 5 ساخته نشد تا این پارک آبی به منطقه 4 منتقل شده و ساخته شود.از مزیت های این پارک قرارگیری در منطقه محروم شهر می باشد که پس از شهرآبی صدرا بعنوان دومین پارک آبی شیراز ساخته میشود.
کارفرما : حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز
موقعیت : بلوار عدالت
مساحت : 51809 متر مربع
عملکرد : تفریحی
همکاران پروژه : ( فاز 1 معماری : علی ابراهیمی )
پارک آبی فروزان
تماس با ما
با دادن نظرات و پیشنهادات خود ما را در بهبود پروژه ها یاری نمایید .


نوشته شده توسط امین در روز سه شنبه ، 15 تیرماه 1389 ، ساعت 9:42 .


7 نظرات:

yek Doost گفت...

با سلام خدمت دوستان عزیز و با سلام ویژه خدمت مدیر محترم سایت:
چند توضیح و خبر کوتاه:
1- پارک آبی / خاکی منطقه 5 جدای از پارک آبی منطقه 4 می باشد و تقریبا تعاریف پروژه هر دو پارک همزمان بوده ولی بعلت تفاوت حجم پروژه قابل ذکر است که هزینه احداث پارک آبی منطقه 4 بالغ بر 1 میلیارد تومان می باشد در حالیکه وسعت زمین اختصاص داده شده به احداث پارک آبی و خاکی منطقه 5 در حدود 100 هکتار می باشد که شهرداری تاکنون برای ساخت زیر ساختها اقداماتی را انجام داده ولی انجام پروژه با توجه به کاربریهای متعدد نیازمند سرمایه گذار می باشد.
2- یک هتل 5 ستاره توسط یک سرمایه گذار بحرینی در حال ساخت می باشد که البته محل دقیق آن مشخص نیست ولی به احتمال زیاد نزدیک به فرودگاه می باشد.
3- مذاکرات شرکت قطری الدیار جهت سرمایه گذاری در شیراز مراحل پایانی خود را می گذراند و با توجه به جلسات و بازدیدهای متعدد امید است مذاکرات و تفاهمنامه های صورت گرفته منجربه عقد قرارداد گردد. این شرکت برای انجام دو پروژه در شیراز در حال مذاکره است که یکی سرمایه گذاری در طرح جامع فرودگاه شیراز(بخش بین المللی فرودگاه به همراه هتل و....) به ارزش 500 میلیون دلار و سرمایه گذاری بافت فرسوده به ارزش 300 میلیون دلار(به احتمال زیاد در پروژه مدرسه خان یا پروژه احیای مجوعه زندیه یا پروژه شیخ جنید)
4- تخریب ساختمان مخابرات در پشت ارگ کریمخانی در دستور کار میراث قرار دارد، قرار است با تخریب این ساختمان(پس از تخریب پست قدیم) و الحاق بانک ملی و همچنین بخشهایی از خیابان 22 بهمن پروژه عظیم مجموعه زندیه (احیای میدان توپخانه صورت پذیرد).
5- سرمایه گذاران دیگری از قطر در حال مذاکره برای اجرای دو پروژه در شیراز می باشند، یکی پروژه هتل نمایشگاه بین المللی و دیگری پروژه شهرک سلامت.
6- گروه سرمایه گذاران خارجی اردنی-فرانسوی در حال مذاکره برای احداث هتل در شیراز می باشند.
7- و نهایتا 67 محل اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مجموعه تفریحی و... در حال ساخت در استان فارس در سال جاری با سرمایه بخش خصوصی

با تشکر

Amin گفت...

مرسی از اطلاعات مفیدت

خیابان 22 بهمن کجاست؟؟
شیراز میدان توپخانه داشته قبلا؟
اگه توضیحی درباره احیای مجموعه زندیه بدی ممنون میشم.

ح گفت...

اخبار سرمایه گذاری جالبی بودن...

---

جالبه توی شیراز روزی یکی ادعا می کنه می خواد پارک آبی بسازه و همشون مدعیند اولینند!...یه روز منطقه چهار...یه روز منطقه 5...یه روز صدرا...یه روز شهرک شهروزشهر!...امیدوارم همش ساخته بشه...

---

امبن جان (مدیر وبلاگ) یکی از دوستانم داره روی پروژه سایت گردشگری کار می کنه...شروع این سایت فقط معرفی مناطق گردشگریه ولی در ادامه قرار کار ترانسفر توریست و حتی راهنمایی جی پی اس توریست رو انجام بده که یه بخشایی از این آخری در حال انجامه...کسی که پشت این سایت آدمیه که سرش به تنش می ارزه و مخ اقتصادی و و ضع مالیش بد نیست (یکی از سهامداران شرکت پیشگامان کویر)...دوستم از من خواسته که بخش فارس و شیرازش رو تکمیل کنم...مخصوصا در تامین تصاویر...من ممکنه وقت نکنم...اگر می تونی وقت بذاری اعلام کن...ممکنه این وسط صرف اقتصادی هم داشته باشه...شایدم نداشت...شما حساب کن داری واسه شهرت کاری انجام میدی که ممکنه پولی هم گیرت بیاد...آدرس سایتم اینه : TOUROFPERSIA.com

Amin گفت...

چه خوب! حتما ح عزیز ، خوشحالم می شم بتونم همکاری کنم.مسائل مالیش هم واسم مهم نیست زیاد.اینکه فارس و شیراز شناخته بشه.برای تهیه تصاویر و معرفی مکانهای مختلف در شیراز میتونم کمک کنم

ح گفت...

خیلی خوبه...میخوای الان یه سر به بخش فارس سایت بزن ببینی چه آثاری معرفی شده و چه آثاری نه...الان بیشتر هدفشون تامین تصاویر از آثار معرفی شدست...مخصوصا شهرستان های فارس...یه نگاه بنداز ببین چه کار میشه کرد...

ح گفت...

یه چند وقتیه از توی رودخونه خشک که رد میشم از بین دیوار شکسته کنار رودخونه یه منظره گل های زرد (شاید آفتابگردون) رو می بینم!!!...حدودای دروازه اصفهان فکر کنم باشه...یا پل هجرت...

امروز که روزنامه خبر جنوب رو خوندم رئیس سازمان فضای سبز شهرداری گفته قرار توی رودخونه خشک طرح رود گل رو اجرا کنن...به عرض 50 متر و طول چند کیلومتر در این رودخونه گل کاشته میشه...منظره خیلی زیبایی میشه...لا اقل همین یک قسمت کوچیک رو که من دیدم خیلی خوشگل شده بود...

نوشین گفت...

از اطلاع رسانی شما سپاس گزاریم