Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ورزشگاه بزرگ شیراز، پروژه ای که هیچگاه افتتاح نمی شود

به منظور کاری ، امروز گذرم به منطقه میانرود افتاد ، منطقه در جنوبی ترین نقطه شیراز ، منطقه ای که تا چند سال پیش جزء مناطق محروم شیراز بود ، اما خوشبختانه با اقدامات شهرداری از ظاهر محروم آن کاسته شده بود. ساخت بلوارهای عریض ( مشابه بلوار چمران ) ، ایجاد طولانی ترین پیست دوچرخه سواری شیراز ، ایجاد پارک جنگلی بزرگ شیراز ( بعنوان قسمتی از کمربند سبز شیراز ) ، ساماندهی میدان قهرمانان ، ساخت تقاطع 4 لوپ کمربندی و میانرود ( هرچند که تا افتتاح راه درازی در پیش دارد ) و ... همگی از همت بلند شهرداری در زمینه محرومیت زدایی از این منطقه حکایت دارد.

اما در هنگام ورود به شهرک میانرود ، اولین موردی که توجه شما را جلب می کند سازه بسیار بزرگ ورزشگاه میانرود شیراز هست که همانند زخمی بر پیکره ی شهر شیراز سالهاست مسکوت مانده است.انتظار داشتم حداقل راه های دسترسی ایجاد شده باشد ، خس و خاشاکهای اطراف ورزشگاه جمع آوری ، بجای آن مسیر سازی و زیبا سازی صورت گرفته باشد ، مقدمات افتتاح نیمی از ورزشگاه به همراه آماده سازی زمین چمن فراهم شده باشد اما افسوس و صد افسوس ، که هیچ نغییری در پروژه ایجاد نشده بود.

پروژه حالتی کاملا تعطیل داشت ، کارگری مشغول کار نبود ، نشانه ای حضور کارگران در روزهای قبل نیز به چشم نمیخورد.تنها موردی که در ذهن تداعی میشد ، وهده های رنگارنگ مسئولین به مردم شیراز و فارس بود که بازهم بوی خیانت می داد ، خیانتی که مسئولین حتی به روی خودشان هم نمی آورند.

پس از ماه ها بلاتکلیفی ورزش فارس در عدم معرفی و حضور مدیرکل تربیت بدنی ، علیرضا گرامی به این سمت برگزیده شد که در مراسم معرفی خود هیچ سخنی از این ورزشگاه به میان نیاورد.
ورزش فارس و شیراز و در راس آن فوتبال فارس در سراشیبی سقوط قرار دارند که متسفانه شیب آن بسیار تند است.تنها و تنها می توان امید داشت که وضعیت تغییر کند که بنظر میرسد توقع معقولی با حضور مسئولین فعلی و مردمی که به هیچ چیز اعتراض نمی کنند نباشد... این هم تصویر پروژه از سایت panoramio که مربوط به 5/1 سال گذشته است و هم اکنون نیز به همین شکل است.

این پروژه در سال 1376 شروع به ساخت شد که شامل مجموعه ی ورزشگاه 50000 نفری ، سالن مدرن 6000 نفری ، پیست سرپوشیده دو و میدانی و دوچرخه سواری هست که به حال خود رها  شده اند...

 6 مرداد 1389

16 نظرات:

كوروش گفت...

سلام به دوستم عزيزم امين و بينندگان سايت

بنظرم اين اقدام تعمدي است تا 2 سال پيش اين شهر دو نماينده در ليگ داشت كمانه رييس پيشين فرياد مي زد بودجه بدهيد تا فاز 1 افتتاح بشه عوضش كردن واي به به حال بقيه اين اقا هم كه اومده حرف بزنه عوض ميشه اونا دنبال نابودي كامل فوتبال شيراز اند شايد ديگه هيچ راهي نمنده باشه جز ..... شما بگين؟

كوروش گفت...

راستي سالگرد اغاز وبلاگتو بهت تبريك ميگم
موفق باشي

جابر گفت...

تبريك فراوان به امين عزيز بابت سالگرد وبلاگ قشنگ و تك شيراز
موفق باشي امن جان

نوشین گفت...

هم میهن سالگرد وبلاگ و امرداد گان بر تو خجسته و همایون باد

ناشناس گفت...

سلام
يه نگاه به نقشه شيراز بندازيد ميانرود جنوبي ترين نقطه شيراز نيست بهتره جهت جغرافيايش رو عوض كني در ثاني اگه ميانرود نقطه محروم هست يا بوده ده پياله و مهدي آباد و شرقون و محله هاي قديمي كنار شاهچراغ و هزارتا نقطه ديگه شيراز كه بدتر از ميانرود هستن اسمشون چيه ؟ متن مطلبت رو درست كن

Amin گفت...

من نمیدونم شما از کجا میفرمایید میانرود جنوبی ترین نقطه شیراز نیست؟؟؟ ورزشگاه بزرگ شیراز دقیقا در مجاور جنوبی ترین کوه شیراز واقع شده است.
من عرض کردم میانرود یکی از نقاط محروم بوده که الان کمتر شده و ذکر این موضوع یقینا دلیل بر رد محرومیت دیگر نقاط نیست!مطمئنا انها هم محروم هستند.در اینجا بحث ما بر سر میانرود بود دوست عزیز ودر مثال مناقشه نیست.

Amin گفت...

من نمیدونم شما از کجا میفرمایید میانرود جنوبی ترین نقطه شیراز نیست؟؟؟ ورزشگاه بزرگ شیراز دقیقا در مجاور جنوبی ترین کوه شیراز واقع شده است.
من عرض کردم میانرود یکی از نقاط محروم بوده که الان کمتر شده و ذکر این موضوع یقینا دلیل بر رد محرومیت دیگر نقاط نیست!مطمئنا انها هم محروم هستند.در اینجا بحث ما بر سر میانرود بود دوست عزیز ودر مثال مناقشه نیست.

ح گفت...

من قبلا میانرود نرفته بودم..برای دیدن ورزشگاه حدودا یک ماه پیش رفتم...میانرود تا شبیه شدن به شهر هنوز فاصله داره!...ورزگاه هم به گفته نگهبانش (!) قرار کامل ساخته بهش بعد افتتاح...کنارشم یه پیست سرپشیده دو و میدانی در حال ساخته...

عقده ای های ندید بدید هم اومدن روی دیوار نوشتن ورزشگاه آزادی شیراز...گویی شیراز هیچ پیشیه ای نداره و ما مجبوریم از نام تکرای آزادی برای این ورزگاه استفاده کنیم...همچنان که اودیم در اقدامی تکراری نام قبرستون جدید شیراز رو بهشت احمدی - مشابه قبرستان دیگر ایران افتتاح کردیم...در حالی که دارالرحمه نام خیلی با مسمایی بود...

ناشناس گفت...

آقا برو نگاه كن نقشه رو تو گوگل ارت هم بزني نقشه رو مياره ميانرود تو غرب شيراز هست و اگه بخواي كلمه جنوبي ترين رو به كار ببري فرودگاه شيراز و فلكه گل سرخ به پائين مي شه جنوبي تررررين كلمه رو توي متنت درست كن شيراز همه جاش محرومه جز چند نقطه خاص متنت رو درست كن تو اين پست

Amin گفت...

جنوبی ترین منظورم خود اسم جنوب بوده دوست من! اونکه شما میفرمایید جنوب شرقی شیراز هست.بله فرودگاه شیراز پایین ترین نقطه شیراز هست.
منظورم من مثل دروازه قزان هست که در شمال شیراز قرار داره.
شما به شهرهای دیگه مثل آبادان ، خرمشهر و ... سر بزنین متوجه میشین منظورم از محرومیت چی هست

ناشناس گفت...

لغت جنوبي ترين غلطه لفظ ترين رو هم بايد برات معني كنن كسي كه چيزي كه مي گه يا مي نويسه واشتباهش رو درست نمي كنه اونم چيز به اين واضحي معلومه جاهاي ديگه هم اطلاعات درستي درج نمي كنه اصلا سمتت چيه و اين اعداد و ارقام رو از كجا مي آري معلومه كه براي آب و تاب دادن بي خود به مطالبت هزار و يك چيز ديگه اضافه مي كني وقتي در درج يك سمت جغرافيايي اشتباه مي كني وتعريفت كاملا غلطه هدفت فقط نوشتنه مطلبه به هر قيمتي تا يكي پيدا شه بخونه بله خرمشهر و آبادان رو هم ديدم اگه اونجا رو ديده بودي دركت از محروميت درست مي شداحتمالا تو تعريف تو سعدي و ده پياله و شاهزاده قاسم همون حلبي آبادش خونه هاي پشت آستونه و محدوده بين الحرمين و شرقون و مهدي آباد و پشت بازارچه دروازه كازرون و دروازه قصاب خونه و گود عربان فوق محروم هستند صد تا اسم ديگه هم هست كه اگه شيرازي باشي خودت بهتر مي دوني
مطالبت رو درست كن

ناشناس گفت...

بابا جون مادرتون روي در و ديوار ورزشگاه ميانرود ننويسيد ازادي . اين شهر اصالت داره.ريشه داره. ارش

امین گفت...

واقعا این اسم ورزشگاه میانرود نیاز به یه حرکت دسته جمعی داره ...!

بهترین اسم چیه به نظرتون ! ؟

ناشناس گفت...

تبریک تبریک دارن ورزشگاه میانرود را به نام پارسیان تغییر میدن.

ناشناس گفت...

سلام به همه شیرازیهای با غیرت:
اگر دولت هم اسم ورزشگاه میانرود را از اسامی اصیل فارس نذاره ما هم مثل تبریزیها که به ورزشگاه یادگار امام میگن سهند یا به ایل گولی میگن شاه گلی با اونها مبارزه میکنیم.

ناشناس گفت...

دوست عزیزی که میگه میانرود جنوب نیست....واقعا که بیسوادی...!!!
حتما به نظر تو معالی آباد شماله شهره؟؟؟
آی کیو خان شمال شیراز دروازه قرآن و سعدی هست...معالی آباد و اون سمت غرب...گل سرخ و فرودگاه شرق و جنوب شرقی و میانرود و هر شهرکه دیگه ای که بغل دستشه جنوبه....آخه تو چرا نمیفهمی؟؟؟