Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

نهایی شدن انتقال باشگاه برق شیراز به همیاری شهرداری ها


بحث انتقال باشگاه برق شیراز به همیاری شهرداری های فارس به مراحل نهایی خود رسیده است.
 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه فارس مهندس مشفقیان رییس برق منطقه ای فارس ورییس مجمع باشگاه برق اخیرا طی نامه ای از استاندار فارس خواسته تا با توجه به  دستورالعمل های  وزارت نیرو و قانون برنامه پنجم توسعه که هر گونه هزینه کرد دولت  در ورزش حرفه ای را ممنوع دانسته، نسبت به اداره باشگاه تصمیم گیری كند.
در این رابطه دهداری پور سرپرست همیاری شهرداری های فارس برای مالکیت باشگاه توسط آن نهاد، اعلام آمادگی کرد و به دستور استاندار، نامه برق منطقه ای ونامه همیاری به دكتر دهقانان معاون سیاسی ، امنیتی استانداری ارجاع شد تا در این مورد اقدامات لازم را انجام دهد.
رواج برخی شایعات مبنی بر تغییر در راس مدیریت استان ، این شائبه را به وجود آورد که پروسه انتقال باشگاه هم منتفی شده است. در این مورد دهقانان به خبرنگار ایسنا گفت:برق منطقه ای با استدلال قانونی از تیمداری انصراف داده وبراساس مقررات نمی تواند هزینه ای در ورزش حرفه ای انجام دهد.همیاری شهرداری ها هم برای تملک برق اعلام آمادگی کرده که هردو مورد با موافقت استاندار مواجه ودستور نهایی آن صادر شده است. او ادامه داد: تامین اعتبار لازم هم صورت گرفته واین کار نهایی است اما باید سیر مراحل اداری اش به انجام برسد.
دهقانان در پاسخ به این سئوال که در صورت تغییر در مدیریت استان تکلیف این موضوع چه می شود هم گفت: متولی این موضوع تربیت بدنی است ومراحل انتقال باشگاهها زیر نظر آنها انجام می شود.استانداری در این باب نقشی ندارد وتنها نظر موافق داده ،که کار هم دارد انجام می گیرد. انتقال دهنده وانتقال گیرنده( برق منطقه ای وهمیاری) کارهای مربوط به خود را انجام داده اند وبه زودی این موضوع ثبت نهایی خواهد شد.
مجید واحدی زاده دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو هم به خبرنگار ایسنا گفت: در این که ما فصل آینده تیمداری نمی کنیم تردیدی نیست وتا جایی که من اطلاع دارم مراحل نهایی انتقال در حال انجام است. او ادامه داد: چند فصل است که تیمداری از دستور کار ما خارج شده وبا چند شرکت هم طی سنوات گذشته مذاکراتی صورت گرفته  بود اما چون آنها خواهان خرید امکانات مجموعه از قبیل زمین وسالن و.. هم بودند این امر میسر نشد تا حالا که بحث همیاری شهرداری ها مطرح است.
واحدی زاده در مورد نام تیم نیزتصریح کرد:اگر درصدی از سهام به نام برق منطقه ای باقی بماند در قبال آن امکانات را برای استفاده در اختیار باشگاه قرار خواهیم داد ونام تیم هم همچنان برق خواهد بود یا با نام موسسه جدید ترکیب شده ومثلال برق همیاری فارس می شود اما اگر انتقال قطعی باشد وبرق منطقه ای سهمی نداشته باشد خریدار می تواند هر اسمی را برای تیمش تعیین کند واصراری بر بودن نام برق نداریم هرچند می دانیم تعلقات خاطری از دیر باز به این نام در شیراز وجود دارد اما چون ما تصمیم گیرنده نیستیم واختیار با خریدار است پس چاره ای باقی نمی ماند.تنها اصرار استاندار بر بقای تیم در شیراز است که این تیم برای جوانان شیرازی می ماند.
وی در خصوص بدهی های معوقه هم اعلام کرد: این وظیفه ماست که بدهی های گذشته را بپردازیم وبا حساب شفاف آن را به متولی جدید تحویل دهیم. این موضوع هم در حال رسیدگی است ورقم بدهی هم آنگونه که اعلام شده بالا نیست و با ارزش امتیاز باشگاه تفاوت زیادی ندارد.ما آن را متقبل می شویم وباشگاه را با حساب وکتاب مشخص تحویل مالک جدید می دهیم.
واحدی زاده در پایان گفت: برق نماد ورزش فارس است وبا تدبیری غیر از این نمی شد حیاتش را تضمین کرد. امیدواریم با این تصمیم که بر اساس مقررات جاری گرفته شده این تیم ه جایگاه اصلی اش برگردد.
به گزارش ایسنا در حالی که 25 اردیبهشت 1325این باشگاه تاسیس گردیده در آستانه سالروز تاسیسش باید شاهد تغییر مالک آن بود.
20 اردی بهشت 90 .

4 نظرات:

حمید گفت...

عالی بود

حمید از تبریز گفت...

سلام.واقعا شهر زیبایی دارین.چند ماه پیش سفری به اصفهان و سپس شهر شما داشتم.واقعا فراموش نشدنی بود شهرتون.عاشق شیراز شدم.اصفهان هم شهر بدی نبود ولی به قول شاعر:خوشا شیراز و....

patr. گفت...

ما هوادارای برق شوخی با نام این تیم رو شوخی ناموسی تلقی میکنیم

امین گفت...

ممنون از حمیدخان ، دوست عزیز تبریزی.تبریز هم شهر فوق العاده زیبا و مدرنی هست که خوشبختانه علی رغم اینکه به تبریز نیومدم ، دوستان خوبی در تبریز دارم و باتک تک پروژه ها و ویژگی های این شهر آشنا هستم :)

خطایی در این ابزارک وجود داشت