Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

در دیدار با سفیر دانمارک تاکید شد : فارس مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین

شیراز - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس، این استان را مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین و شیراز را شناخته شده ترین شهر ایران در خارج از کشور دانست.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، حامد دهقانان بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با سفیر دانمارک در ایران گفت: یکی از اولویتها و تاکیدات مدیرات ارشد استان فارس توسعه همکاریهای دوجانبه با دیگر کشورهای دنیا است که در این راستا با توجه به ظرفیتهای بالای استان فارس در بخشهای مختلف زمینه های چنین همکاریهایی در فارس فراهم است.
وی ادامه داد: استان فارس قطب کشاورزی کشوربوده و رتبه اول اکثر تولیدات کشاورزی  را به خود اختصاص داده که در این خصوص طی یک سال گذشته ظرفیتهای خوبی نیز در بخش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در این استان به وجود آمده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس یادآور شد: استان فارس یکی از قطبهای گاز کشور نیز به حساب می آید که در این راستا ساخت و راه اندازی 11 مجتمع پتروشیمی را در دستور کار قرار داده ایم که با راه اندازی این مجتمع ها فارس به عنوان یکی از قطبهای اصلی صنعت پتروشیمی کشور تبدیل خواهد شد.
دهقانان تصریح کرد: استان فارس به سرعت در حال صنعتی شدن است و آنچه  به این روند سرعت بخشیده ظرفیت بالای علمی و تخصصی فارس است.
وی با بیان اینکه بسته های متنوع و جذابی برای توسعه مبادلات میان استان فارس و کشور دانمارک وجود دارد، یادآور شد: در حوزه های فرهنگی،علمی، اقتصادی و صنعتی پتانسیل فراوان برای توسعه روابط وجود دارد به خصوص اینکه فارس به عنوان قطب صنعت توریسم و گردشگری کشور نیز شناخته می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس تاکید کرد: فارس در راس فرصتهای تمدن و فرهنگ ایران قرار دارد چرا که چهار هزار اثر تاریخی و تمدنی در استان وجود دارد که در این میان دو هزار اثر در داخل کشور به ثبت رسیده و دو اثر نیز ثبت جهانی شده که اهمیت این آثار در تمدن جهانی نیز قابل اهمیت است.
دهقانان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هفته فرهنگی در کشور دانمارک و استان فارس داشته باشیم، گفت: استان فارس و کشور دانمارک از قدیم مراوداتی مختلف با یکدیگر داشته اند که در این راستا باید به گونه ای برنامه ریزی شود که یک هفته فرهنگ فارس در دانمارک و هفته فرهنگی دانمارک در فارس برگزار شود.
وی تصریح کرد: فرهنگ زبان مشترک میان دو کشور است که باید با توسعه مراودات فرهنگی زمینه فعالیتهای دیگر را فراهم کرد.
دهقانان در خصوص دیدار بخشهای اقتصادی استان فارس با گروهی از کشور دانمارک نیز تصریح کرد: آمادگی داریم که برنامه ای را ترتیب دهیم که بخش بازرگانی و اقتصادی استان فارس میزبان نمایندگانی از بخش اقتصادی کشور دانمارک باشد.
 20 اردی بهشت 90 .

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت