Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

كاركنان پژوهشگاه ميراث فرهنگي كشور پس از انتقال به شيراز: :نه از وام خبري است نه از اضافه حقوق حاضريم با نصف حقوق قبلي به تهران برگرديم!

در حالي كه قرار بود كاركنان پژوهشگاه سازمان  ميراث فرهنگي و گردشگري كشور پس از انتقال به شيراز وضعيت معيشت بهتري پيدا كنند و پاداش هجرت از پايتخت را از دولت دريافت دارند، اين عده بنا بر گفته خود نه تنها وضعشان بهبود پيدا نكرده كه حاضرند نصف حقوق قبلي خود را دريافت كنند و به تهران برگردند!
تعدادي از كاركنان پژوهشگاه ميراث فرهنگي كه از حدود يك ماه پيش به شيراز منتقل شده‌اند در حالي كه بيكار در حياط محوطه ارگ كريم خاني قدم مي‌زنند با ابراز گلايه از جابه جايي خود عنوان كردند: تعداد كاركنان اين بخش حدود 500 نفر بود كه فقط 100 نفر از ما آن هم به دليل وعده‌هاي داده شده به شيراز آمديم، اما با گذشت بيش از يك ماه از جابجايي خود هنوز در محل كارمان، مستقر نشده‌ايم.

اين كاركنان در گفت و گو با خبرنگار ايسنا در شيراز مدعي شدند: از وقتي به شيراز آمديم هر روز يك جا هستيم نه مكان ثابتي براي كار  داريم نه مكاني مطمئن براي آسايش. در محل كار كه تا الآن سرپا مي‌ايستيم و جايي براي نشستن نداريم در محل استراحت نيز خيلي راحت نيستيم صبح مثل سرباز ما را از هتل بيرون مي‌كنند، غذاي آنجا هم اغلب روزها يا قورمه سبزي است يا قيمه آن هم نپخته و با كيفيت بسيار بد!
اين تعداد در پاسخ به اينكه آيا وام وعده داده شده را دريافت كرده‌اند عنوان داشتند: اصلاً آن وعده‌هاي اوليه فراموش شده الآن فقط قول 8 ميليون تومان به ما وام داده‌اند كه 5 ميليون آن جعاله و 3 ميليون آن خريد كالاست، آن هم با سود 5/14 درصد كه البته همين هم در اما و اگر است.
به گزارش ايسنا يك خانم كارمند در حالي كه اشك در چشم داشت به خبرنگار ايسنا گفت:  شب گذشته تمام راه تهران شيراز را در اتوبوس گريه كرده‌ام، الآن هم مثلاً‌ آمدم سركار، چه كاري؟
او سپس ادامه داد: اين كار عواقب بسيار بدي براي جامعه دارد چه كاركنان متأهل و چه كاركنان مجرد، زندگي به اين شكل بسيار سخت است، اگر هم كاركنان شركت نفت 14 روز از خانواده دور هستند 14 روز در كنار آنها هستند، زندگي در هتل مگر مي‌شود؟تازه حالا هم قرار است ما را از هتل به مسافرخانه ببرند، گل بود به سبزه هم آراسته شد!
خانمي ديگر در حالي كه بچه خود را در محيط كار با خود دارد به ايسنا گفت: بابت اين بچه هتل شبي 30 هزار تومان از من دريافت مي كند خوب است همسرانمان نيستند و گرنه يك پول هم بايد براي آنها به هتل مي‌داديم!
خانمي ديگر هم به خبرنگار ايسنا گفت: آقا بنويس حاضريم با نصف حقوقي كه در تهران به ما مي‌دادند به خانه و زندگي خود برگرديم!
به گفته اين خانم كارمند در حالي كه وضع كارمندان منتقل شده به شيراز اسفبار است، برخي مديران يك رونيز با 30 ميليون تومان پول گرفته‌اند و بليط رفت و آمد آنها با هواپيما مجاني است، اما كارمندان با اتوبوس رفت و آمد مي‌كنند.
كارمند ديگري نيز با انتقاد از بحث‌هايي كه در خصوص افزايش حقوق 400 هزار توماني آنها مطرح است، گفت: به ما اعلام كرده‌اند 120 ساعت متغير به شما اضافه كاري مي‌دهيم كه اگر هم اين مقدار ساعت به ما تعلق بگيرد مي‌شود 180 هزار تومان كه تا 400 هزار تومان خيلي فاصله دارد اما مسأله  اينجا است كه اين 120 ساعت اضافه كار خيلي مطمئن نيست و ممكن است حذف هم شود.
برخي كاركنان هم با اشاره به محل استقرار خود گفتند: بنايي كه داراي ثبت ملي است چرا و چگونه بايد به يك محيط اداري تبديل شود.
بنا بر گفته كاركنان پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور بر طبق قانون پژوهشكده بايد 75 عضو هيات علمي داشته باشد تا رسميت پيدا كند،اما با اين تعداد جمعيتي كه به شيراز آمده قانونا پژوهشگاه رسميت ندارد.
به گزارش ايسنا كاركنان پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به شدت از اينكه عكس آنها را بيندازيم واهمه داشتند. 

 2 شهریور 1389 .

16 نظرات:

نوشین پارسی گفت...

تف به این دولت و قوانینشان و برخوردشان با مردم تف تف تف
تا ابد نفرینشان کردم حالم بد شد

ح گفت...

کارکنان میراث فرهنگی از همون تهران و از قبل از اومدنشون ناراضی بودن!...تا توی شیراز وضعیتشون خوب بشه طول می کشه...نمیشه یه شبه وضع درست بشه...متاسفانه خبرنگارای شیرازی به جای حمایت از شهرشون توی سر شهرشون می زنن!...شما هم که حرف اونا رو می زنی!...خبرنگار نباید فقط به فکر گزارشش باشه!

امین گفت...

ح عزیز موافق نیستم! اون بنده خداها چه کارن! فکر کن یه عمر تو شیراز زندگی کرده باشی و به همه چیز اون عادت کرده باشی همه زندگی ، دوستان و آشنایان هم تو شیراز باشن.با حقوق ماهیانه 400 تومن.بعد بگن برو شهر دیگه ، با 800 تومن حقوق ، خانه و تسهیلات ویژه.با کلی امید بری ، یه ماه آواره شی ، نه از حقوق خبری باشه نه هیچ چی ... اون موقع چیکار میکنی؟ موضوع اصلا حقانیت شیراز در انتقال معاونت نیست ، موضوع وعده هایی هست که به این بنده خداها داده شده ئ عملی نشده.

امین2 گفت...

به نظر من این قضیه که چیدن نه به نفع شیرازه(چون باعث میشه هی بخوره تو سرش) نه به نفع تهران(چون جمعیت چشمگیری ازش کم نمیشه).متاسفم واقعا .ایران کشوری نیست که امکانات شهراش در حد هم باشه، امکاناتی که توی تهران هست قابل مقایسه با هیچ جای ایران نیست و کسی که توی تهران زندگی کرده به هیچ عنوان نمیتونه توی شهرای دیگه ایران راضی باشه.به نظر من دیگه نمیشه جمعیت تهرانو کم کرد اما میشه جلوی رشدش رو گرفت و تنها راهش هم اینه که بیان کلی امکانات بریزن توی مراکز استانها به جرات میگم امکاناتی بیشتر از تهران تا دیگه مردم ایران رغبتی برای مهاجرت به تهران نداشته باشن.
-----
راستی امین میتینگ جمعه کیا هستن؟

تبريز شهر اولينها گفت...

کریمی مقابل تراکتور در بازی با استیل اذین
هشدار سازمان ليگ به هواداران تراكتور و امادگي دروازبانان تراكتور
همه اين مطلب در لينك زير
http://1tabriz1.blogfa.com/

آی سودا گفت...

این واقعا وحشتناکه.باید چند نفر آسیب ببینن تا بفهمن یک تصمیم چقدر اشتباهه؟

پویا گفت...

امین جان کاش این پستتو نمیزاشتی
چون به دست یه عده افراد عقده ای بهانه میدی
و این یارو از این اخبار سو استفاده میکنه و شروع به مسخره و خوار کردن اون شهر میکنه
من شما و شیراز رو دوست دارم و به خاطر حس برادری این انتقاد رو کردم امیدوارم ناراحت نشده باشی

پویا گفت...

راستی فردی به اسم اصفهان نصف جهان اومده این خبرتو تو وبلاگ من گفته و شروع به مسخره کردن کرده

امین گفت...

مرسی پویا جان.این انسان عقده ای کاملا شناخته شدست و نیازی به توجه نداره!

نوشین گفت...

گزارشی از بنیاد فرهنگ ایران در استرالیا
(کوششهای هومر آبرامیان در جهت شناسائی ارزشهای ایران و ایرانیان به جهانیان)

bonyan گفت...

مرسی پویا خان:
ممنون که گفتی ولی اینو باید بدونیم که این از کوتاه فکری ان طرف هستش. یکی باید به ان آقا بگه که اینا مشکلشون اینه که پولی رو که قرار بوده بهشون ندادن! و این که از تهران با پول بلیت هواپیما شون موافقت نکردن.حالا این که ایشون چه ربطی دادن این جریانو به شیراز دیگر خود دانید! :))

ح گفت...

مسئله اینه که این داستان ها و بحث ها بیشتر جوسازیه تا واقعیت!...اگر اینا واقعیت هست چرا کارکنان میراث فرهنگی حتی قبل از انتقال به شیراز جلوی مجلس جمع شدن و اعتراض کردند؟...مگه اونا خبر داشتند جریان اینه؟...

اونا از دور شدن از تهران و اومدن به شیراز ناراحتن چون سال ها در امکانات زندگی می کردند و حالا شاید یه خورده کمترش رو بچشن...بذار بچشن تا بفهمن بقیه شهرها چه خبره تا اینقدر توی تلویزیون نگن تهران آلودست و نیاید و هزار مزخرف دیگه...مگه نمی گن شیراز شهر گل و بلبل و هزار جور تعریف دیگه...خب حالا که اینقدر رویایی هست واسه شما پس بچشید...اگرم نیست پس اینقدر این تعریف های بیجا رو به کار نبرید و سعی کنید پول خرجش کنید تا مثل شعاری که می دید بشه....برای اینکه مثل اون شعار بشه لازمه که توش باشن تا ببین واقعا چه شکلیه!

خبر دارم که بعضیاشون توی هتل چمران اسکان داده شده بودن...مگه هتل چمران بده؟...ضمنا قبول دارم این تصمیم خیلی سریع اتفاق افتاد و طبعا هر تصمیم سریعی یه تبعاتی داره ولی نباید به خاطر این تبعات که حداکثر یکی دو ماه حل میشن بیایم اصل قضیه رو فراموش کنیم...بیان این جمله که با نصف حقوق حاضریم به تهران برگردیم چه تصوری رو از شیراز در شما به عنوان یک غیر شیرازی ایجاد می کنه؟...بدون رودربایستی بگید...

خوشبختانه(!!!) این خبرنگارای شیرازی هم برای فرستادن خبر و مطرح بودن دائما اخبار منفی شیراز رو ملی می کنند...یه روز برج دوقلو....یه روز انتقال کارکنان میراث فرهنگی...یه روز دوبانده شدن رودخونه خشک...

تبريز شهر اولينها گفت...

تراكتور1....................استيل اذين0
توضيحات و حواشي بازي در لينك زير
http://1tabriz1.blogfa.com/

تبريز شهر اولينها گفت...

تراكتور1....................استيل اذين0
توضيحات و حواشي بازي در لينك زير
http://1tabriz1.blogfa.com/

bonyan گفت...

jenab h:

Kollan khabar gozari isna, be khater yek seri masael siasi tuye in 5 sal gozashte faghat irad giri karde! ( ke albate vaghean tedadisham doroste)

be na bar in gheir az in ham nabayad tavagho dasht.

Diruz yek khabar dge ham zade bud dar rabete ba 110 ke tush be fastfood e shen tuye khiabun dustan eshare shode bud, bad nokteye jaleb in bud ke yeki az masaeli ro ke neveshte bud mardom shaki hastan pushesh e na monaseb khanumas! :)).
x

وحید مشهد گفت...

سلام امین.
اینکه مشکلات شهرت رو تو وبلگت مینویسی خیلی خوبه.نشون میده از تعصب بی جا استفاده نمیکنی.منم قصد دارم چنین کاری رو بکنم.چون هر شهری مشکلات خاص خودش رو داره و اگر نگیم نشان از همون تعصب بی جاست.
.............................

در مورد فرودگاه من با نظرت مخالفم امین جان.چون بودجه فرودگاه و پیشرفتش به تناسب فعالیت اون فرودگاست و چون فرودگاه مشهد دومین فرودگاه فعال کشور هست نباید از فرودگاهی جز فرودگاه تهران کمتر باشه

اگر پست زیر رو بخونی نظرم رو بهتر متوجه میشه

http://www.siasatrooz.ir/CNewsRDetail.aspx?QSCNDId=46860