Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

احیای عمارت کلاه فرنگی باغ دلگشا با اعتبار 450 میلیون تومان

شهردار منطقه 2 شیراز در گفت و گو با روزنامه خبرجنوب گفت : فاز اول احیای عمارت کلاه فرنگی باغ دلگشا شیراز تا شهریور ماه سال جاری با هزینه 450 میلیون تومان به پایان خواهد رسید.به گفته وی مرمت نقاشی ها ، بازسازی درها و پنجره ها بر اساس شکل اولیه ، همچنین اجرای دوباره سقف های ریخته شده از جمله اقدامات مرمتی است که در این عمارت صورت گرفته است.قلعه دار اعلام کرد برای تکمیل فازهای بعدی نیازمند طرح جامع هستیم که باید از سوی سازمان میراث فرهنگی ارائه شود.
باغ دلگشای شیراز در سال 1351 و با شماره 912 در فهرت آثار ملی جای گرفت.
________________
سوالی که برای من بوجود آمده و از تصاویر نیز کاملا گویاست اینکه چرا چنین بنایی چندین سال به حال خود رها شده و تا مرز تخریب کامل پیش رفته است؟؟؟ متاسفانه تخت جمشید که میراث در تاریخ و تمدن ایران هست توجهی به خود نمیبیند ، عمارت باغ دلگشا که جای خود دارد ...13 مرداد 1389 .

3 نظرات:

ناشناس گفت...

لغت جنوبي ترين غلطه لفظ ترين رو هم بايد برات معني كنن كسي كه چيزي كه مي گه يا مي نويسه واشتباهش رو درست نمي كنه اونم چيز به اين واضحي معلومه جاهاي ديگه هم اطلاعات درستي درج نمي كنه اصلا سمتت چيه و اين اعداد و ارقام رو از كجا مي آري معلومه كه براي آب و تاب دادن بي خود به مطالبت هزار و يك چيز ديگه اضافه مي كني وقتي در درج يك سمت جغرافيايي اشتباه مي كني وتعريفت كاملا غلطه هدفت فقط نوشتنه مطلبه به هر قيمتي تا يكي پيدا شه بخونه بله خرمشهر و آبادان رو هم ديدم اگه اونجا رو ديده بودي دركت از محروميت درست مي شداحتمالا تو تعريف تو سعدي و ده پياله و شاهزاده قاسم همون حلبي آبادش خونه هاي پشت آستونه و محدوده بين الحرمين و شرقون و مهدي آباد و پشت بازارچه دروازه كازرون و دروازه قصاب خونه و گود عربان فوق محروم هستند صد تا اسم ديگه هم هست كه اگه شيرازي باشي خودت بهتر مي دوني
مطالبت رو درست كن

Amin گفت...

دوست عزیز این لحن شایسته شما و فضای این وبلاگ نیست!
خوشبختانه در هیچ جایی سمتی ندارم و بخاطر علاقم به شیراز و در شرایطی که بخاطر دانشگاه 8 9 ماه از سال رو دور از شیراز هستم مطالب رو جمع میکنم برای بازدیدکنندگان روی وبلاگ قرار میدم.آمار و رقمی هم اگر درج میشه از خودم نیست ، از سایتهای معتر هست که منبعشون هم نقل شده هر جا که بوده... فکر نکن من یه بالاشهریم که از سر اینکه بخوام مشکلات بد جلوه بدم یا خوب جلوه بدم یا حقایق رو وارونه کنم دارم واسه وقت گذرونی اینجا مطلب مینویسم.
اگه میخاتم به مطلبم آب و تاب بدم دروغ سر هم میکردم و مینوشم کسی هم نمیگفت چرا!!! اگه فکر میکنین در شهرداری سمتی دارم یا اینکه از شهرداری حمایت میکنم سخت در اشتباه هستید!
منم مثل شما آبادان و خرشمهر رو دیدم و درک خوبی از محرومیت دارم که بدبختانه توهر قمست از مملکت تشریف ببری نیازی نیست دنبال محرومیت بگردی خیلی خوب خوشو نشون میده!حتی در همین شیراز خودمون.
اینکه شما من رو به شیراز نبودن متهم میکنی هیج مشکلی نیست و اصلا مهم نیست و نیازی نیست من به اون جوابی بدم!
شاید شما از بی توجهی به مناطقی که گفتین گله داری و میگین که اون مناطق عقب مانده و محروم هستند حق با شماست ومتن من منافاتی با حرف شما نداره.

Amin گفت...
این نظر توسط نویسنده حذف شده است.