Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

اختصاص 5000 میلیارد تومان برای احداث 9 پتروشیمی در فارس

مدیرعامل بانک صادرات ایران از اختصاص 5000 میلیارد تومان از سوی این بانک برای احداث 9 پتروشیمی مصوب سفر رییس جمهور در سال 86 حبر داد. دکتر سید محمد جهرمی در سفر یک روزه خود به شیراز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت : بر پایه قراردادهایی که این بانک با وزارت نفت امضا کرد قرار است بانک صادرات 47 پروژه نفتی را به ارزش 5/12 میلیارد یورو در کشور اجرا می کند که 9 پروژه آن در استان قرار داد.
وی افزود همچنین این بانک در نظر دارددر بخش احئاث مجتمع های بزرگ ساختمانی ، شهرک سازی ، انبوه سازی ، شهرسازی ، بافت های فرسوده ، مجتمع های بزرگ تجاری و تفریحی با سرمایه گذاران مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد و در این خصوص سرمایه گذاری کند.

مدیرعامل بانک صادرات گفت : سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساخت و ساز نیز توسط این بانک انجام می شود و سرمایه گذاران و فعالان بخش مسکن می توانند برای انجام کار به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به این بانک مراجعه کنند.
جهرمی همچنین از تاسیس بانک منطقه ای در استان فارس خبر داد و گفت : بانک صادرات در نظر دارد به ایجاد 8 بانک منطقه ای اقدام کند که یکی از آنها در استان فارس و در شهر شیراز تا پایان امسال راه اندازی می شود.
وی گفت : استان های هرمزگان ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد زیر مجموعه بانک منطقه ای فارس قرار میگیرند.
مدیرعامل بانک صارات گفت : سرمایه اولیه بانک منطقه ای فارس بیش از 200 میلیارد توامن خواهد بود که امیدورایم پس از راه اندازی بتواند به جذب سرمایه گذاری در راستای توسعه استانهای فارس ، بوشهر ، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد کمک کند.


17 مرداد 1389 .

0 نظرات: