Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

دعوت رسمی از شهردار شیراز جهت شرکت در نمایشگاه بزرگ سرمایه گذاری در چین

معاون استاندار »نینگ شیا» - اولین استان مسلمان نشین کشور چین – و هیأت همراه (نماینده گروه بازرگانان و سرمایه گذاران چین و رییس گروه سرمایه گذاری دولت در منطقه خودمختار نینگ شیا، رییس انجمن توریسم اسلامی کشور چین، رییس گروه همکاری های بین المللی و نماینده وزارت بازرگانی، رییس کمیته فرهنگ بین الملل استان نینگ شیا و عضو هیأت مدیره انجمن دوستی ایران و چین) با شهردار شیراز دیدار و گفتگو کرد. به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری، وانگ زی یون در این دیدار اظهار داشت: ایران و چین دو کشور با تمدنی دیرینه هستند که جاده ابریشم با سابقه وجودی خود این دو تمدن را با یکدیگر دوست و مرتبط نموده است و این نشست صمیمانه نیز به لطف برگزاری پنجمین همایش راه ابریشم در شهر شیراز صورت گرفته است. وی با اعطای دعوت نامه رسمی به شهردار شیراز جهت حضور در نمایشگاه بزرگ سرمایه گذاری در چین، فرصت های همکاری دو کشور چین و ایران را گسترده عنوان داشت و گفت: شهر شیراز به لحاظ جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی ظرفیت های قابل توجهی دارد که شرکت در این نمایشگاه مهلتی برای شکوفایی این ظرفیت ها تلقی می شود.


نماینده ویژه دولت خودمختار منطقه مسلمان نشین نینگ شیا افزود: نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری20 سال است که در چین برگزار می شود و امسال نیز با تأیید دولت مرکزی این کشور، در اواخر شهریورماه و با حضور 31 استان، در منطقه نینگ شیا برپا می شود که علاوه بر آن از تمام کشورهای دوست نیز جهت شرکت و همکای دعوت به عمل آمده است. وی خاطرنشان ساخت: تأکید ما بر حضور کشورهای مسلمان از جمله کشور کهن سال و متمدن ایران است که در همین راستا کارگرو های علمی – تخصصی در زمینه های گردشگری، صنعت و معدن و حمل و نقل برای سه استان فارس، اصفهان و خراسان تدارک دیده شده است. معاون استاندار »نینگ شیا» تأکید کرد: امیدواریم با حضور شهرداری شیراز در این نمایشگاه، تعامل و تبادلات گردشگری هرچه بیشتر و صمیمانه تری بین دو شهر و کشور ایجاد شود.


شهردار شیراز:
توسعه تعامل بین المللی، مبنای عملکرد شهرداری شیراز است

شهردار شیراز طی نشست صمیمانه با هیأت استان مسلمان نشین نینگ شیا، ضمن اشاره به پتانسیل های مختلف شهر شیراز اظهار داشت: توسعه گردشگری تاریخی – فرهنگی می تواند مهم ترین دستاورد ظرفیت های موجود در شهر شیراز باشد که در این راستا شهرداری شیراز توسعه تعاملات بین المللی و گسترش ارتباط با کشورهای جهان را مبنای کار خود قرار داده است. مهندس مهران اعتمادی گفت: تا کنون تلاش های بسیاری در زمینه توسعه شهری از جمله حمل و نقل عمومی در شیراز صورت گرفته است و امروز احداث هتل و مجموعه های گردشگری – فرهنگی همچنین توسعه خطوط قطار شهری و راه آهن از جمله موارد مناسب سرمایه گذاری و مشارکت در این شهر می باشد. وی افزود: انتظار می رود راه ابریشم با پاسداشت دوستی قدیم دو کشور ایران و چین، بار دیگر توسعه گردشگری و ارتباطات بین المللی شهر شیراز را رقم بزند.


نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد:
خواهرخواندگی شیراز با شهرهای مسلمان نشین استان نینگ شیا

نایب رییس شورای اسلامی شهر در ادامه این دیدار با بیان این مطلب که شهرداری شیراز طی چند سال اخیر گام های بلندی در راستای عقد پیمان خواهرخواندگی با شهرهای مختلف جهان برداشته است، گفت: امیدواریم این نشست صمیمانه و ادامه آن در آینده، منجر به خواهرخواندگی شیراز و شهرهایی از استان مسلمان نشین نینگ شیا شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز:
توسعه حمل و نقل لازمه توسعه گردشگری است
مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز با بیان این مطلب که 6 خط برای متروی شیراز تعریف شده است گفت: تا کنون دولت و شهرداری سرمایه گذاری گسترده ای برای این پروژه انجام داده اند و در حال حاضر خط یک مترو در دست اجراست و عملیات خط 2 نیز امسال آغاز شده است که بیش از 800 میلیون دلار سرمایه گذاری برای خط 2 در نظر گرفته شده است. مهندس فرج الله رجبی اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی شهرداری شیراز منحصر به احداث مترو نیست و از آنجا که توسعه حمل و نقل توسعه گردشگری را به دنبال دارد در بخش های دیگر نیز اقدامات قابل توجهی در دست اقدام است. وی ابراز امیدواری کرد پیرو تعامل و تبادلات ایران و چین، دو بخش حمل و نقل و گردشگری شهر شیراز در آینده نزدیک تقویت شود.

در حاشیه دیدار هیأت چینی با شهردار شیراز نماد دوستی ایران و چین
به شهردار شیراز اهدا شد
اهدای گلدان چینی با طرح ایرانی به شهردار شیراز

معاون استاندار و نماینده ویژه دولت خودمختار منطقه مسلمان نشین نینگ شیا، در پایان این دیدار به رسم دوستی و استحکام رابطه طرفین، گلدانی نفیس به شهردار شیراز اهدا کرد و گفت: این گلدان نماینده رابطه تاریخی ایران و چین است چراکه طرح آن هزاران سال پیش، از طریق راه ابریشم از تمدن ایران به چین رفته و هم اکنون به عنوان نماد این دوستی، ماندگار شده است.

16 مرداد 1389 .

4 نظرات:

ح گفت...

به سلامتی...امیدوارم دست پر برگردن...(حالا فردا یه عده می گن که پول داده شما برید چین...وا مصیبتا...)...

--

امین به نظرم برای سایتت یه شعار و دیدگاه کلی در نظر بگیر و اون رو اعلام کن...مثلا " ما برای تغییر فرهنگ دور هم جمع شده ایم" ... یا هر چیز دیگه ای...خط و مشی سایت رو مشخص کن تا هراز گاهی به بیراهه نره...البته خو دانی...

AMIN گفت...

مرسی از پیشنهادت . منظور از بیراهه رفتن فکر کنم مووعات مختلف سایت و خبرهای اون باشه؟؟
اگه این هست منظورت سعی کردم وبسیات موضوعات مختلفی داشته باشه و البته اخبار و موضوعات سطح بالا که از اهمیت خوبی برخوردار باشن.اگه منظورتو کمی روشن تر بگی ممنون میشم.
درباره موضوع هم چشم.دوستان و خود شما پیشنهادات رو بگین تا بهترین رو انتخاب کنیم.

" تغییر در شیراز و فارسی در کنار هم بدون دید سیاسی "
این نظر من هست.

Amin گفت...

فهمیدم ! فکر کنم نظرت به بنرهای بالای وبسایت و طراحیهای اون هست.طراحی بنرها تنها برای نشان دادن تاریخ ایران و ابهت تمدن پارسی است و نه تبلیغ دین یا چیز دیگه ای! سوء تفاهم نشه!!

ح گفت...

نه منظورم برای کاربران سایت هست...یه جوری که بفهمن اینجا قرار در مورد چی صحبت بشه...تا هر ازگاهی مجبور نباشیم بحث های بی ربط بکنیم...

٬٬در مسیر پیشرفت متوازن شیراز هر اختلاف دیدگاهی را کنار می گذاریم٬٬