Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

مروری کامل بر بزرگترین مجتمع تجاری ایران ، خلیج فارس . معرفی بازارهای مجموعه

ساخت مرکز تجاری خلیج فارس شیراز مراحل پایانی خود را طی می کند که با پایان ساخت نمای بیرونی در قسمت شمالی مجموعه و انجام کارهای باقیمانده در قسمت داخل مجموعه ، فاز یک مجتمع خلیج فارس که شامل مجتمع بزرگ تجاری هست تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد. فازهای بعدی پروژه شامل ساخت هتل 33 طبقه ، تکمیل شهربازی روباز و دریاچه مصنوعی بشکل خلیج فارس خواهد بود.
در این پست قصد دارم بازارهای مختلف این مجموعه عظیم را معرفی کنم.مجتمع تجاری خلیج فارس شامل 7 بازار با نام های جهان نما ، ابریشم 1 ، ابریشم 2 ، جام جم 1 ، جام جم 2 ، الماس یک و الماس 2 می باشد که همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، بازار جهان نما در بلوک A ، بازار ابریشم 1 در بلوک B ، بازار ابریشم 2 در بلوک C ، بازار جام جم 1 در بلوک D ، بازار جام جم 2 در بلوک E ، بازار الماس 1 در بلوک F و بازار الماس 2 در بلوک G قرار دارند.


این مجتمع شامل 3 ورودی شمالی ( ورودی سینما ، فستفود ، بولینگ و بیلیارد و خروجی به سمت شهربازی روباز و هتل مجموعه ) ، ورودی شرقی بعنوان مرکز مجموعه و ورودی جنوبی بعنوان نمای مجموعه از بزرگراه دکتر حسابی می باشد.

ورودی جنوبی


ورودی شمالی مجموعه ( فروردین 89 )


مغازه ها
مجموعه تجاری خلیج فارس دارای حدود 2500 واحد مغازه با متراژ حدودی از 23متر مربع تا 40 متر مربع می باشد.

پارکينگ
مجتمع تجاری دارای حدود 5500 واحد پارکینگ مسقف در 4 سطح زیر زمین می باشد . سیستم ورودی و خروجی پارکینگ ها به گونه ای طراحی گردیده است که امکان ورود و خروج هر بلوک بصورت مستقل وجود دارد . جهت جلوگیری از تداخل ورود و خروج اتومبیلها ، سیستم کنترل هوشمند در کنار سایر تمهیدات همانند راهنمای شخصی ، در نظر گرفته شده است .


viod ها
جهت ایجاد گشایش فضایی و امکان ایجاد ارتباط بین طبقات ، Voidهایی به دو شکل دایره ای و خطی ، طبقات 4 گانه تجاری را به یکدیگر پیوند می دهند. جهت امکان ورود نور از بام به درون این Voidها ، پوشش هایی از جنس SXY Light و سازه های چادری به شکل ترکیبی ، بر فراز این Voidها در نظر گرفته شده است ..
14 مرداد 1389 .

4 نظرات:

mojtaba گفت...

خبرگزاري فارس: در پي اعلام نتايج كنكور و معرفي فاطمه زبرجد به عنوان نفر سوم كنكور سراسري، فرماندار شيراز از وي تقدير كرد.
دختر آقای زبرجد معروف ... اطلس موبایل شیرازه ...

نوشین پارسی گفت...

دوست گرامی این سایتی را که آدرسش را در وبلاگم دادی رفتم اما همه چیز به انگلیسی بود و نتوانستم پیدا کنم آنجائی که مطلب تخت جمشید ... را گذاشتی میشه همان ادرس مربوطه را که عکس ها را تویش گذاشتی دوباره بدی سپاس

وحید مشهد گفت...

سلام امین.امیدوارم این پروژهسریع افتتاح بشه تا بیام شیراز ببینمش.
..............................
با مطلبی درباره ی مشهد به روزم

عاشق تبریز گفت...

بازم به روزم .....


عکسهای پیشرفت پروژه های تبریز

عکسهای پیشرفت پروژه های تبریز


Tabriz Projects Progress Photos


Tabriz Projects Progress Photoshttp://tabrizppp.webphoto.ir/

http://tabrizppp.webphoto.ir/

http://tabrizppp.webphoto.ir/

http://tabrizppp.webphoto.ir