Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بازسازی بافت فرسوده شیراز

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، روح‌الله احمدزاده كرماني بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، استان فارس را يك استان ويژه قلمداد كرد و اظهار داشت: در طي پنج سال فعاليت دولت نهم و دهم استان فارس شرايط خوب و بسيار عالي و حركت رو به جلو و مثبتي را گذراند.
وي افزود: امروز استان فارس به عنوان سرزميني متنوع از ظرفيت‌هاي گوناگون انساني، اجتماعي، اقتصادي، اكولوژيك و ... مطرح است كه هر كدام از اين ظرفيت‌ها مي‌تواند عامل پيشرفت و توسعه اين استان باشد.
استاندار فارس ادامه داد: دولت دهم بر اساس همين رويكرد و با اين نگاه كه استان فارس در تمام ظرفيت‌ها پيشرو بوده، نگاهش نسبت به اين استان ويژه است.
احمدزاده اضافه كرد: دولت دهم معتقد است كه استان فارس بايد در كنار قطب كشاورزي به يك قطب صنعتي نيز تبديل شود و كشاورزي استان نيز بايد به كشاورزي صنعتي كه ارزش افزوده داشته باشد تغيير كند.
مقام عالي استان فارس با اشاره به مسئله صنعت در فارس بيان داشت: بر طبق استراتژي دولت، فارس بايد به عنوان سرزمين ويژه صنعتي و اقتصادي جايگاه خود را بيابد.
وي افزود: در استان فارس در طول دولت نهم و دهم نواحي صنعتي ناحيه به ناحيه افزايش يافته است.
احمدزاده ادامه داد: امروز 3 هزار و 900 صنعت فعال در اين استان وجود دارد و تاكنون در دولت نهم و دهم 2 هزار و 500 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري در اين استان صورت گرفته است.
استاندار فارس در ادامه گفت: در اين استان ارزش افزوده صنعت در سال 84، 14 درصد بوده كه اكنون به 22 درصد افزايش يافته است.

استاندار فارس افزود: در دولت نهم و دهم دو كار در راستاي توسعه صنعت فارس صورت گرفته است كه يكي صنايع كوچك يا بنگاه‌هاي زودبازده و ديگري صنايع مادر ‌بوده كه استارت آن در استان فارس زده شده است.
وي اظهار داشت: در مورد 12 پتروشيمي مصوب شده در سفرهاي استاني هيئت دولت به استان فارس با پيگيري‌هاي استانداري و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي تاكنون 106ميليارد تومان در قانون بودجه به اين پروژه‌ها اختصاص يافته است.
احمدزاده ادامه داد: اين بودجه در راستاي تأمين خوراك اين پتروشيمي‌ها تأمين شده است و اميدواريم كه به زودي بتوانيم اين پروژه‌هاي عظيم را به بهره‌برداري برسانيم.
استاندار فارس در مورد ديگر صنايع ابراز داشت: در آخرين سفر وزير صنايع و معادن به استان فارس از وي قول تأمين انرژي براي ساخت صنايع فولاد كه در استان بالغ بر هفت كارخانه مصوب شده است را‌ گرفتيم.
وي افزود: سرمايه‌گذاري براي ساخت و بهره‌برداري اين پروژه‌ها 2 ميليارد تومان است و همچنين هشت كارخانه سيمان با ظرفيت 6 ميليون و 600 هزار تن از سال‌ آينده به مدار صنعتي استان وارد مي‌شود.
احمدزاده با اشاره به اين پروژه‌ها بيان داشت: اين پروژه‌ها صنايع كششي هستند كه صنعت و اقتصاد استان را مانند يك لوكوموتيو به جلو مي‌كشاند.
وي در مورد برخي تنگ‌نظري‌هاي مديران فارس در مورد پيشرفت صنعتي اين استان تصريح كرد: ما از همين جا اعلام مي‌كنيم كه صنعتگران را براي صنايع مختلف همراهي و بستر را براي سرمايه‌گذاري آنان فراهم مي‌كنيم.
وي افزود: فرآيند دلالي در استان فارس بايد تمام شود و مديراني كه در مقابل سرمايه‌گذاري و صنعتي شدن اين استان مقاومت مي‌كنند بايد بدانند كه به دنبال صنعتگران و سرمايه‌گذاران باشند نه اينكه آنها به دنبال مديران براي سرمايه‌گذاري بدوند.
نماينده دولت در استان فارس ابراز داشت: مديران بايد نگاه‌شان را عوض كرده و با سرمايه‌گذاران براي توسعه استان همكاري كنند.
وي پارك سرمايه‌گذاري را نيز يكي از فرصت‌هاي ايجاد شده مناسب براي سرمايه‌گذاران قلمداد كرد و افزود: در پارك سرمايه‌گذاري ما تاكنون موفقيت چشمگيري داشته‌ايم، چنانچه در طي چهار سال گذشته 40 سرمايه‌گذار به استان و دستگاه‌ها مراجعه كرده‌اند و در طي سه ماه افتتاح پارك سرمايه‌گذاري 44 نفر مراجعه داشته‌ايم كه در نوع خود رقم بسيار چشمگيري است.
احمدزاده ادامه داد: در پارك سرمايه‌گذاري فارس سرمايه‌گذار به جاي اينكه در دستگاه‌ها سيستم بروكراسي‌ را طي كند نمايندگان تام‌الاختيار دستگاه‌هاي مربوطه در پارك مستقر هستند كه بدون دردسر و سنگ‌اندازي مي‌توانند مراحل اخذ مجوز و سرمايه‌گذاري خود را طي كنند.
استاندار فارس در مورد مديراني كه در استان با ساير مسئولان در راستاي خدمت به مردم همراهي نمي‌كنند، گفت: در جمهوري اسلامي ايران دو اصل براي سپردن مديريت به اشخاص وجود دارد كه يكي منويات مقام معظم رهبري در تمام امور و ديگري در نظر گرفتن منافع و مصالح ملي است و اگر مديري به هر دليل با اين دو شاخص مهم تطبيق نداشته باشد به طور حتم بايد از اين استان برود و چنانچه مديري تمام اين مسائل را رعايت كند بي‌شك مورد حمايت قرار مي‌گيرد.
وي تصريح كرد: برخي مديران در استان فارس بسيار خوب همراهي مي‌كنند و برخي ديگر كه همكاري لازم را براي توسعه استان ندارند بايد خود را همساز كنند.
احمدزاده اظهار داشت: مديران خوب جهادي كه خارج از حزب‌ها و جريان‌هاي مختلف سياسي در استان كار مي‌كنند و منافع مردم را در نظر مي‌گيرند شايسته ‌است كه محكم از آنها حمايت شود.
وي در مورد پروژه راه‌آهن شيراز گفت: اين پروژه براي استان فارس افتخاري بزرگ بوده كه يكي از آرزوهاي 70 ساله‌ مردم شيراز را برآورده كرده است اما در يك قطعه هفت كيلومتري،‌ دو پل و ايستگاه شيراز نيمه‌تمام باقي مانده است.
احمدزاده افزود: براي تكميل اين پروژه يكصد ميليارد تومان اعتبار ديگر لازم است كه متأسفانه در مجلس 63 ميليارد آن مصوب شده است و ما انتظار همكاري بيشتر نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي را داشتيم.
مدير ارشد استان فارس در مورد بافت‌هاي فرسوده شيراز نيز ابراز داشت: يكي از مهم‌ترين معضلات شيراز 350 هكتار بافت فرسوده در مركز اين شهر است كه با هر بلاي طبيعي ممكن است خداي ناكرده به فاجعه‌ بيانجامد.
وي افزود: در جلسه‌اي كه چند روز قبل با وزير كشور داشتيم، در اين مورد تصميم گرفته شد تا 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت به آن تزريق شود كه انقلابي در بافت‌هاي فرسوده به وجود مي‌آيد.
استاندار فارس در مورد پروژه‌هاي هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت 800 پروژه با اعتباري بالغ بر 520 ميليارد تومان افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد و همچنين در هشت ماه گذشته تاكنون يك‌هزار و 740 پروژه را با اعتباري بالغ بر 105 ميليارد تومان به افتتاح رسانده‌ايم يا در شرف افتتاح است كه در مقايسه با سال قبل 10 درصد افزايش را نشان مي‌دهد. 

8 شهریور 89

0 نظرات: