Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

عصر فردا پنج شنبه : آغاز عملیات فیزیکی پل سه طبقه معالی آباد

شهردار شيراز گفت: اكنون با اتمام كار تملك و اقدامات مقدماتي و همچنين صدور مجوز ترافيكي عصر فردا پنجشنبه 7 مهرماه، بخش فيزيكي عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح سه طبقه معالي‌آباد، آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت كه با عمل به وعده خود، با گذشت يكماه، از روند اجرايي پروژه‌هاي مختلف بازديد مي‌كرد، در جمع خبرنگاران افزود: كار اجراي پروژه معالي‌آباد عملا از 6 ماه قبل آغاز شده و اكنون با تكميل توافق‌نامه‌هاي تملك و صدور مجوزهاي مورد نظر، بخش فيزيكي كار شروع مي‌شود.
وي با تاكيد براينكه همه پروژه‌هايي كه در زمان وي آغاز شده داراي زمان‌شمار خواهند بود، تصريح كرد: در پروژه تقاطع غيرهمسطح معالي‌آباد بالغ بر 9 ميليارد تومان هزينه تملك شده است كه يك ميليارد آن نقدا پرداخت شده و بخشي از آن در قالب اقساط پرداخت مي‌شود.
شهردار شيراز با تصريح اينكه اجراي اين پروژه هم‌اينك محدوديتي براي تردد خودروها فراهم نمي‌كند، تصريح كرد: پيش‌بيني و هماهنگي لازم براي اضافه شدن بخشي از كارگاه قطار شهري واقع در ابتداي معالي‌آباد به مسير انجام شده است.
وي گفت: البته ظرف شش تا هفت ماه آينده كه اجراي پروژه تقاطع معالي‌آباد محدوديت‌هايي براي تردد خودروها ايجاد خواهد كرد، تقاطع غيرهمسطح دكتر حسابي در انتهاي بزرگراه حسيني‌آلهاشمي زير تردد قرار خواهد گرفت و به كاهش و رواني ترافيك در پل معالي‌آباد كمك خواهد كرد.
پاك‌فطرت با بيان اينكه تقاطع غيرهمسطح دكتر حسابي بعد از آغاز به‌كار، تنها شش ماه كارگاه فعال داشت و به‌دليل وجود مشكلاتي در تملك، توقفي 30 ماهه به پروژه تحميل شده بود، گفت: اكنون مشكلات تملك در طرف تقاطع مرتفع شده و ادامه طرح با سرعت مناسب اجرا مي‌شود.
شهردار شيراز در پاسخ به خبرنگار ايسنا در خصوص رعايت نشدن حريم لازم توسط برخي از واحدهاي مسكوني در جوار تقاطع غيرهمسطح دكتر حسابي، گفت: علت اصلي اين موضوع نبود مديريت واحد شهري است، در همه كشورهاي جهان مديريت شهر و توسعه و عمران شهري بر عهده يك مجموعه مشخص و واحد است اما در ايران سازمان‌ها، اداره‌ها و شركت‌هاي متعددي در مديريت شهري سهيم هستند.
وي تصريح كرد: واحدهاي مسكوني مورد نظر كه حريم لازم را با تقاطع غير همسطح دكتر حسابي رعايت نكرده‌اند از سوي مسكن و شهرسازي تفكيك شده است.
شهردار شيراز همچنين گفت: 95درصد تملك و آزادسازي مسير پروژه تقاطع غيرهمسطح كمربندي وحدت توسط شهرداري انجام شده و مديركل راه و ترابري هم قول داده كه اين پروژه را تا 22 بهمن امسال تمام كند.
پاك‌فطرت با بيان اينكه بازديد ماهيانه از پروژه‌هاي مختلف كه در زمان تصدي وي بر شهرداري يا قبل از آن آغاز شده است، تا حد امكان انجام مي‌شود، گفت: امروز از ده پروژه كه عمدتا تقاطع غيرهمسطح است بازديد شد كه مسووليت اجراي هشت پروژه با شهرداري و دو پروژه ديگر با راه و ترابري است.
وي ابراز اميدواري كرد كه 6 يا 7 پروژه از اين پروژه‌ها تا پايان امسال به مرحله بهره‌برداري برساند و گفت: اميدوار هستيم كه پروژه دكتر حسابي تا پايان امسال و حداكثر تا دوازدهم فروردين سال آينده آماده بهره‌برداري باشد.
شهردار شيراز با ابراز تاسف از به‌طول انجاميدن پروژه تقاطع دفاع مقدس، علت اين امر را واگذاري كار ساخت تيرهاي فلزي به اراك دانست و گفت: اين پل تا 22بهمن امسال بايد آماده بهره‌برداري باشد.
پاك‌فطرت تصريح كرد: تا پايان امسال تلاش مي‌كنيم حتي بيش از اعتبار 500 ميليارد توماني عمراني در نظر گرفته شده را هزينه كنيم.
شهردار شيراز خاطرنشان كرد: هزينه‌هاي تملك سهم 35 تا 40 درصدي از كل اعتبارات عمراني را به‌خود اختصاص مي‌دهد و به‌عنوان هزينه‌هاي عمراني محاسبه و لحاظ مي‌شود.
پاك‌فطرت گفت: حتي‌الامكان يك‌ماه ديگر تمام پروژه‌هايي كه امروز بازديد شد را مورد بازديد قرار مي‌دهيم تا ميزان پيشرفت فيزيكي و حجم فعاليت‌هاي انجام شده مشخص شود.

6 مهرماه 90 .

7 نظرات:

mohamad گفت...

امین مگه نگفتی 2 ماه دیگه ولی بهتر خدا رو شکر راستی از مشخصات پل حسابی خبر نداری

امین گفت...

محمدجان این همون تجهیز کارگاه هست وگرنه یهویی نمیشه که بیان شروع کنن به پی زدنو ساختن پایه ها !

مثل پارکینگ فخرآباد که 3 ماه پیش کلنگزدن 2 ماه تجهیز کارگاه کردن از ماه قبلم کارو شروع کردن

نوید گفت...

خوب خدا را شکر که شروع شد.ممنون

نوید گفت...

امین جان مشخصه که تقاطع مطهری و همچنین پل روگذر ایمان ساختشون کی شروع میشه ؟

امین گفت...

نوید عزیز پل ایمان در حال تجهیز کارگاه هستن و شروع شده همزمان با معالی آباد

مطهری هم تو بهمن ماه احتمالا ، ستارخان هم احتمال زیاد ماه جاری

ناشناس گفت...

سلام منظورتون جابجایی تاسیساته؟

ناشناس گفت...

به خدا دیگه خسته شدیم از وعده های تو خالی شهرداری شیراز ترافیک پل معالی آباد سر شب میرسه به زیرگذر کوی میلاد کاش وعده ندن عمل کنن یک روز کلنک زنی یک روز شروع کار یک روز توقف یک روز .....