Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

فوتبال فارس؛ گمشده در میان وعده ها/ برق 60 ساله فریادرس می خواهد

شیراز - خبرگزاری مهر: فوتبال فارس این روزها در میان انبوهی از وعده ها گمشده و تیم 60 ساله برق شیراز نیز در آستانه شروع مسابقات لیگ دسته یک به دنبال فریادرسی می گردد که به وعده های رنگارنگ کمک و حمایت، جامه عمل بپوشاند.
به گزارش خبرنگار مهر، بازیهای دسته یک فوتبال کشور از هفته جاری آغاز می شود و تیم برق در اولین دیدار خود در ورزشگاه حافظیه در حالی به مصاف با شیرین فراز کرمانشاه می رود که بعد از کشمکشهای زیاد نزدیک به دو هفته است که تمرینات خود را آغاز کرده است.
در مدت اخیر تیم 60 ساله برق شیراز با مشکلات زیادی از جمله مزایده باشگاه و... دست و پنجه نرم کرد و در حالیکه به آغاز مسابقات دسته یک زمان زیادی باقی نمانده بود همچنان بر سر واگذاری این تیم مشکلاتی وجود داشت به گونه ای که این تیم به مزایده گذاشته شد و پس از مشخص شدن برنده مزایده بار دیگر مزایده لغو و مدیریت آن مانند گذشته به برق منطقه ای سپرده شد. در این راستا تیم برق برای اینکه بتواند به جایگاهی که شایستگیش را دارد دست یابد نیازمند حمایت مسئولان است.
البته وضعیت مشکلات تیمهای فوتبال فارس فقط به همین امسال ختم نمی شود و طی چند سال اخیر بحرانهای مالی و مشکلات مختلف باعث شده که فوتبال فارس همیشه نه برای موفقیت بلکه برای بقا مبارزه کند و طی این مدت نیز ضربه های سهمگینی بابت کم توجهی و بی توجهی به مشکلات دو تیمی فوتبال مطرح فارس یعنی فجر شهید سپاسی و برق شیراز به این تیمها وارد آمده است.
تیم برق شیراز با پیشینه طولانی در لیگهای مختلف کشور، این روزها روزگاری دارد که فقط چند هفته مانده به لیگ وضعیت مشخصی به خود گرفته است.
طی این سالها قولها و وعده های زیبایی نیز برای کمک به این دو تیم فوتبال استان فارس داده شده اما هنوز رنگ عمل به خود ندیده و همچنان تیمهای فوتبال شیراز باید در حداقل بضائت امکاناتی و مالی به سر ببرند.
مدیر عامل باشگاه برق شیراز در خصوص آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار مهر گفت: این تیم از چند هفته قبل تمرینات خود را آغاز کرده و در حال حاضر بازیکنان در شرایط مناسبی هستند.


غلامرضا آبهشت از جذب سه بازیکن جدید خارجی برای این تیم خبر داد و افزود: طی مدت اخیر باشگاه با بحرانهایی روبه رو شد به گونه ای که فقط دو هفته از آغاز تمرینات بازیکنان تیم می گذرد در صوتیکه که یک تیم برای حضور در مسابقات حداقل به دو ماه تمرین و برنامه ریزی نیازمند است.
وی ادامه داد: هم اکنون تمام بازیکنان تیم برق زیر 25 سال هستند و فقط هشت الی 9 بازیکن از بازیکنان سال گذشته در تیم همچنان حضور دارند و بازیکنان جدیدی جذب و با آنها قرارداد بسته شده است.
مدیر عامل باشگاه برق شیراز با بیان اینکه این تیم طی مدت اخیر با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده، اظهار داشت:  فقط 15 روز است که این تیم از عدم واگذاری بیرون آمده  و در حالیکه مابقی تیمها مشغول برنامه ریزی برای مسابقات بوده اند، تیم برق با مشکلاتی روبه رو بود.
آبهشت خواستار حمایت مسئولان شد و اظهار داشت: مسئولان استان برای حمایت از تیم وعده و وعیدهایی داده اند که تاکنون انجام نشده از این رو از مسئولان تقاضا داریم که از تیم برق حمایت کنند.
سرمربی تیم برق شیراز نیز در این رابطه گفت: خوشبختانه بعد از مشکلاتی که وجود داشت با پیگیری مسئولان استان مشکل تعلیق تیم برطرف شد که به دنبال آن قرارداد با بازیکنان این تیم منعقد و به فدراسیون فوتبال داده شد.
مهرداد شکاری با بیان اینکه مشکلات تیم همچنان به قوت خود باقی است، اظهار داشت: مسئولان استان فارس قول مساعد دادند که مشکلات این تیم را برطرف کنند اما تا جایی که خبر دارم اقدام مناسبی انجام نشده و مشکلات همچنان باقی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت این تیم گفت: برای سال جاری با 9 نفز از بازیکنان سال گذشته برق قرارداد بسته شد و مابقی بازیکنان قراردادشان به پایان رسیده بود و در حال حاضر سه بازیکن خارجی که یکی از آنها سابقه بازی در تیم پرسپولیس دارد جذب شده است.
سرمربی تیم برق شیراز تصریح کرد: تیم برق برای بازی با تیم شیرین فراز کرمانشاه در شرایط مناسب و مطلوبی است و امیدواریم به آنچه که شایسته اش است در سال جاری دست یابد.
در حالیکه استانهای مختلف کشور سرمایه گذاریهایی متنوع و گسترده ای را برای حمایت از تیمهای فوتبال خود صورت می دهند اما در استان فارس شرایط بسیار متفاوت است و دو تیم مطرح استان فارس در کمترین سطح حمایتهای مالی و... قرار دارند.
فوتبال فارس این روزها در میان وعده و وعیدها به دنبال روزهای خوش گذشته خود می گردد. برق 60 ساله برای بازگشت به روزهای خوب خودش که همگام با دیگر تیمهای استان برای فارس افتخار آفرینی کند به دنبال فریادرس می گردد تا وعده ها را به عمل تبدیل کند.

15 شهریور 90 .

1 نظرات:

پاتر. گفت...

خسته نباشید
مطمعن نیستم هشت بازیکن مونده باشن سر تمرین که بودم فقط دو بازیکن بودن از 25 بازیکن قبل