Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

افتتاح مرکز کنترل ترافیک شیراز / استاندار فارس : شهردار شیراز اختیارات بیشتری داشته باشد / شهردار شیراز : 500 میلیارد تومان پروژه آماده اجرا موجود است

شیراز - خبرگزاری مهر: استاندار فارس گفت: شورای شهر باید دستان شهردار شیراز را باز بگذارد و اختیارت او را افزایش دهد.
گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی به گزارش خبرنگار مهر، حسین صادق عابدین عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرداری شیراز افزود: مدیریت های جدید امروز دنیا بر اساس حرکت های دانش بنیان است که در این راستا استانداری فارس در حد توان و قانون اختیارات و امکانات لازم را در اختیار شهرداری شیراز قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: اگر قرار است که این شهر پیشرفت کند و شاهد دگرگونی شیراز باشیم باید اختیارات بیشتری به شهردار شیراز داده شود و از طرفی در کنار ارائه اختیارت شورای اسلامی شهر نیز نظارت و همکاری کند.
استاندار فارسی با بیان اینکه شهرداری باید بسته های سرمایه گذاری در این کلانشهر را هرچه سریعتر آماده کند، یادآور شد: امروز شرایط کار در این کلانشهر مناسب است و شهرداری نیز باید با ارایه کردن بسته های سرمایه گذاری شرایط حضور سرمایه گذاران داخل و یا خارج استان و کشور را در شیراز فراهم کند و از طرفی باید توجه داشت که پروژه های بزرگ را می توان با کمک و همکاری مردم اجرایی کرد.
صادق عابدین یادآور شد: وضعیت امروز شهر شیراز به هیچ عنوان در حد جایگاه این کلان شهر نیست و علارقم تلاش های صورت گرفته همچنان باید فعالیت ها ادامه و توسعه یابد تا وضعیت شیراز با استفاده از یک برنامه کوتاه مدت بهبود یابد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه این شهر باید میزبان گردشگران فراوان باشد، افزود: انتظار ما این است که طی شش ماه آینده وضعیت شیراز از لحاظ مبلمان شهری، نما و منظر شهری به کلی تفاوت کند زیرا با این تغییرات است که می توانیم شاهد حضور همه جانبه گردشگران در این شهر باشیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر فصل حضور گردشگر در شیراز تمام شده ولی مردم این شهر از ترافیک فراوان رنج می برند بنا بر این باید تا چند ماه آینده که شاهد حضور گردشگران در این استان و شهر شیراز خواهیم بود این مشکل نیز برطرف شود.
صادق عابدین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قولهای مسئولان گذشته را عملیاتی می کنیم و سعی می کنیم که اجرایی کردن قول های ما برای دیگران سخت نباشد.

شیراز - خبرگزاری مهر: شهردار شیراز از وجود 500 میلیارد تومان پروژه مطالعه شده آماده برای کلنگزنی در این کلان شهر خبر داد.
گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا پاک فطرت عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح و کلنگزنی 21 پروژه عمرانی و فرهنگی گفت: شهرداری شیراز وارد بحث جدیدی در فعالیت های خود شده و با جرات بیشتری پروژه های اصلی و بزرگ را آغاز می کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر 500 میلیارد تومان پروژه در شیراز در دست اجرا است که این رقم به غیر از پروژه بزرگ قطار شهری شیراز است.
شهردار شیراز با بیان اینکه طی دو سال گذشته سرمایه گذاران از این شهر رانده شده اند، یاداور شد: اجرایی کردن پروژه های بزرگ با حضور سرمایه گذاران به راحتی انجام می شود ولی باید توجه داشت که طی دو سال گذشته سرمایه گذاران از این شهر رانده شده اند.
پاک فطرت تصریح کرد:21 پروژه با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان در شیراز افتتاح ویا کلنگزنی شده که به طور یقین اجرایی شدن این تعداد پروژه تاثیر فراوان بر وضعیت عمرانی و فرهنگی شهر شیراز خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست از استاندار فارس پیرامون پیگیری مطالبات دولتی شهرداری شیراز، گفت: تا این لحظه از اعتبارت یارانه سوخت و بلیط اتوبوس مبلغی به شهرداری شیراز اختصاص داده نشده در حالیکه درآمد های شهرداری شیراز پاسخ گویی اجرایی کردن پروژه های بزرگ نیست.
شهردار شیراز تصریح کرد: از طرفی دیگر در بحث ساخت و ساز نیز با مشکل مواجه هستیم زیرا حدود 30 درصد از زمین های شهر شیراز به خصوص در جنوب شهر فاقد سند ملکی هستند و بانکها نیز بدون سند تسهیلات ساخت ارایه نمی کنند تا از ساخت این منازل عوارضی نیز به شهرداری تعلق یابد.


گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی

گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی
گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی
گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی
گزارش تصویری /افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه شهرداری شیراز /عکس:الهه بهرامی
http://www.farsp.ir/files/gallery/farsp-1110471045.jpg


19 شهریور 90 .

0 نظرات: