Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

اميد نوروزي پهلوان شيرازي قهرمان جهان شد


شيراز1400- مسابقات جام جهاني كشتي فرنگي كه در شهر استنباول تركيه در حال برگزاري است با كسب دومين مدال طلاي ايران توسط اميد نوروزي دلاور مرد سرزمين پارس همراه شد.
اميد نوروزي كه براي رسيدن به ديدار نهايي وزن 60 كيلوگرم اين پيكارها کشتی گیران کشورهای اوکراین ؛ روسیه ؛ چین و کره جنوبی را شکست داده بود؛ سه شنبه شب در دیدار فینال مقابل آلمات کبیس بایف از قزاقستان ؛ در سه وقت و با نتایج 2 بر صفر؛ صفر بر 4 و 6 بر 5 به پیروزی رسید و به مقام قهرمانی جهان دست یافت.
در وقت اول كشتي فينال، نوروزي با يك بارانداز ديدني دو بر صفر برنده شد. در تايم دوم كشتي طور ديگري پيش رفت. كشتي‌گير قزاق موفق شد نوروزي را خاك كند و در كلينچ هم كنده فرنگي را اجرا كرد تا 4 بر صفر پيروز شود. در وقت سرنوشت ساز سوم نوروزي ابتدا سه امتياز عقب افتاد اما با غيرت مثال زدني با خاك كردن حريف و اجراي بارانداز و سپس سالتو 6 بر 3 پيش افتاد. در خاك نوروزي در حالي كه قصد اجراي سالتوي ديگري داشت به پل رفت اما در نهايت 6 بر 5 برنده شد و قهرمان وزن 60 كيلوگرم جهان شد.
هيجان اين بازي چنان زياد بود كه محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد از کشتی جانانه امید نوروزی در حالی که از خوشحالی در پست خود نمی گنجید و قصد داشت تا به سمت محل استقرار کشتی گیران برود به زمین افتاد و برای لحظاتی از هوش رفت.
شيرمرد شيرازي تيم ملي كشتي فرنگي ايران با كسب اين مدال دهمين مدال طلاي تاريخ كشتي ايران را بدست آورد.

23شهريورماه 1390

0 نظرات:

خطایی در این ابزارک وجود داشت